Pozostały 2 dni do wyboru... Ostatnie rady prosze:)

klonxxx

Banned
Miałem okazję przetestować 55MU8002,58EX780,49PUS7502 (dzięki uprzejmości kolegi kierownika jednej z sieci elektromarketów).Zabrałem swoje materiały (mecze,filmy,plansze).
Pod względem obrazu najlepiej wypadł Panasonic (obraz najbardziej ostry ,płynny i naturalny - bynajmniej dla mnie).Najgorzej Philips płynność pomimo nowego procesora najgorsza (dostrzegłem banding i rozmycia).Samsung bardzo przyzwoicie ale obraz z EX bardziej do mnie przemawia.
Smart najlepszy w Samsungu (najszybszy i najstabilniejszy - zawiesiłem androida Philipsa pomimo korzystania z streamingu poprzez kodi).Pnasonic prosty smart podstawowe aplikacje (dla mnie wystarczający).Nie znam nawet 10 pożytecznych aplikacji bez których, nie mógłbym korzystać z TV :).Niestety potrzebuję 75 " więc czekam jeszcze na TCL 75C70 (najlepsza cena za 75" ale nie kupię bez obejrzenia i przetestowania ).Wiem że wolałbym uniknąć androida ,ale jakoś przeżyję może te ciągłe nerwy spowodowane aktualizacjami (wątki o Philipsie i problemach użytkowników oraz aktualne o TCL C70 i niedopracowanym sofcie).
Z tych trzech wybrałbym EX780 najbardziej podoba mi się wykonanie oraz obraz.Najsłabszy Philips - najgorszy obraz i wykonanie (na żywo spośród tych trzech wygląda najgorzej -użyte materiały jakby gorszej jakości - jest to moje zdanie).Każdy jednak ma inne preferencje - jednych oczaruje ambilight i wybiorą Philipsa.Dla mnie liczy się obraz i pod tym względem wygrywa EX780 (choć sądziłem że Samsung będzie lepszy ....).
 

klonxxx

Banned
Nie chcę TV na androidzie (jedynie w TCL C70 mogę przeboleć bo jednak cena za 75" sporo niższa niż Sony,Samsunga czy Panasonica).Dlatego nie interesował mnie xe9005 a Philipsa 7502 postawiłem do testu tylko z ciekawości bo na forum pisało że procesor 50% lepszy niż w poprzednich modelach)
 

robertoos188

New member
a TCL jest wogóle dobrym tv? troche marka odstrasza


Nie chcę TV na androidzie (jedynie w TCL C70 mogę przeboleć bo jednak cena za 75" sporo niższa niż Sony,Samsunga czy Panasonica).Dlatego nie interesował mnie xe9005 a Philipsa 7502 postawiłem do testu tylko z ciekawości bo na forum pisało że procesor 50% lepszy niż w poprzednich modelach)
 

Denon84

New member
A takie pytanie mu7000 jest niby gorszy od 8000 (jezeli chodzi wedlug nazwy) i niby starszy? bo czytalem ze mu8000 to starszy kolega mu7000 chyba ze byl blad w literowce w tekscie na tescie hdtv sasiednim.

Jezeli chodzi o sony xe9005 to przeraza mnie znikajaca pilka w meczach oraz android TV.
Za samsungiem przemawia tizen ale chcialbym miec ostry obraz to jest najwazniejsze dla mnie nawet kosztem teatru. Nie przeszkadza mi to.
Znowu ex780 duzo czytam ze dobre opinie ale nie widzialem go w akcji jeszcze wiec ciezko mi cos powiedziec, ale duzo dobrego czytalem.
 

Kris_6

Member
Ja mam taki sam dylemat jak Ty. Jak coś kupisz to daj znać ;) Co do dostępności Panasonica to zgadza się bardzo trudno to gdzieś ogladnać. Sam ostatnio zjezdziłem parę sklepów i w żadnym nie spotkałem ex780 :/
 

klonxxx

Banned
W testach C70 wypadł przyzwoicie niestety ale jeszcze nie ma go w elektromarketach (nie wiadomo czemu tak TCL kombinuje ?).Dodatkowo model 75" ma mieć matrycę 100Hz ,dlatego jeszcze czekam żeby go zweryfikować na żywo.Ciekawi mnie czy soft w 75" będzie miał zaimpletowane suwaki upłynniaczy,bo jeśli nie to i tak raczej kupię EX780 (no chyba że płynność TCL bez regulacji będzie na wysokim poziomie ....).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Porównałem TCLa 75C70 do Panasonica 75EX780.
Panasonic gra świetnie, ale TCL jeszcze lepiej.
No i 75" to nie 65" !!!
A i jest specjalna oferta na TCLa z montażem w domu i dostawą gratis.
 

drake7

New member
wydaje mi sie ze mu 7000 i mu 8000 to prawie te same telewizory i gdzies czytalem ze 8000 ma mniejszy kontrast od 7000. sony ma dobry obraz, nawet w pilce jakos tragicznie to nie wyglada, (poza znikaniem piłki), ale czy gdybym nie wiedział ze pilka w sony "ma znikać", to nie wiem czy bym to zobaczył, ale wieeelkim minusem dla mnie jest fatalne odtwarzanie programów, filmów z dysku lub usb. jade popatrzec na tego panasa, ale jesli budzet mialby byc max 5 tys to bez dwoch zdan 7002 za 4500(lub w euro 7042 z tym ze trzeba zaplacic 5 tys i 500 zl w karcie upominkowej. jutro podobno jakas promo w neonet ze jak sie kupi tv 55 to drugi, mniejszy za 1 zl. ciekawe ile warta będzie ta promo.
 

Denon84

New member
Ja mam taki sam dylemat jak Ty. Jak coś kupisz to daj znać ;) Co do dostępności Panasonica to zgadza się bardzo trudno to gdzieś ogladnać. Sam ostatnio zjezdziłem parę sklepów i w żadnym nie spotkałem ex780 :/

Kris_6 dam znać, narazie myślś nad mu7002/8002 , ex780 ale brak wsparcia troche odrzuca, oraz philipsie pus7502 ale duzo osob daje opinie ze nie jest jednak taki super. Samsung przemawia smart, pilot, oraz to ze wszystko ladnie czyta. Obraz musze jeszcze ocenic. Sony powoli skreslam bo poswiata przy pilkarzach w czasie meczu czy znikajaca pilka za TV za 6tys troche zart ze strony sony.

Na polu walki zostają narazie:

mu7002/8002
ex780
pus7502 (chociaz powoli traci przed meta)

daleko Oled bo to nie zalezne ode mnie do konca:))
 

Denon84

New member
Panowie a z tych 3 TV który według Was dla zwyklego zjadacza chleba (w razie czego pojdzie do sypialni jak zona odkreci kurek na oleda hehe a tak powaznie mam wyjazd za tydzien na wakacje i dlatego z oledem taka przeprawa)

MU7002 vs MU8002 VS EX780 ??
Ostry obraz, płynność, dla piłki nożnej oraz filmów z pendrive oraz TV kablowej (cyfrowy dekoder)

brak bandingu i cloudingu ważne !!!
 

Denon84

New member
Najlepiej na wczoraj...myślę że w poniedziałek, bo jak nie za oleda zabije mnie żona że nie mamy TV:), z tych 3 co uważacie na chwilę obecną?? (MU7002 vs MU8002 VS EX780)
Samsung wiem że komercja ale przemawia za mną smart i może mnie wyśmiejecie jakoś mi się podoba samsung:), nie skreślam panasonica oczywiście
 
Ostatnia edycja:

Kris_6

Member
Kris_6 dam znać, narazie myślś nad mu7002/8002 , ex780 ale brak wsparcia troche odrzuca, oraz philipsie pus7502 ale duzo osob daje opinie ze nie jest jednak taki super. Samsung przemawia smart, pilot, oraz to ze wszystko ladnie czyta. Obraz musze jeszcze ocenic. Sony powoli skreslam bo poswiata przy pilkarzach w czasie meczu czy znikajaca pilka za TV za 6tys troche zart ze strony sony.

Na polu walki zostają narazie:

mu7002/8002
ex780
pus7502 (chociaz powoli traci przed meta)

daleko Oled bo to nie zalezne ode mnie do konca:))
W sumie w moim przypadku brak wsparcia to nie problem bo od biedy kupię jakąś przystawkę z androidem i dalej będzie smart i to jeszcze lepiej niż w tv :)
 

robertoos188

New member
nie opyla sie mu802 za cene 5700 jak jest mu7002 za 4500zł, moim zdaniem nie warto przeplacać 1200zł za mu8002, a zastanawiałes się nad ks9000, bo też sie zastanawiam nad tym tv model z 2016 ale to był flagowy model, tylko minus ze jest zakrzywiony, ja mysle cały czas pomiędzy mu7002 a ks9000, panasonic ex780 troche zadrogi, na dodatek te ramki srebne, a samsung jest bezramkowy
 

robertoos188

New member
Na stronie internetowej powinno pisac czy tv jest nowy czy z ekspozycji albo ze zwrotów, po drugie bedzie widać po kartonie i akcesoriach czy były otwierane, odstające obudowy były podobno tylko w serii ks7000

robertoos188 myslalem o ks9000 ale czy kupie nowy nie zwrotowy? Oraz problemy z obudowami odstarszaja.
 

Denon84

New member
robertoos188 nie do konca, wiem ze w saturnie np potrafia zgrzewac folie z pilotow czy instrukcji jak ktos otworzyl zeby bylo widac ze nowy, oraz nawet naklejać folie na ramkę (jak nie uda się) to mowia ze przy pokazywaniu zeszla i niby robia rabat, na ceneo sa opinie o ks9000 ze ramka po nagrzaniu rozchodzi sie.
Karton moga otworzyc do wysylki w sprawie niby weryfikacji czy ekran ok itd. i juz masz karton otwarty:/
 
Do góry