Problem z zakupem TV

misfer

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój około 15-20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewzora? 2,3-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jeszcze nie wiem
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku (prawa strona) telewizora, z boku szafa chroni, ale są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42" FullHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SmartTV - Tak, Youtube, przegladarka itd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja cyfrowa vectra
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej piłka nożna i muzyczne, seriale i filmy. Dużo ruchu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jedynie youtube, koniecznie musi być WiFi, córka lubi rybki w 4k:). Może też być wejście na kabel mam zaraz dekoder obok TV i kabel blisko
15. Czy zamierzasz grać w gry? Może w przyszłośći ps4 pro
16. Preferencje co do marki? Bardziej skupiam się na obrazie ma być wyraźny , osrty
17. Preferencje co do wielkości? Myślę nad 55 (oddałem takiego samsunga)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Clouding , banding, nierówne podświetlenie matrycy np na filmach panoramicznych czarne paski maja prześwity, nienatrualrny szybki ruch w meczu piłki nożnej (jakby skakanie)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczorami w weekendy 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Miało być 3500 ale widzę żeby coś było fajne mogę do 5-5,5 jeżeli będzie to warte tej ceny
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak się zepsuje. Narazie nie miałem takiej sytuacji. Zmieniałem jak mój komuś dawałem
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Czasami z nudów, tvnplayer i yt
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
24. Chętnie 4k bo mam zamiasr ściągać takie pliki.
25. Kodeki żeby czytał filmy i automatycznie widział napisy
26. Matryca chyba tylko w grę wchodzi VA
27. Myślę że minimum 100hz może być wiecej
28. Opcje poprawy obrazu, redukcja drgań i rozmycia oraz inne gdyż moja cyfrowa tv nie jest pierwszych lotów

Po ostatnich przejściach zraziłem się do samsunga ale nie zamykam się na niego. Tizen bardzo fajnie się spisywał, dla mnie bomba oraz obraz BR czy FullHD również. Nie miałem okazji 4k zobaczyć bo musiałem oddać z powodu prześwitów przy ramce
Zadowolony byłem zawsze z LG nawet stary model ma dużo popraw obrazu. Chociaż nigdy z nich nie korzystałem bo podstawowe ustawiłem i przez wiele lat cieszyłem się obrazem takim jaki mi pasuje.
Ostatnio coś po głowie chodzi mi SONY, komentarze na ceneo różne, problemy z androidem, zawiasy, czy po kilku miesiącach nie włącza się tv.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój około 15-20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewzora? 2,3-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jeszcze nie wiem
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku (prawa strona) telewizora, z boku szafa chroni, ale są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42" FullHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SmartTV - Tak, Youtube, przegladarka itd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja cyfrowa vectra
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej piłka nożna i muzyczne, seriale i filmy. Dużo ruchu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jedynie youtube, koniecznie musi być WiFi, córka lubi rybki w 4k:). Może też być wejście na kabel mam zaraz dekoder obok TV i kabel blisko
15. Czy zamierzasz grać w gry? Może w przyszłośći ps4 pro
16. Preferencje co do marki? Bardziej skupiam się na obrazie ma być wyraźny , osrty
17. Preferencje co do wielkości? Myślę nad 55 (oddałem takiego samsunga)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Clouding , banding, nierówne podświetlenie matrycy np na filmach panoramicznych czarne paski maja prześwity, nienatrualrny szybki ruch w meczu piłki nożnej (jakby skakanie)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczorami w weekendy 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Miało być 3500 ale widzę żeby coś było fajne mogę do 5-5,5 jeżeli będzie to warte tej ceny
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak się zepsuje. Narazie nie miałem takiej sytuacji. Zmieniałem jak mój komuś dawałem
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Czasami z nudów, tvnplayer i yt
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
24. Chętnie 4k bo mam zamiasr ściągać takie pliki.
25. Kodeki żeby czytał filmy i automatycznie widział napisy
26. Matryca chyba tylko w grę wchodzi VA
27. Myślę że minimum 100hz może być wiecej
28. Opcje poprawy obrazu, redukcja drgań i rozmycia oraz inne gdyż moja cyfrowa tv nie jest pierwszych lotów

Po ostatnich przejściach zraziłem się do samsunga ale nie zamykam się na niego. Tizen bardzo fajnie się spisywał, dla mnie bomba oraz obraz BR czy FullHD również. Nie miałem okazji 4k zobaczyć bo musiałem oddać z powodu prześwitów przy ramce
Zadowolony byłem zawsze z LG nawet stary model ma dużo popraw obrazu. Chociaż nigdy z nich nie korzystałem bo podstawowe ustawiłem i przez wiele lat cieszyłem się obrazem takim jaki mi pasuje.
Ostatnio coś po głowie chodzi mi SONY, komentarze na ceneo różne, problemy z androidem, zawiasy, czy po kilku miesiącach nie włącza się tv.

Samsung 55mu7002, w Saturnie masz teraz w promocji za 4700zl. Jest to bdb cena jakiej tu na forum nie dostaniesz (500zl drożej).
 

misfer

New member
Co jeszcze dzisiaj śmiesznego zaobserwowałem (powiecie że się czepiam ale jednak tak jest).
Na mojej starej bravii HD ready obraz wygląda pięknie, taki program jak 1 z 10 czy jaka to melodia (wiem że tego nie oglądam i mało osób to ogląda) ale testując samsungu ue55mu6102 kolory i wygląd studia był jak z lat 30 nie dało się oglądać. obraz się rozjeżdzał na mojej 37 calowej bravii programy te wygladaja normlanie.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój około 15-20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewzora? 2,3-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jeszcze nie wiem
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od boku (prawa strona) telewizora, z boku szafa chroni, ale są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42" FullHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? SmartTV - Tak, Youtube, przegladarka itd
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja cyfrowa vectra
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej piłka nożna i muzyczne, seriale i filmy. Dużo ruchu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jedynie youtube, koniecznie musi być WiFi, córka lubi rybki w 4k. Może też być wejście na kabel mam zaraz dekoder obok TV i kabel blisko
15. Czy zamierzasz grać w gry? Może w przyszłośći ps4 pro
16. Preferencje co do marki? Bardziej skupiam się na obrazie ma być wyraźny , osrty
17. Preferencje co do wielkości? Myślę nad 55 (oddałem takiego samsunga)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Clouding , banding, nierówne podświetlenie matrycy np na filmach panoramicznych czarne paski maja prześwity, nienatrualrny szybki ruch w meczu piłki nożnej (jakby skakanie)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu wieczorami w weekendy 50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Miało być 3500 ale widzę żeby coś było fajne mogę do 5-5,5 jeżeli będzie to warte tej ceny
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak się zepsuje. Narazie nie miałem takiej sytuacji. Zmieniałem jak mój komuś dawałem
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Czasami z nudów, tvnplayer i yt
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
24. Chętnie 4k bo mam zamiasr ściągać takie pliki.
25. Kodeki żeby czytał filmy i automatycznie widział napisy
26. Matryca chyba tylko w grę wchodzi VA
27. Myślę że minimum 100hz może być wiecej
28. Opcje poprawy obrazu, redukcja drgań i rozmycia oraz inne gdyż moja cyfrowa tv nie jest pierwszych lotów

Po ostatnich przejściach zraziłem się do samsunga ale nie zamykam się na niego. Tizen bardzo fajnie się spisywał, dla mnie bomba oraz obraz BR czy FullHD również. Nie miałem okazji 4k zobaczyć bo musiałem oddać z powodu prześwitów przy ramce
Zadowolony byłem zawsze z LG nawet stary model ma dużo popraw obrazu. Chociaż nigdy z nich nie korzystałem bo podstawowe ustawiłem i przez wiele lat cieszyłem się obrazem takim jaki mi pasuje.
Ostatnio coś po głowie chodzi mi SONY, komentarze na ceneo różne, problemy z androidem, zawiasy, czy po kilku miesiącach nie włącza się tv.

Czy to prawda ze tv 4k gorzej pokazuje materiał Full HD z tv cyfrowej czy z dysku jak mam ściągnięty film niz typowy Full HD????
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To teraz poprawiłeś notowania:
- Sony 55XE8505 za 4800 zł ( oferta jeszcze tylko jutro w tej cenie)
- Philips 55PUS7502 za 5300 zł
Samsunga więc nie proponuję.
 

misfer

New member
Z czym poprawiłem notowania?
A czemu innym polecasz Kiki Samsunga a mi nie? tak z ciekawosci pytam:)
LG nie polecasz wcale?

Sony jak dziala android? Zawiesza się? MOzna ogladac np cda.pl? Ma przegladarke?

JAk to jest w tych TV 4k maja gorszy obraz FULL HD ?

SONY KD-55XE8096 - IPS 60hz
SONY KD-55XE7077 - nie znam danych

SONY KD-55XE8505 VA 120hz
SONY KD-55XE8577 VA 120hz Cena nie różni się dużo których z tych modeli polecilibyście? Może ktoś z forum ma te tv w domu:)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Z czym poprawiłem notowania?
A czemu innym polecasz Kiki Samsunga a mi nie? tak z ciekawosci pytam:)
LG nie polecasz wcale?
OTE]

Pójdziesz do sklepu sieciowego i będziesz miał tak samo. Sprzedawcy polecają te TV które mają polecać i wcale niekoniecznie muszą to być lepsze od innych. Zobacz sam że chyba nigdzie nie poleca ci Panasonica a te stoją zawsze na uboczu w sklepie.
 

misfer

New member
No właśnie to nie taki łatwe okazuje się... samsung ue66mu6102 miał mieć piekny obraz a w rzeczywistości gorszy niż bravia hd ready.

na displayspecification "zniknął" model sony xe8505 są 8096, 8099 i wyższe nie ma 8505
 
Ostatnia edycja:

lucano

New member
JA też miałem problem z zakupem tv, ostatecznie kupiłem znowu Sony bo najlepiej mi pasował obraz. Zaznaczę, że to już moje 3 sztuka Sony, pierwsza z Hd ready stoi do dziś.
 

misfer

New member
No moja hd ready wrocila z piwnicy:) i znowu gra aż nie kupię czegoś tylko z tym widzę może być różnie i trochę to potrwa. Nie jestem wybredny ale obraz chce mieć ostry a nie ze wszystko się rusza na twarzach jak mialem to w samsungu normlanie nawet przy statycznym obrazie skóra się ruszała i nie był ostry obraz.

Jaki masz model sony?
 

lucano

New member
Ten stary nie pamiętam bo ma już z 10 lat a nie ma mnie w domu.
Nowy kupiłem Kdl-49XD7005 i jestem zachwycony. Zależało mi na ostrym obrazie i taki właśnie jest. Dodatkowo w Saturnie jest chyba w najlepszej cenie na rynku.
 

misfer

New member
No właśnie dla mnie obraz też ma być ostry, wyraźny. Nie czepiam się czerni, czy jest czarna czy szara ale obrazu , ostrości
 

misfer

New member
A co myślicie o LG OLED 55EG910V???

Może jakiegoś Oleda ale w sumie 4K chcialbym.

Na dniach juz muszę zakupić tv najlepiej jak najszybciej

Wracając do sony xe8505 ma 100 czy 120hz? a motionflow 800 czy 1000?

Zamiast 55xe8505 czy nie lepiej wziąć 49xe9005?
 
Ostatnia edycja:

misfer

New member
Chyba pozostanę przy 55 rozmiarze, ale teraz gdzie kupić TV żeby nie był ze zwrotu. Ponpć Euro Rtv Agd nie mają zwrotów bez powodu tylko jak jest wada. Media czy saturn bardzo często tv są ze zwrotów (Info od znajomego z saturna)
 
Do góry