Czy dajemy się zwariować?

strazakp

Banned
owszem macie racje koledzy DrWredman i denbi ale ja tez dodam że faktycznie kazdy powinien kupic tv pod siebie, pod swoje preferencje i najwazniejsze by zobaczyc na własne oczyw np w sklepie co dany model oferuje (jaki obraz). Wg gadżety typu smarttv powinno sie traktowac jako dodatek a na pewno nie jako priorytet. Smarty sie róznią od siebie i faktycznie moze i Android jest najbradziej rozbudowany ale ja uwazam ze android jest OK tyle ze w tabletach i smartfonach a nie w TV.
Kazdy smart ma to co inne Youtube, netflix, player a pozostałe rzeczy to pozniej sie okazuje ze wcale z nich nie korzystamy. Liczą się (jak juz wpsomniałem): wygląd tv by nie szpecił w pokoju, ładny i naturalny obraz, płynność ruchu oraz płynne obsługiwanie (by sie nie wieszał a szybko reagował na polecenia z pilota). Nie dajmy sie zwariowac!!!
Uwazam ze wcale nie trzeba wydawać grubej kasy (dla mnie to juz od 6tys zł) na tv by miec przyzwoity sprzet. Owszem jak sie chce miec 65" i wiwecej to te 6tys zł moze nie starczyc na taki tv ze sredniej połki.
Co to oglądania piłki noznej to faktycznie tez nie mozna dac sie zwariowac...Mecz (czy inny sport) ogląda się dla wrazeń jakie niesie widowisko a nie dla szukania mankamentów w jakosci obrazu. Ale...jezeli przy kazdym ruchu kamerą widać ewidentnie pasy pionowe na ekranie to cos jest nie tak, prawda?????? dla mnie to eliminuje dany model tv!
Swokjgo Panasa mam juz prawie pół roku i jestem zadowolony. Kolejny zakup nowego tv bedzie pewnie za kilka lat i nie wiem jaki to bedzie model ale na pewno bedzie to wiekszy ekran niż obecny 58" (pewnie 65").
 

Waldorff

Member
Jak ktoś nie widzi różnicy między 60hz, a 120hz to jeszcze lepiej dla niego. Nie musi wydawać więcej kasy, aby w dzisiejszych czasach taki tv sobie kupić. Swoją drogą obecnie nawet średnie tv zaczynają kosztować coraz więcej. Jeszcze 2-4 i więcej lat temu wystarczyła na zakup dobrego tv ze 120hz matrycą i bogatymi funkcjami o wiele mniejsza kwota niż dziś. Odnośnie 120hz: jakaś różnica jednak musi być i nie jest to tylko zbędny bajer skoro w najwyższych modelach chyba zawsze jest matryca o takim odświeżaniu, czasem nawet wyższym. A najlepszym rozwiązaniem jest jak zawsze: iść do sklepu i przekonać się na własne oczy, tej sprawy nigdy żadne forum nie załatwi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Forum jest zawsze do zwrócenia uwagi na...
Do selekcji do potrzeb określonych.
Czy różnice są ? - TAK !
Czy każdy je widzi - NIE !
 

Waldorff

Member
Przy ostatecznym wyborze, bez zobaczenia tv w realu, same informacje z internetu nie wystarczą. Chyba, że ktoś kupuje w ciemno, kierując się tylko opiniami z for albo ceneo. A są też i takie przypadki. Nic nie zastąpi popstrykania pilotem, pogrzebania w opcjach no i sprawdzenia jak dany tv wyświetla obraz. I czasem może być tak, że tak bardzo zachwalany przez niektórych tv, dla kogoś innego po obejrzeniu wcale już taki dobry nie musi być. To tak jak z kalibracją, aby kolory były jak najbardziej rzeczywiste, po czym taki klient czasem i tak je zmienia, bo są one dla niego wyprane i blade. Gdzieś czytałem komentarz w którym ktoś napisał, że jak będzie chciał zobaczyć naturalne kolory to wyjdzie na dwór :D . Także dalej uważam, że przed zakupem, a po przeszukaniu internetu i przeczytaniu for i tak najlepiej obejrzeć tv na własne oczy i wtedy wyrobić sobie zdanie. Chyba, że kupuje się w internecie, wtedy jest możliwość zwrotu i można cudować.
 
Do góry