TV 4K do Sportu i gier

bool

New member
Cześć i czołem dobzi ludzie,

Poszukuję dobrego TV 4K z HDR i 100-120Hz w zasadzie tylko do sportu (kablówka & internet) i gier (PS4 + Xbox). Sport to głównie piłka nożna, siatkówka i tenis. Gry to FIFA, zręcznościowe gry akcji (Assassin's Creed, Uncharted), wyścigi (NFS, Forza), Rocket League, itp. Moje obserwacje wskazują na TV ze 120Hz matrycą VA, ale co do modelu nie wiem co wybrać, dlatego zwracam się do bardziej ogarniętych w temacie.

W zasadzie interesuje mnie tylko obraz. Dźwięk pójdzie przez wzmacniacz stereo na kolumny podłogowe. Zależy mi tylko, żeby korzystanie z kablówki (chętnie CI+, ale nie jest to wymagane) i interfejs były płynne. Smart TV niechętnie, ale miło jeśli miałby sprawne programy VOD.

Wiem, że w cenie do 5K nie znajdę raczej w tych parametrach telewizora powyżej 58", choć chętnie przytuliłbym 65", nad którym bym był w stanie się zastanowić czy nie wydać nieco więcej, jeśli będzie tego wart.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Docelowo wisieć, ale na początku chwilę postoi
6. Jak słońce świeci w pokoju? Prostopadle od prawej, ale mam żaluzje, więc nie problem
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P42ST50E (plazma)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry kontrast, input lag < 40 ms, HDR, 4K, 100-120Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka i opcjonalnie DVB-T
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, XBOX One X (w przyszłości), tuner kablowy UPC, Android Box (S912, 3GB RAM) z KODI oraz PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 2-4 dziennie, w weekendy ok x2
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, czasami maraton na CC
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport!!!, filmy, seriale,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie na TV, mam Android Box
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak!!!
16. Preferencje co do marki? Byle nie LG, Manta, Kruger&Matz i podobne tanie...
17. Preferencje co do wielkości? 55" do 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Przycięcia interfejsu, smużenie przy piłce nożnej i grach,
nierównomierne podświetlenie, znaczne przekłamania kolorów (głównie zielony)

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 5K
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? co ok 5-7lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, ale niekoniecznie przez TV
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie, nie i nie!!!

Podsumowując, interesuje mnie w zasadzie tylko obraz i płynność działania, reszta jest opcjonalna, i jeśli ma to obniżyć cenę, a ja dostanę 3-5 cali więcej, to będę bardzo kontent. Wygląd też nie jest priorytetem, choć chętnie widziałbym cienkie ramki :)

Z góry dzięki za kontruktywną pomoc.

Artur
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zapatrzyłeś się na 65" to masz extra modele :
- TCL 65P60 za 4599 zł z pilotem do obsługi głosowej gratis
- Thomson 65UC64 za 4899 zł z pilotem do obsługi głosowej gratis
- Hitachi 65HZT663 za 4599 zł
- TCL 65S7906 za 4599 zł
- Hitachi 65HK6 za 5199 zł
- Philips 65PUS6121 za 4299 zł

Z modeli 55:
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Samsung 55MU7002 za 5199 zł
- Sony 55XE 8505 za 5399 zł
- Philips 55PUS7502 zz 5599 zł
 

bool

New member
Dzięki za info.
Z tego co widzę, to te 65" to same 50/60Hz.

Ale może... Na ten przykład, jak się ten TCL P60 sprawuje w grach i sporcie?

Dla mnie najważniejszym jest dobre działanie z transmisjami sportowymi i konsolami (głownie FIFA), więc piłka posłana wysoko nie może mieć 'cienia', bo to dyswalifikuje taki telewizor.
Poza tym gdzie w PL dostać P60?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale dają radę.
Wgrywam szereg filmów TCLa, w tym sportowe na Youtube - to sprawdzisz sam. Są dostępne dla członków forum w specjalnej cenie z kalibracją profesjonalną gratis i z pilotem do obsługi głosowej gratis.

Są dostępne od ręki.
Napisz proszę na PW dostaniesz info.
 

strazakp

Banned
100/120hz wcale nie musi dawać lepszej płynności niż 50/60hz.
Są modele TV 50hz które radzą sobie lepiej z płynnością od niektórych które mają 100hz.
Ja mam Panasonica który ma 50hz i napiszę ci szczerze że płynności jest na wysokim poziomie. By być bardziej wiarygodny to napiszę że tv służy mi również do oglądania sportu (głównie piłka nożna i żużel) oraz grania na konsoli (Xbox one s). Telewizję oglądam z NC+.
VA to podstawa jeżeli chce się mieć dobrą czerń ale jeżeli chodzi o płynność to dużo teraz mają wpływ tzw uplynniacze czyli elektronika. Miałem chwilę Sony z IPS i 100hz i muszę przyznać że oglądanie piłki nożnej było kiepskie. W moim panasie brak cloudingu, blandingu a płynności jest super (przynajmniej ja nie widzę problemu a także inni którzy kupili ten model).
Smart jest ubogi w stosunku do konkurencji ale ma wszystkie podstawowe aplikacje (yt,Netflix,player) i działa bardzo płynnie.
 
Do góry