Jakie TV do 2500-2800 zł.

R

Robin_

Guest
Witajcie,
stoję przed wyborem telewizora do 2800 zł. Preferowałbym rozmiar w okolicach 50 cali, ponieważ jego miejsce byłoby w dużym salonie.
Czy w tej cenie jest szansa na znalezienie czegoś sensownego? Nie zależy mi na 4K, HDR, podłączaniu konsoli. TV ma posłużyć do wyświetlania filmów, seriali oraz sportu w jakości FullHD, oraz sprawnego działania Netfliksa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych i 100Hz masz :
- Philips 49PUS6561 za 2899 zł , 4K HDR, VP9

Oraz z bardzo dobrych
- TCL 49C70 za 2799 zł , HDR , VP9
 

klonxxx

Banned
Jak FHD to 60j6240 ( matryca 120Hz,VA - dobry kontrast i czerń ) największe wrażenie robi rozmiar jednak.Żeby zobaczyć 4K na 50 " to trzeba prawie z głową w TV siedzieć - taka jest prawda,wzrok działa tak a nie inaczej.No chyba że się wierzy w bełkot marketingowy sprzedawców :) Jesli 4K to chyba zaryzykuj TCL C70 na pewno lepiej niż Philips na kiepskiej matrycy IPS ...
 
R

Robin_

Guest
Z bardzo dobrych i 100Hz masz :
- Philips 49PUS6561 za 2899 zł , 4K HDR, VP9

Oraz z bardzo dobrych
- TCL 49C70 za 2799 zł , HDR , VP9

Ten Phillips to jest to, czego szukam. Skupić się mam dokładnie na tym modelu?

100 Hz bierz, nic więcej. W takim wypadku to faktycznie ten Philips wychodzi na czoło.

Z pewnością to rozważę.

Jak FHD to 60j6240 ( matryca 120Hz,VA - dobry kontrast i czerń ) największe wrażenie robi rozmiar jednak.Żeby zobaczyć 4K na 50 " to trzeba prawie z głową w TV siedzieć - taka jest prawda,wzrok działa tak a nie inaczej.No chyba że się wierzy w bełkot marketingowy sprzedawców :) Jesli 4K to chyba zaryzykuj TCL C70 na pewno lepiej niż Philips na kiepskiej matrycy IPS ...

Pierwsze słyszę o firmie TCL (jestem laikiem jeśli chodzi o tematy TV). Przyznam że na 4K absolutnie mi nie zależy. Widzę jednak że większość telewizorów ma taką rozdzielczość. Jak wygląda sytuacja z obsługą Netfliksa na telewizorach tej firmy? Obsługa tego serwisu jest dla mnie kluczowa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadna matryca IPS nie jest kiepska.
Najlepsze monitory na świecie są wyłącznie na matrycach IPS i co są najgorsze ?
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?

Philips z matrycą 100Hz jest najlepszym modelem na rynku w tej klasie.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację gratis.
 

klonxxx

Banned
Typowa manipulacja faktami jaką można spotkać w internecie : Interesant pyta: "jakie są wady matrycy IPS", na co dostaje taką odpowiedź:

"Ostatnią grupą matryc, które są obecnie dostępne na rynku są panele technologii IPS. Generalnie, do niedawna bardzo drogie, ostatnio wraz z wprowadzeniem nowych linii produkcyjnych paneli o proporcjach 16:9 cena ich znacząco spadła. Matryce tego typu cechują się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, które działają w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE, stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań."

"Manipulacją w powyższej wypowiedzi jest przede wszystkim to, że nie ma w niej opisanej ani jednej kluczowej wady takiej jak słaby kontrast, czy dłuższy czas reakcji. Specjaliście ze strony EIZO nie muszą o tym wspominać, bowiem kontrast, który dla filmowca jest śmieszny - rzędu 900:1, do obróbki zdjęć wystarcza i jest aż nadto. Podobnie jak czas reakcji. Przy pracy z grafiką nie ma on znaczenia, ale dla telewizora jest bardzo ważny.

Dalszą manipulacją jest pisanie np. o funkcji DUE, bo żaden telewizor takowej nie posiada. Przetwarzanie 14, czy 16 bitowe można natomiast zaimplementować zarówno na matrycy VA jak i IPS.

W monitorach graficznych zdecydowanie królują matryce IPS. W telewizorach nie ma jednoznacznego faworyta..."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepsze monitory na świecie są wyłącznie na matrycach IPS. I nikt nie wciśnie kitu tym użytkownikom. Sprzedaż telewizorów na świecie to 50% Va i 50% IPS. I połowa ludzkości śmie być zadowolona.
Więc krucjatę wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy można toczyć do us.....
 
R

Robin_

Guest
Zatem podsumowując - Philips 49PUS6561 będzie najlepszym wyborem w tych widełkach cenowych? Nie ukrywam że mógłbym telewizor firmy TCL rozważyć, gdybym tylko wybierał go dla siebie. Natomiast w tej sytuacji ciężko będzie mi przekonać osoby kupujące, do wydania pokaźnej gotówki na mniej renomowaną markę.
 
R

Robin_

Guest
Przeglądając co nie co fora internetowe, napotkałem się na problem dotyczący słabego kontrastu oraz słabszej czerni. Czy tego typu niedogodności będą dotyczyć również seansów przy oświetlonym pomieszczeniu? Szczerze mówiąc, to nie preferuję oglądania TV w ciemnym pomieszczeniu.
Chodzi oczywiście o Phillipsa.
 
Do góry