Led 4K 55'' w cenie ~5.000 PLN

pomarancza

New member
Witam,

Całą ekipę forum od jakiegoś czasu przeglądam różne wątki, sklepy, recenzje i jakoś nie mogę się zdecydować na jakiś model. Przeglądałem Sony rodzine XE55 XE90(ta już trochę za drogo jeszcze). Phipilsa S7xxx ... nie wiem może jeszcze coś innego, prośba doradźcie.


1. Odległość od ekranu: 2.5-3.0m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku przechodząc na wprost, zachodząc na max 40% ekranu od lewej strony()
3. Jak duży jest pokój: otwarty salon 29 m2
4. Preferowana technologia: -
5. Jaki masz obecnie telewizor: -
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, film
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w różnych porach głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej małe światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: -
10. Matryca błyszcząca czy matowa: -
12. Preferowana marka: -
13. Czego nie lubisz w telewizorach: szarego czarnego i niebieskiego białego
14. Jakie urządzenia będą podłączone: raspberry PI
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90/10
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: wprost i bok (litera L)
17. Czy ważne jest wifi : tak
18. Czy będziesz korzystać z widgetów?: możliwe
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : nie musi
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: -
24. Ma mieć tuner DVB-S: -
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI (komputer/kablówka/Raspberry PI)
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: 4K
30. Dvb-t: -
31. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, działanie aplikacji typu youtube,
32. Ile osób ogląda: 2-3
33. Jaka klasa cenowa: do 5000 (+/- 500)
34. Rozmiar: 55"
 

nomnom

New member
55xd9305 jeśli znajdziesz nowy cena powinna być ok 5500, ewentualnie dozbieraj do 55xe9005 lub poczekaj aż stanieje, chyba najlepszy tv tegoroczny pod względem cena/jakość, sam czekam do świąt na promocje, zniżki itd chyba, że w podobnej cenie będzie oled. Ewentualnie coś od panasonica, 58ex780.
 

pomarancza

New member
Modele xd mnie nie interesuja raczej ale dzieki za namiar na panasa tego nie bralem pod uwage. No wlasnie te xe90 to kuz 6,5k i to nie wchodzi w gre. A jakie macie zdanie o xe85
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kasa nie do przeskoczenia to wybrałbym :
- Sony 55XE8505 za 5299 zł
- Philips 55PUS7502 za 5499 zł
- Samsung 55MU7002 za 5199 zł
 

pomarancza

New member
Jeszcze patrze na tego Smasunga CO Kiki poleciłeś, ale chyba strzele w Sony, bo Philips to IPS a jakoś nie mam już do IPS-ów przekonania. Pytanie o kalibrację Kiki jakie to są koszty ? I jak się ta kalibracja ma do tego iż w tym Sony nie ma możliwości ustawienia RGB bo nadal jest blokowane przez producenta
 
Ostatnia edycja:

nomnom

New member
55xe9005 obecnie najtaniej za 6100, w porównaniu do xe8505 ma ponad dwukrotnie większą jasność i podświetlenie bezpośrednie zamiast krawędziowego. Jeżeli kupno tv to nie jest sprawa niecierpiąca zwłoki to wstrzymałbym się do grudnia, ceny spadną, będzie większy wybór a i budżet może dasz radę zwiększyć o parę stówek. Zostały cztery miesiące więc chyba lepiej poczekać niż kupić teraz a potem pluć sobie w brodę.
 
Do góry