Jaki TV, minimum 43", 4k do 3000 zł?

Patrol2314

New member
Na początku Część wszystkim! Jest to mój pierwszy post tutaj.
A powód mojej rejestracji jest prosty, mam olbrzymią prośbę o pomoc w wyborze nowego TV.
Do wydania mam 3 tyś zł, chciałbym aby nowy TV miał minimum te 43 cale, 4k i w miarę dobre jak na budżet HDR z matrycą VA. Telewizor miałby mi służyć głównie do oglądania programów sportowych(piłka nożna, tenis, Formuła 1) filmów i seriali jak i grania na konsoli PS4 Pro. Będzie to mój pierwszy zakup tv z własnego budżetu stąd może i wygórowane oczekiwania co do jego wielkości, jednakże dotychczas korzystałem ze starego modelu Samsunga, dlatego też pewnie każda zmiana in plus będzie dla mnie zauważalna. Oczywiście jednak oczekuje jak najlepszego spożytkowania tych 3000 tyś zł.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Nieważne, na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary model Samsunga PS42A450
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? minimum 43 cali, 4k, matryca przystosowana do użytkowania(konsola, programy sportowe),HDR
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) HD, 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Konsola PS4 Pro, laptop, dekoder CP
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale, Sport - piłka nożna, tenis, Formuła 1
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Bez znaczenia.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, konsola ps4 pro, 40%
16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? Minimum 43 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Preferencje co do marki ? Brak.
20.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zupelnie niepotrzebne.
21.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 tyś zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?Tak.

Przeglądając oferty zapisałem sobie obecnie 2 telewizory:

Samsung UE43KU6400

Samsung LED UE43MU6172
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz:
- Philips 49PUS6561 za 2899 zł z kalibracją
To model na matrycy 4K, 100Hz, HDR, VP9 , MxPlayer, Kodi 17
Te co podałeś to modele z matrycą 50 hz i mają 43'.
DO sportu to znacznie lepsza oferta.
 
Do góry