TV dla niepełnosprawnej osoby ...

NorbiCF

New member
Moi Drodzy,

Na początku chciałem się przywitać - jestem tu nowy, konto założyłem przed chwilą, choć forum czytuję regularnie od kilku już lat, dobrze wykorzystując pozyskane tu informacje :)

Obecnie jestem na etapie wyboru drugiego TV (mam też Panasonica TX-P50GT30E, jestem z niego bardzo zadowolony). Nie chcę pytać Was o konkretny TV, nie chcę o typ matrycy - te informację wyczytuję/wyczytam z forum.

Chciałem zapytać o technologię "smart" w szerokim tego słowa znaczeniu. Niestety, moja wiedza jest w tej materii żadna, odwołuję się do wiedzy osób, które na co dzień obcują z drugą twarzą obecnych telewizorów ...

Która z technologii (ewentualnie - którego producenta) jest najbardziej przyjazna lekkiej niepełnosprawności umysłowej ? Gdzie obsługa menu jest najbardziej intuicyjna ?

Moja dorastająca, nastoletnia córka ma niemały kłopot z czytaniem i pisaniem, choć na co dzień relatywnie dobrze radzi sobie z komórką (pisanie prostych SMS'ów, korzystanie z YT w prostym zakresie, wyszukiwanie piosenek i kanałów) i komputerem (jak poprzednio + uruchamianie i granie w prostsze gry).
Wiele z tych czynności to czynności pamięciowe - rób tak a tak, uzyskasz taki efekt itp.

Jaki wg Was TV będzie właściwy do korzystania z klawiatury i myszki w zakresie wykorzystania funkcji dodatkowych telewizora ? Mam na myśli głównie YT, ale też - o odtwarzanie filmów z przyłączonego serwera ... Co możecie nam wstępnie polecić ?
Oczywiście - sprawdzę to sobie jeszcze, przejdę się do MM czy gdziekolwiek indziej, ale chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat ...
To co nam, ludziom zdrowym, nie sprawia problemów - ludziom z pewnymi ograniczeniami poznawczymi już tak ...

Oczywiście - pewną alternatywą jest Miracast - ale to rozwiązanie traktuję mimo wszystko jako alternatywę ...

Z góry BARDZO dziękuję :) :) :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry