Jaki tv 55 kilka pytań

klonxxx

Banned
I o czerń - w Philipsie lepsza zdecydowanie.
Akurat Philips ma czerń kiepską -porównując nawet do tanich LCD na matrycy VA .A pisząc że jest lepsza niż w oledzie to chyba trzeba mieć dużą wadę wzroku ......
Wypalanie oledów to tak sporadyczne przypadki że większa szansa jest na zakurzenie matrycy w Philipsie ....

Zastanów się może nad którymś z poniższych :

58EX700 słaby HDR i ubogi system operacyjny ale większy rozmiar
55MU7002 l
55EX8505

Budżet wyższy ale w porównaniu do Philipsa 7101 lepsza płynność,lepszy kontrast,lepsza czerń .Philips ponadto oferuje również słabiutki efekt HDR matryca ma niską jasność maksymalną oraz to IPS o niskim kontraście.W testach pomimo matrycy 120Hz wypadał jak 60 Hz ma kiepski system PNM (poprawa płynności obrazu działa kiepsko ).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepsza niż w Oledzie oczywiście nie jest, ale w klasie cenowej Ci co kupili nawet ostatnio są bardzo zadowoleni. I tak decyduje klasa cenowa.
O płynność nie trzeba się obawiać - ma pełne 100HJz i pełną płynność.
 

Maverick7909

New member
Dzisz akurat oglądałem tego Panasonica 58ex700 lecały jakieś Dema. Ogólnie tv ładny duży robi rożnice te 3 cale do 55.Ale coś w nim mi brakowało słabe kąty boczne i też poziomie czern też nie zbyt dobra może miałem za mało czasu ani waronkow do przetestowania. I cena nie zbyt 4999.Ale stał niedaleko Sony 65 cali xe8505 baep czy jakos tak nie wiem od czego ten skrót. Obraz raczej lepszy czerń i przede wszystkim kąty. 55 też był i jakiś model 8576 czy jakoś taka też dobry obraz nawet może ciut lepszy. Nie wiem jak by porównać do tego Sony panasonic 58xe703 lub ale dużo droższy 58 ex780.A ten Samsung o którym piszesz nie wiem jak chodzi czy można porównać jakośćą go do Sony xe8505 czy Panasonic.
 

Maverick7909

New member
Nie wiem nie wchodziłem w żadne menu tylko oglądalem nie miałem czasu. Dlaczego pytasz o ust ustawuenia zazwyczaj są standard. A pozatym jakie by nie miał to kąty mu się nie poprawia jedynie może czerń
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie, że nie są .
Sprzedający specjalnie ustawiają w określonym celu.
Panasonic z całą pewnością ma dobrą czerń - test skończyłem więc wpiszę to zobaczysz.
[youtube]gI0wGtQkkDw[/youtube]
 

Maverick7909

New member
Moze tak ale ten Panasonic ze sklepu to model 58ex700e a nie ten droższy co wkleiłes .A czym te tv się różnią od siebie Panasonic TX-55ex703e vs tx55ex700e ten 703 nawet jest trochę tańszy za niecałe 4800 można go dostać .Na allegro model 703 można dostać za 4500 tys. Czy jest w pilocie wybieranie głosowe? W tym modelu. Bo sterownie po internecie to beznadzieja w porownaniu do najtańszego lg. Może ten 58ex703 nie odstaje aż tak od tego Sony 8505 i jego konkurentów. Tylko nie wiem czy 703 to ten sam obraz co 700e. Moze warto mu się bliżej przyjrzeć. Czy to matryca IPS? Bo z tego co czytałem 50 Hz. Kąty trochę beznadziejne blokną kolory pod kątem 45 stopni choć nie powinno jeśli to IPS.
Teraz jescze czytam o Samsunga mu7002 to dobra opcja jeśli chodzi o obraz podobno i nawet do hdr na poziomie średnim . Bo w przyszłości Sony 8505 w hdr wypada słabo jeśli chodzi o tego Samsunga. Czy to dobra opcja na tle panasonic sony tych wyżej? Czym różni się model 7072 oprócz pilota i koloru czy bardziej opłaca się niż ten 7002t . Jest jeszcze model 7042 ale tylko w jednym sklepie.Jak kąty boczne w nim wypadają bo jest na va. Czyli ostateczny wybór spośród tych 3 modeli
Sony 55 xe8505
Panasonic ex58700e lub 703 raczej ten 703 tylko nie wiem czym one się różnią
Samsung 55 mu7002 lub 7072
Mimo że sony był moim faworytem myślę nad tym samsungiem choć go nawet nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

Maverick7909

New member
Sony to model 100Hz, Samsung też 100Hz, Panasonic 50 Hz.
Wybrałbym Sony z tej plejady.[/QUOTE
Dobrze a czym kierujesz swój wybór tym że Sony ma androida który lubi się zawiesić.? Akurat na androidzie w tv mi nie zależy. W czym oprócz systemu Android ten Sony jest lepszy od Samsunga podanego wyżej? Mi osobiście najliej pasuje system web os jaki jest w lg. Gdyby Oled LG 55EG910V nie miał tych wad o których była mowa wybrał bym właśnie coś od LG. Znalazłem jescze taki tv od LG LG 55SJ8500 ale to przekracza mój budżet i nic o tym tv nie wiem choć wygloda obiecująco.Moge jedynie oglądać tv do 5 tys co i tak przekroczyłem wcześniej zakladny budżet
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mi się nie zawiesił, a mam swoje ulubione aplikacje które są z poziomu Androida. I każdy znajdzie zawsze coś dla siebie w extra jakości.
Sony 55XE8505 mieści się w tej klasie cenowej.
 

Grabula

New member
Ja miałem philipsa 55 6561 ale oddałem po tygodniu, zosatwiłbym bo tv super, lecz miał nierówne podświetlanie matrycy, przy czerni było to widać.
Szukam też czegoś ciekawego w tych granicach cenowych i nie wiem co wybrać,konkretnie to tv pod PS4 pro
 

Denon84

New member
Maverick7909 co do sony , przy sporcie ma problemy (znikajaca pilka), trzeba poinstalowac programy zeby czytal filmy z dysku, samsungi czytaja od razu. Sam jestem przed wyborem miedzy sony a samsung ale jestem juz blisko dezycji i postawie na samsunga 7002 lub 8002 ale w tej kwestii jak juz bede mial 100% pomecze Kikiego co uwaza
 

Maverick7909

New member
Znikająca piłka w tv za ponad 5 tys? To ciekawe. Może modele za 2.5 tys są do normalnego użytku. Co do Samsunga czytałem test bardzo dobry tv i do hdr. Nie ma jedynie wsparcia dla Dolby wision ale Samsung ma prawdopodobne coś w zanadrzu. Jednak nie widzlem tego tv na żywo. Dziś z ciekawości zmierzyłem odległość z jakiej oglądam tv z przodu wyszło 4.2 metra a z kanapy z boku 2.5 do około 3.Teraz mam Panasonic 47 cali i zastanawiam się czy nie kupić coś tańszego a w 60 lub 65 calach. Chyba że te 55 też będzie ok. Byłem za Sony ale Znikająca piłka daje znowu do myślenia ha.
 
Do góry