Sony i ich telewizory Full HD 32' z HDR - czy warto?

adiq1033

New member
Witam.

Zauważyłem, że Sony wprowadziło do swojej oferty małe telewizory z przekątną 32 cale i rozdzielczością Full HD (niekiedy HD Ready) z dostępnościa HDR (np. model KDL-32WE615)

Chciałem zapytać, czy warto zainteresować się takim telewizorem? Ich cena przekracza niewiele ponad 1500zł. Zakup telewizora powiązany jest z myslą grania na Xbox One S / PS4. Czy jest to wyłącznie pic na wodę - chwyt marketingowy producenta?

Od dłuższego czasu poluje na KDL-32W705, podobno najlepszy telewizor do gier (z uwagi na niski input lag), ale znalezienie go graniczy z cudem - czasami trafią się egzemplarze powystawowe, a takie przepracowały w swoim życiu mnóstwo godzin lub z drugiej ręki o nieznanej historii za absurdalną cenę (niekiedy zblizoną do ceny za nową sztukę).
 
Ostatnia edycja:

adiq1033

New member
Pomieszczenie 20-25m, a odleglość zależna od tego, gdzie ustawię fotel z pufą. :) Od 1 metra do 5, ale zwykle siedze w odległości około 2-3m.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To przecież 32" zdecydowanie za mały.
Powinieneś sięgać po 40-43".
Faktycznie w klasie cenowej nie zaszalejesz ale masz
Philipsa 43PFS5301
Samsunga 40J5200,
Philips 43PFS4131
 

adiq1033

New member
Tzn. telewizor na chwile obecną mam i jest to tymczasowo Philips LED TV 32PHH4100/88, poniewaz poluje na Sony 32W705 - przez wielu uznawany jako najlepszy telewizor pod konsole, ale z dostepnoscia jest trudno. Pytalem glownie o HDR w takim tanim telewizorze - czy to prawdziwy HDR, namiasta, a moze tylko zagrywka marketingowa. Jesli jest to warte uwagi, to predzej kupie telewizor z HDR niz podstarzalego Sony 32W705, bo uzywane egzemplarze wciaz wysoko cenione - ponad 1000zl, a za 1500zl mozna znalezc telewizor 40-43 z HDR i 4K, np. LG 43UH620V - pytanie czy warto? Mam konsole Xbox One Slim, ktora wspiera ta technologie w grach i filmach UHD.
 

adiq1033

New member
Warto konkretnie ten model, czy ogolnie kupic dowolny telewizor 4K z HDR za około 1500zł zamiast używanego Sony 32W705C/32W705B?
Jaki jest input-lag w takich telewizorach? Jest tam wyznaczony nowy standard, ze brak tych informacji w specyfikacji?

EDIT:
Na Reddit przeczytalem, ze seria LG UH6100 ma ponad 39ms, natomiast taki Samsung UE43KU6000
niewiele droższy (mozna wyłapać za 1700zł) w trybie gry ma zaledwie 19ms. Jak to wlasciwie jest, te telewizory z wlaczonym trybem HDR (a wlasciwie konsola i gra) sprawiaja, ze input-lag jest wiekszy czy jest bez roznicy w finalnym odbiorze obrazu?
Na moim 32PHH4100/88 jest 28,7ms i niestety mozna dostrzec załamywanie sie obrazu w grach FPS, co troche dokucza oczom.
 
Ostatnia edycja:
Do góry