40-43" TV do pokoju

crun

New member
Najwyższa pora pozbyć się starego Sharpa Aquosa 32".

Zastosowanie:
Sprzęt będzie służył średnio pół godz. dziennie do oglądania TV.
Telewizor będzie podpięty do mocnego desktopa i liczę, że będę z niego często korzystał do gier i filmów. Niech będzie średnio godzina dziennie.
Mecze rzadko oglądam. W fifę nie gram.
Z racji tego, że komputer będzie 'jednostką sterująca', telewizor nie musi być szczególnie smart ;-)
TV będzie używany tylko przez jedną osobę z odległości ok. 1,5m lub 3m (wyrko;-)) pod kątem
3D mnie totalnie nie interesuje.

Czynniki ograniczające:
TV będzie naprzeciwko okna - więc w miarę możliwości, żeby matryca nie była lustrem. Jakiś filtr, niestety, się przyda.
Szerokość telewizora najlepiej do ~90cm. 95cm telewizor raczej odpada. To już chyba mocno ogranicza 43 cale...


To na czym mi zależy:
- Możliwie jak najlepsze odwzorowanie kolorów (czarny kolor!!), jakość obrazu, małe smużenie etc.
- Niski input lag. Szybsze gry zostawię na monitor i myszkę, ale jestem czuły na tym punkcie
- 100hz matryca byłaby świetna. Jestem rozpieszczony przez 144hz od paru lat, więc jakby udało się zachować wyższą płynność w grach na telewizorze - bajka
- 2160p mile widziane
- Dobry dźwięk. Nie znoszę niezrozumiałych dialogów. Chyba, że mam się od razu nastawić na zakup soundbara (YAS-105?)?
- Trzy porty HDMI
- Fajnie, jakby był responsywny i nie musiałbym czekać po kilka sekund po wyborze każdej opcji ;)

Cena:
Najchętniej wydałbym tak do 2500zł, ale nie jest to sztywna kwota. Może być też oczywiście mniej, np. takie 1800 (Philips 43PUS6101 sugerowany w innym temacie, którego nie mogę podlinkować].
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ograniczenia wielkości eliminują wiele wyborów.
Z modeli 43 bardzo dobrych masz
PHILIPS 43pus6501 za 2599 zł
TCL 43 p60 za 1950 Zł
Thomson 43Uc 64 za 1950 zł
Kalibracja gratis
Pilot do Obslugi głosowej gratis
 

crun

New member
Skłaniam się ku Samsung UE40KU6000. Rozumiem, że ten model (jak i wszystkie, które wymieniłeś) radzą sobie bez problemu z 8bit 4:4:4 Chroma 4k(lub 1080p)/60hz, tak z inputem ustawionym jako PC, tak?W takim trybie telewizor będzie pracował większość czasu.
Względem UE40KU6300 chyba główna różnica do matryca 8 bit a nie 10 bit; ale z tego co wyczytałem, to i tak nie dałoby się wykorzystać tej matrycy przy chromie powyżej

Pytanie - jeśli TV ma matrycę 120hz (43pus6501), to przyjmie input z PC 1080p/120hz? Bo 4k/120hz jest nieosiągalne, tak?

Wszystkie 43" mają ok. 97+cm szerokości. Ten 40" od Samsunga ma 91cm. Każdy cm powyżej tych 90 wystaje mi w przejściu, po prostu ciężko to to upchnąć. TV i tak będzie pewnie na max 3 lata (ew. zdegradowany będzie do sypialnianego;)), w nowym mieszkaniu będzie już jakieś rozsądniejsze 60"

Jest jakiś powód dla którego warto rozważyć te trzy modele na miejsce UE40KU6000? Np. świetne wbudowane głośniki, wyraźnie lepsza matryca?
Zaznaczam, że telewizor przede wszystkim ma się sprawdzać dobrze praktycznie jako monitor podpięty do desktopa.

W przypadku telewizorów jest ciężko zrobić samemu stosowny research, bo producenci tak namieszali z nazwami telewizorów (ten sam model inna nazwa w każdym regionie), że nawet google się gubi
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ku radości brałbym mimo wszystko 43" i 100 Hz tym bardziej i 3 lata i pózniej do sypialni.
 
Do góry