[Telewizor] Wątpliwości co do rozmiaru i modelu.

Asag

New member
Witam.
Niedługo zamierzam kupić nowy telewizor, jego zastosowanie to głównie konsola PS4 Pro oraz ogólnie filmy. I teraz mam wątpliwości co do jego rozmiaru. Pokój jest bardzo mały, jego szerokość to jakieś 3,2 metra a odległość od telewizora będzie wynosiła jakieś 2,5 metra góra. I teraz nie wiem czy brać coś na około 43 cale czy na 49-50 cali (pośredniego chyba nic nie ma)?

Co do ceny to chciałbym się zmieścić do około 2700-3000 ale jeżeli będzie jakiś model do którego warto będzie dołożyć to mogę nagiąć budżet ale bez przesady. Jak wspomniałem głównie chodzi o konsolę PS4 Pro więc chciałbym aby miał 4k. HDR w tym budżecie podejrzewam że niedostępne?

PS: Po skorzystaniu z kalkulatora odległości wychodzi na to że jednak chyba coś na około 50" byłoby idealne.
 

andrju75

New member
Witam.Kiedyś miałem podobny dylemat czy brać 50" czy 55".Bałem się tych 55"- bo za duży itd.Po zastanowieniu jednak zdecydowałem się na 55" a mam odległość do tv (Full HD) 2,7m.Jak bym miał mniejszy bardzo bym tego pożałował.Teraz z perspektywy czasu stwierdzam ,że brałbym nawet 65" do 2,7 m.oglądania.Bierz śmiało 55".Pozdrawiam.
 

Asag

New member
A jakieś konkretne propozycje co do modelu? Czy przypadkiem model 50" w tej samej cenie co model 55" nie będzie lepiej "wyposażony"?
 

strazakp

Banned
Ja mam odległość z kanapy do tv 2,5m a rozmiar tv to 58". Telewizor był duży przez pierwszy tydzień ;-) a teraz przydałby się już 65" i uważam że wcale nie byłby za duży na taką odległość.
Kolego, 55" to minimum!

Z takim budżetem co masz to chyba tylko TCL.
 

Asag

New member
A co myślicie o tych 3 telewizorach?

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-49pus6561-12.bhtml

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-49ex620e.bhtml

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-49xd7005.bhtml
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym jednak 55" - tym bardziej, że mieścisz się i w klasie cenowej i nasz extra czerń, skalowanie , obsługę , możliwości i płynność.
Ale to Twój wybór.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55P60 za 2750 zł.
Masz extra czerń, skalowanie , obsługę , możliwości i płynność.
Zbiera same pozytywne oceny.
 

Asag

New member
A czy on ma jakies inne oznaczenie w sklepach? Bo nic takiego nie mogę znaleźć.

Czy chodzi o ten?

euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/tcl-u55s7906.bhtml
 
Do góry