Telewizor 65" do 7000 zł

WESMOND

New member
Witam.
Czas na zmiany sprzętu TV.
Do salonu poszukuję telewizora minimum 65 cali ale budżet to 7000 zł.
W salonie mam przez cały dzień słońce z lewej strony. To nie problem bo mam rolety.
Nie zależy mi na:
- 3D
- super dźwięku ( mam kino domowe )
- Androidzie ( mam TV BOX)

TV używany w zestawie z NC+.
Filmy z Netfixa i HBO,
Sport to w 90 % Speedway.

TV będę montował na ścianie.

I to tyle z wymagań.
Przeglądałęm już tyle stron,że zaginełem w akcji już.
Oglądanie ścian z TV w marketach też już mam za sobą.
Czym więcej temat śledzę, tym cena rośnie i mętlik także.

Czy w obecnej fazie globalizacji ma sens jeszcze opieranie się na marce np. SONY,PHILIPS,LG,SAMSUNG?

Jakieś propozycje w powyższej materii?
Pozdrawiam. Rafał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 65PUS6521 za 6099 zł
- TCL X2 za 6999 zł z QD
- Philips 65PUS7101 za 6999 zł
- Sony 65 XE8505 za 7600 zł
- Philips 65PUS7601 za 7999 zł
- Philips 65PUS7502 za 7399 zł
Jesteś niebieski więc do każdego kalibracja gratis.
 

WESMOND

New member
Do Twoich potrzeb :
- Philips 65PUS6521 za 6099 zł
- TCL X2 za 6999 zł z QD
- Philips 65PUS7101 za 6999 zł
- Sony 65 XE8505 za 7600 zł
- Philips 65PUS7601 za 7999 zł
- Philips 65PUS7502 za 7399 zł
Jesteś niebieski więc do każdego kalibracja gratis.

Jak serwisowo i gwarancyjnie wygląda - TCL X2?
Jakaś szczegółowa specyfikacja jest gdzieś dostępna?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze nie ma wszystkich informacji.
Maja się ukazać w środę lub w czwartek.
Gwarancja TCL Polska 2 lata door to door.
Dla tych którzy się zapisują wcześniej specjalna cena.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55X2 ma kosztować 4999 zł z QD - więc Samsunga w tej cenie raczej nie kupisz... Oleda 4K - też nie.
 

denbi

New member
No ale różnica pomiędzy tym TCL a jakimkolwiek Oledem będzie ogromna na korzyść Oleda.

Zdefiniuj proszę "ogromna" w tym przypadku. Mam wrażenie, że wszyscy pieją nad OLEDem jakby to było zbawienie świata TV. Owszem, jest zapewne lepszy w reprodukcji kolorów - podobnie jak to ma miejsce w przypadku smartfonów. Ale czy ta różnica jest tak "ogromna"? Co to, nagle jak w sklepach pojawiły się OLEDy to stare LCDeki przestały kolory wyświetlać? A może nagle wszystkie matryce zostały zdegradowane do 50 Hz? Nie przesadzajmy. OLED ma swoje zalety ale ma też i wady. Choćby te same jakie mają zwykłe matryce LCD jako swego rodzaju ich "ewolucja". Obyśmy za dwa, trzy lata nie obudzili się z ręką w nocniku i wielkim bólem tyłka.

Ja do OLEDa podchodzę cały czas z dystansem. W przypadku smarfonów, nie kupuję już takich z tymi matrycami. Technologia ta na tym rynku jest znacznie dłużej niż w przypadku TV i niestety najpoważniejsza wada jakim jest "wypalanie" się tych matryc nie została do tej pory ani trochę poprawiona. Wręcz zaryzykuję stwierdzenie, że jest coraz gorzej. Jako przykład - jeden z pierwszych AMOLEDów Samsunga - Wave - ekran wymieniony po roku bo na jaśniejszych ekranach permanentnie widać było artefakty po najczęściej używanych aplikacjach. Obecnie w przypadku Pixela na AMOLEDzie, artefakty są mocno widoczne już po pół roku użytkowania. Jakiś tablet Samsunga na AMOLEDzie, już ze sklepu, z wystawy, przyszedł z wypalonymi artefaktami. Wymienić mogę jeszcze kilka przykładów. Z przyczyn zawodowych przewija się przez moje łapki sporo tego badziewia różnej maści. Sam osobiście zakończyłem przygodę z AMOLEDami na Galaxy S3. Od tamtej pory unikam ich i wreszcie jestem zadowolony.

A kolory? Kwestia gustu i trochę zapewne ustawień. Nie nazwałbym tego jednak "ogromną różnicą".
 

Kris_6

Member
Jeśli chodzi o temat amoledow to dobrze to znam i zgodzę się z przedmówą nic nie zostało zrobione aby zapobiec wypalanie się wyświetlaczy. Co do oledow to też nie sądzę aby ten problem został rozwiązany i według mnie to jest jedna z największych wad wyświetlaczy oled na dzień dzisiejszy :/
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie wiem co robicie z tymi telefonami, ale włanie zamieniłem s4 na s5 (oczywiście używany) i ani w poprzednim ani obecnym nie ma śladów jakichkolwiek wypaleń.
 

Pilos2

New member
Wypalanie się ekranów Oledowych to rzadkość. Albo miałeś pecha, albo wyświetlałeś same statyczne obrazy. Poza tym amoled w galaxy s3 a galaxy s8 to 5 generacji naprzód. W tym czasie Samsung poczynił ogromne postępy w swoich wyświetlaczach. Jeśli już zeszliśmy na temat telefonów, to dodam jeszcze że ekrany amoledowe a szczególnie te od Samsunga to najlepsze wyświetlacze jakie są obecnie dostępne.
Co do "ogromnej" różnicy- Oled ma nieskończony kontrast, czyli idealną czerń, a to właśnie czerń jest głównym czynnikiem decydującym o jakości wyświetlacza. To jest naprawdę ogromna różnica.
 

denbi

New member
Wypalanie się ekranów Oledowych to rzadkość. Albo miałeś pecha, albo wyświetlałeś same statyczne obrazy. Poza tym amoled w galaxy s3 a galaxy s8 to 5 generacji naprzód. W tym czasie Samsung poczynił ogromne postępy w swoich wyświetlaczach.

No dokładnie o tym piszę, tylko z zupełnie odwrotnymi opiniami. Pierwsza generacja amoledów zastosowana w smartfonach Wave wypalała się wolniej niż generacja dość nowa, bo zastosowana w smartfonach Pixel. Jeśli tak wygląda postęp w wykonaniu Samsunga... to tylko się cieszę, że zrezygnowałem z AMOLEDów już dawno. :)

A jeśli chodzi o ekrany statyczne, to wystarczy że Android ma status bar na górze ekranu i navigation bar na dole. Te są wypalone w opisywanych przeze mnie przypadkach. Owszem, Samsung "oszukuje" dając przyciski na ramce urządzenia a nie ekranowe - w ten sposób unika połowy problemu.
 

Kris_6

Member
Wypalanie się ekranów Oledowych to rzadkość. Albo miałeś pecha, albo wyświetlałeś same statyczne obrazy. Poza tym amoled w galaxy s3 a galaxy s8 to 5 generacji naprzód. W tym czasie Samsung poczynił ogromne postępy w swoich wyświetlaczach. Jeśli już zeszliśmy na temat telefonów, to dodam jeszcze że ekrany amoledowe a szczególnie te od Samsunga to najlepsze wyświetlacze jakie są obecnie dostępne.
Co do "ogromnej" różnicy- Oled ma nieskończony kontrast, czyli idealną czerń, a to właśnie czerń jest głównym czynnikiem decydującym o jakości wyświetlacza. To jest naprawdę ogromna różnica.

Jasne poczynił postępy ale Samsung tego problemu nie wyeliminował nawet w Galaxy s8/+. Prawda jest też taka ze głównie wypalenia powstają jak jasność wyświetlacza jest wysoka ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. Proponuję podejść do pierwszego lepszego sklepu gdzie są telefony włączone i spobke samemu sprawdzić Jak to wygląda. Ja jestem na tym punkcie wyczulony więc od razu takie niedoskonałości rzucają mi się w oczy :) Ale jeśli chodzi o samą jakość wyświetlacza to się zgodzę jest to najlepszy wyswietlacz dostępny w smartphonach :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przypomnę , że cała seria TCL C70 została uznana za najlepszy telewizor LCD w Europie - EISA BEST BUY .
Proszę pokazać w klasie cenowej model, który gra lepiej ?

A mam Galaxy S6 - i też działa bez problemów.
 

WESMOND

New member
Przypomnę , że cała seria TCL C70 została uznana za najlepszy telewizor LCD w Europie - EISA BEST BUY .
Proszę pokazać w klasie cenowej model, który gra lepiej ?

A mam Galaxy S6 - i też działa bez problemów.

Ciekaw jestem jak będzie z trwałością. Jaką TCL ma sieć serwisową?
 
Do góry