Telewizor 40 43 cale do 1800zł

brodwailer

New member
Cześć!

Od kilku miesięcy przymierzam się do kupna telewizora. W zasadzie nie oglądałem Tv od kilku lat, więc Tv będzie służył przez większość czasu jako większy monitor podłączony do kompa w celu oglądania Ipli, Player'a, YouTube oraz filmów z kompa.
Czytając opinie na temat różnych telewizorów użytkownicy często narzekają na powolny smart, więc skoro mój Tv będzie na stałe podłączony do kompa, nie wiem czy smart jest mi aż tak potrzebny.
Bardzo zależy mi na obrazie dobrej jakości - czytałem, że producenci stosują matryce 50Hz + jakieś upłynniacze, często nie zdają egzaminu w oglądaniu sportu - a mecze piłki nożnej oglądam często.
A teraz - jakie Tv przyciągnęły moją uwagę:
- Samsung UE40j6200 - z tego co wiem, to jedyny Tv z matrycą natywną 100Hz, ale bardzo ciężko jest znaleźć nówkę sztukę -jest kilka powystawowych, które mają "przepracowane" kilka tysiecy godzin na wystawie.
- Samsung UE40J5100 - bez smart tv - ok 1400zł.
- Samsung UE40J5200 - smart tv - ok 1600zł.
- Samsung UE40J6240 - smart tv - ok 1800zł.
- Samsung UE40JU6440 - smart tv - ok 1800zł.
- Samsung UE40K5572SU - smart tv - ok 1800zł.
- LG 43LH510V - bez smart tv - ok. 1300zł.
- LG 43LH570V - smart tv - ok 1599zł.
- LG 43LH630V - smart tv - ok 1700zł.
A może polecicie jakiś Philips, Sony?

Z góry dzięki za podpowiedzi!
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostają Ci bardzo dobre modele 50Hz:
- Thomson 43 UC64 za 1899 zł + pilot od obsługi głosowej gratis (kosztuje 199 zł)
- TCL 43P60 za 1899 zł + pilot od obsługi głosowej gratis
- Philips 43PUS6101 za 1750 zł
Te upłynniacz dają radę.
A jak będziesz niebieski to masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

brodwailer

New member
Bardzo dziękuję za propozycje!
Jednak nie wiem, czy 4K jest mi aż tak potrzebne?
Jaki jest input-lag w tym tv? nie będzie problemu z podłączeniem go do kompa?
te tańsze tv (LG 43LH510) nie nadają się do oglądania sportu?

Pozdrawiam!
 

brodwailer

New member
To będzie mój pierwszy poważny Tv (wcześniej miałem kineskopowe) i wolałbym, żeby posłużył mi jak najdłużej. Tak - zależy mi na bezawaryjności.
jak już wcześniej wspomniałem, korzystałem z kompa i mecze/programy oglądałem przez stream.

EDIT:

Podejrzewam, że gdybym kupił najtańszy/najprostszy telewizor lcd, led, to będę zachwycony jakością w porównaniu do tv kineskopowego ;)
Tylko waham się, ponieważ naczytałem się wielu opinii, że niektóre telewizory mają spory problem przy dynamicznych scenach w filmach i sporcie. Stąd mój dylemat.
 
Ostatnia edycja:

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Chodzi o to ,że nie zamierzasz zmieniać często tv. Kupisz 4k z androidem tego tcl i będziesz miał tv na lata. Ten tv działa bardzo dobrze podczas oglądania meczu itp. Sam mam wgrane kodi i stremuje czy z iptv enigmy itp mecze i wszystko śmiga pięknie , poczytaj o nim za tą kasę naprawdę warto , nie bój się marki. Tcl to dobra firma

Masz link

http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...go-jeszcze-nie-bylo-w-tej-klasie-cenowej.html
 
Ostatnia edycja:

brodwailer

New member
Dziękuję za linka, przeczytałem i podjarałem się bardzo, ale... gdzie to to kupić? Po wpisaniu w google nie wyskakuje żaden sklep :/

EDIT:
TCL LED U43P6046 to ten?
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Dziękuję za linka, przeczytałem i podjarałem się bardzo, ale... gdzie to to kupić? Po wpisaniu w google nie wyskakuje żaden sklep :/

EDIT:
TCL LED U43P6046 to ten?


Tak to ten ja mam ten sam
Napisz do kikiego na PW pisał ci wyżej za ile ma ten tv dla ciebie on jest tutaj adminem i ma sklep z tv i reszta gratów :) najlepeij u niego kupować ma najlepsze ceny .Jeszcze jakbyś wykupił vipa na forum to będziesz miał kalibrację gratis, czyli odpowiednie ustawienia obrazu itp. odpalasz tv i oglądasz nic nie musisz robić :).

http://www.hdtv.com.pl/forum/members/kiki.html

audiovideo.com.pl - Hi-Fi, High-End, Home Cinema (kina domowe), Home Theatre (domowe salki kinowe)
 
Ostatnia edycja:

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
A inne Full HD z matrycami 100Hz? Bo w sklepie RTV znowu mi zrobili wodę z mózgu

Co Ci nagadali?

Nie słuchaj gości w sklepach RTV , oni mówią tak jak mają powiedziane z góry ,że sprzedaż tylko Sony LG Samsungi :) spytasz gościa czy jest sens robić kalibrację tv a on ci powie. No my panu możemy przyjechać do pana do domu i podłączyć panu tv :)
 

brodwailer

New member
Co Ci nagadali?

Nie słuchaj gości w sklepach RTV , oni mówią tak jak mają powiedziane z góry ,że sprzedaż tylko Sony LG Samsungi :) spytasz gościa czy jest sens robić kalibrację tv a on ci powie. No my panu możemy przyjechać do pana do domu i podłączyć panu tv :)

- Dzień dobry. Na czym polega różnica w Samsungu z odświeżaniem 200, a tym Sony z 400?
- Witam. No to jest rodzaj matrycy, ale różnicy i tak pan nie zauwazy, bo ludzkie oko widzi max 70.
- Aha, czyli jak wezmę Samsunga, to do piłki nożnej się nada?
- Nie, bo ma tylko 200
- Ale mowił pan, że i tak nie zauważę różnicy.
- No tak, ale Sony jest w takiej samej cenie, więc chyba dla pana lepiej, nie uważa pan?

hmmm....
 

brodwailer

New member
Cześć. Jak już wspomniałem wcześniej, to będzie mój pierwszy TV. Kolejny raz wybrałem się więc do sklepu obadać jak działa WiFi i co...
Dostałem pilota do pierwszego:
LG 43UH6507 - klikam "domek" -> przeglądarka -> wpisuję youtube.com -> wpisuję np. fc barcelona -> odtwarza się, leci. PO-RAŻ-KA -> zmieniam na 720p... później 1080p. Dalej zamiast piłkarzy widzę ogromne piksele.
Myślę sobie, aha, to ten tv odpuszczam.
Sprawdzam następny - Samsung UE40K5600 - tym razem nie przez przegladarkę, tylko przez aplikacje YT, ten sam mecz - też sama pikseloza.
Myślę sobie - to sprawdzę mniejszy - Sony 32' KDL za 1500zł - To samo.
Dlaczego tak się dzieje? Sprzedawca nie umiał powiedzieć dlaczego tak i polecił TV i większy i droższy, ale nie miałem sily już sprawdzać.

Czy to wina WiFi w markecie, czy co?
 
Do góry