Czy w PUS6561 płaci się głównie za "światełka" ?

chizuke

New member
Cześć,
szukam telewizora w zakresie cenowym 2,5-3k o wielkości 49/50 " i często polecany jest właśnie Philips 49PUS6561. Moje pytanie czy ambilight jest w tym telewizorze dodatkiem, czy może gdyby odjąć ambilighta to jakość obrazu telewizora byłaby na poziomie takiego za ~2.3k?
Jest na forum oddzielny temat poświęcony temu modelowi lecz straszny tam offtopic i przerażająca ilość stron.
Sportu nie oglądam i na 120Hz zupełnie mi nie zależy.
Zatem czy w tej cenie ten model góruje w jakości obrazu i dodatkowo posiada ambilight, czy jeśli by odjąć ambilighta to w tej cenie da się znaleźć lepsze (np z VA) telewizory?

TCL ma bardzo interesującą ofertę lecz doświadczenie innych mówiące o tym, że żeby mieć produkt bez wad fabrycznych trzeba mieć szczęście to wole nie ryzykować.

Pozdrawiam
 

chizuke

New member
Co do 100 Hz, to mi nie zależy bo:
"Tajemnica niskiej ceny Philipsa 49PUS6561 tkwi w jego matrycy. Jest tylko 60-hercowa - stąd takie, a nie inne wyniki."
Źródło: tvtest.pl/philips-49pus6561-test-ruchu

Ambilight fajnie byłoby mieć, ale nie kosztem dużo gorszego obrazu. Wiem, że IPS to słabsza czerń i że ambilight swoim światłem daje wrażenie dobrej czerni.

Mimo wszystko ma on bardzo dużo pozytywnych opinii, więc nie odrzucam go kompletnie, tylko pytanie czy odejmując ambi za te pieniądze mam sporo lepszy obraz.

TCL C70 podobno ma wyjść dopiero do końca miesiąca, jeśli chodzi o różnice między C70 a P60 to nie jest to za wiele

"Różnice P60/C70

Nowa seria ma dodatkowo:
- matryca bardziej błyszcząca
- Wide Gamut Color
- HDR PRO (P60 HDR Ready)
- Lepszy dźwięk 2x 15 Wat (2x 8 Wat)
- Dwudrożne głośniki
- Głośniki z przodu
- Telewizor Slim ( bardzo cienki 9 mm)
- Cieńsza ramka - 5 mm ( P60 15 mm)
- rozstaw nóżek 115 cm ( P60 103 cm)
- Jest dużo cięższy
- Ma PPI 1900 ( 1200 w P60)
- Jasność 400 nitów ( P60 320)
- Vesa 200x200 (P60 400 x 400)
- pobór energii mniejszy"

Trochę lepszy HDR - w tej chwili nie ma dużo materiałów nagrywanych w HDR
Lepsze głośniki (JBL) - planuje kupić kolumny

No chyba, że ten starszy model - P60
 

tomekzc

New member
Kupilem pus6561 49" dwa dni temu. Z tym ze ja ogladam duzo sportu. Pilka nozna nie wyglada wspaniale, ale przyzwoicie. Inne programy ok. Czern nie.jest taka zla. Chyba ze jestes bardzo wymagajacy. Z poczatku po zakupie mialem mieszane uczucia. Wczoraj pobawilem sie tym tv troche wiecej oraz androidem. Na razie wydaje mi sie ze to.dobry wybor w klasie do 3tys. Lepszego nie widze zbytnio. No i umowmy się - za taka kase cudow nie oczekuj.
 

chizuke

New member
Jak najbardziej jestem świadomy, że dobry telewizor tej wielkości kosztuje min. 5k, dlatego pytam tylko w odniesieniu do innych modeli w tej kategorii cenowej.
I też czy jeśli by wziąć tego philipsa to tylko z kalibracją czy różnica nie jest odczuwalna?
 

tomekzc

New member
Ja kupilem.w MM. Tv przegladam od ponad pol roku. W mm spedzilem przy zakupie tego philipsa z 3h. Testowalem kazdy prawie tv, ktory byl, z roznych firm. I szczerze? Za ta kase te tv sa niemal jednakowe. Ja wybralem philips bo ma android, ladny design oraz.ambi. jakosc obrazu jest ok. Ludziom, ktorzy pisza ze cloudingu nie ma na tym tv nie wierz. Jest na kazdym, ale z rozna intensywnością. Na moim mysle ze znosnie. Ale widze go.tylko na.pilce noznej. Inne kanaly jestem zadowolony. Ps4 tez
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak. Po update działa bez zacięć i problemów.
Ambilight zawsze robi wrażenie.
Android śmiga, a jak masz wgrane dobre wtyczki to masz tysiące aplikacji.
No i po kalibracji gra świetnie.
 

strazakp

Banned
Ja kupilem.w MM. Tv przegladam od ponad pol roku. W mm spedzilem przy zakupie tego philipsa z 3h. Testowalem kazdy prawie tv, ktory byl, z roznych firm. I szczerze? Za ta kase te tv sa niemal jednakowe. Ja wybralem philips bo ma android, ladny design oraz.ambi. jakosc obrazu jest ok. Ludziom, ktorzy pisza ze cloudingu nie ma na tym tv nie wierz. Jest na kazdym, ale z rozna intensywnością. Na moim mysle ze znosnie. Ale widze go.tylko na.pilce noznej. Inne kanaly jestem zadowolony. Ps4 tez
Fajnie że jesteś zadowolony ale jak by u mnie na piłce był clouding to bym się wkurzał jednak a tak mam super płynny i czysty obraz.
 

fred23

Member
Właśnie oglądam GP na Canal +, żadnego cloudingu nie widzę , a mój TV jeszcze nie miał kalibracji ...

Nie wiem czemu nie mogę zdjęć dodawac...
 

chizuke

New member
Jednak zdecydowałem się na zakup tego Philipsa PUS6561, wybrałem się z próbkami filmów do pobliskiego sklepu i byłem zadowolony.
Teraz po kilku dniach używania też nie mam nic do zarzucenia. Nic się nie zacina, obraz wygląda bardzo dobrze, no i oczywiście ambilight super sprawa :)
Czy czerń w VA byłaby lepsza? Pewnie tak. Czy mi czerń w philipsie przeszkadza? Zupełnie nie, wszystkie kolory mi odpowiadają.
Jakby chcieć porównać ten telewizor do OLEDów to oczywiście wypadłby słabo, ale w tej cenie myśle, że to dobry wybór.

Dziękuje za odpowiedzi, ja jestem zadowolony, pozdrawiam.
 
Do góry