Problem z zakupem TV

misfer

New member
Witam, dzisiaj zwrocilem Samsunga ue55mu6102k. Nie dalo sie ogladac filmow z czarnym paskiem , dziwne biale plamy na tym pasku w miejscu srub. jakby zarowki swiecily. Jakos tizena super ale ogladanie na 50hz i PLS porazka.

Szukam TV do telewizji cyfrowej (mam vectre wiec jakos srednia). Duzo ogladam meczow oraz filmow w tv jak i sciaganych , Full HD, Blue Ray, 4K.
Proszę o pomoc w zakupie.
Matryca lepiej 100hz i VA zgadza sie?
Proszę o podanie konkretnych modeli , ale takich ktore uzytkownicy macie w swoich domach i jestescie z czystym sumienie w stanie polecic. Nie jestem fanatykiem czarny moze byc lekko szary ale rownomiernie podswietlony nie jakies plany biale przy ramce. Stary LG wlaczylem ustawilem kolor, jasnosc itd i 5 lat zero problemow, model ktory mialem samsunga co wlaczenie ustawianie wszystkiego.

Ps. Nigdy do dzisiaj nie oddalem tv zawsze bylem zadowolony , ale tych "zarowek" na czarnym tle nie dalo sie przeskoczyc. Za malo dodatkow poprawiania obrazu tylko redukcja drgan, brak redukcji rozmycia.

Modele ponizej wciskaja mi sprzedawcy.

Samsung ue55mu7002T
Sony xe8505
Panasonic TX-50ex700e
Sony KD 55xe8577
Samsung ue55ks7000
Samsung Ue55Ku6450s
Samusng 60J6240A
 

strazakp

Banned
Zdecydowanie Panasonic 58ex700. Mam model z zeszłego roku i jestem zadowolony. Choć to 50hz to naprawdę daje radę a sport (w tym mecze piłki nożnej) ogląda się komfortowo. Podświetlenie równomierne i dobrą czerń (VA). Ładny wygląd i dobrą jakość wykonania.
 

misfer

New member
strazakp dzieki za info wezme pod uwage ten model. W nim jest matryca MVA. Jak ona wypada przy VA ktos wie cos?

Prosze innych uzytkownikow co moga jeszcze poleciec zostalem z 37 calowym hd ready sony bravia:). Wyciganiety z piwnicy. Przeprosilismy sie i jest ok:). Corka ma 42 cale LG hehe
 
Ostatnia edycja:

misfer

New member
Dodam jeszcze że oglądam dużo sportu (piłki nożnej) nie chce bandingu czy cloudingu mieć. Czas reakcji, odświeżanie też na normalnym poziomie. Kiedyś kupowało się tv i grały latami nie myślałem czy mam tego czy innego wiecej czy mniej bylo super teraz trzeba szukac. Ten jest do sportu gorzej do grania. Zas kolejny tv lepiej w dzien drugi lepiej w nocy. To zeby byc zadowolonym musze chyba kupic 5 tv tak wychodzi po rozmowach ze sprzedawcami
 

misfer

New member
Panowie a różnica miedzy sony XE8505 a sony XE8577?? na displayspecification widze ze sony na IPS jest a z tego co czytalem lepiej VA racja?

A moze ue55mu7002??

W samsungu tizen rewelacja bardzo płynnie chodził, o androidzie różne rzeczy już czytałem i nie jest niezawodny.

Kiki już pisze.
 
Ostatnia edycja:

misfer

New member
A jest gdzieś szansa poczytać o specyfikacji tego tv. Wszędzie gdzie czytałem pisało 100hz a mówisz ze jest 200 i VA
 

pepka

Member
Bez reklam
200Hz różnicy w Motionflow (800 vs. 1000). Matryca jest VA 100Hz, nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś inne dane.
 

misfer

New member
Odwiedziłem neonet, saturn (inny), MM, mediaexpert i dalej karmią tymi samymi bajkami.
Kiki dzwoniłem w sprawie tv do Ciebie telefon poza zasięgiem:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Byłem za granicą.
Jestem już pod telefonem.
Albo napisz na PW.
Obydwa są dostępne od ręki.
 

misfer

New member
dzisiaj w media expert bylem poogladac tylko zas.
Cos takiego wciskali:
Sony KD49X9005 oraz samsunga 55Ks9000.

Kiki innym polecasz ue55mu7000 mi nie do konca czym sie kierujesz w wyborze dla mnie sony badz tcl?? Sony 55XE8505 chcieli mi wciskac za "super cene" 5300 jak pokazałem ze na saturnie jest za 4800 od razu taka sama zrobili:]

A powiedzcie mi cos czy nie warto LG? ma do dzisiaj 5 latka nigdy nic nie robilem w nim obraz bajka full HD 42 cale.

I jeszcze ue55mu8000? Rozklejaja sie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mu 8000 nie rozkleja się !
Sony EX8505 ma i świetną czerń i skalowanie i lepsze multimedia niż inne wymienione tu modele.
LG też ma dobre modele.
Ale napisz proszę na czym Ci najbardziej zależy ?
 
Do góry