TV 48-60 cali, PS4 pro, filmy do 4300 pln

Fatboy_1

New member
Hej,
W skrócie: potrzebuje Tv do Ps4 pro i do filmów.Filmy oglądam również z dysku sieciowego więc fajnie jak by Tv dobrze radził sobie z multimediami.Filmy oglądam przeważnie nocą.
Nie mam preferencji co do marki, rozmiar między 48-60".

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po prawej stronie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Thomson FullHD 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? w miarę wysoki kontrast, input lag < 40 ms, HDR, 4K, bogata obsługa multimediów (opcjonalnie: pliki mkv)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Internet, Netflix, PS4 pro
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? jak wyżej + dysk sieciowy, czasami pc po hdmi
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1~3h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale,
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 48" do 60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierównomierne podświetlenie, wolny system, płaski dźwięk
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 4300
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? sporadycznie
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie


Generalnie kupił bym Samsunga ks7000 gdyby nie jego fatalna już dostępność na rynku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z bardzo dobrych masz:
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Samsung 55MU7002 za 5199 zł
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł
- TCL 55C70 za 3299 zł
 

Fatboy_1

New member
TCL 55C70 ciężko znaleźć w jakimkolwiek sklepie.Philips były jedyną opcją w tej cenie gdyby nie kontrast a właściwie jego brak ;) No a reszta Twoich propozycji jest poza budżetem... Macie jeszcze jakieś propozycje ?
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Panasonic 58ex700. Teraz masz promocje w Saturn (zwrot kasy w bonach do Piotra i Pawła). Dobry telewizor. Ja mam model z zeszłego roku i polecam.
 

Fatboy_1

New member
dzięki za zainteresowanie tematem - na forum ruch jak na lotnisku i tematy z wyborem przewijają się bardzo gęsto. Narazie z większość z Waszych propozycji przekracza mój budżet - ciężko znaleźć tv z dobrym kontrastem i małym input lagiem - opartym na fajnym systemie (android, ew.tizien tv)
Jak wpadnie Wam coś do głowy ciekawego zapraszam do dyskusji
 

Fatboy_1

New member
Wczoraj ponad pół godziny oglądałem Philips 55PUS710 w sklepie - obraz jest fatalnej jakości - jestem zaskoczony marną jakością - oglądem dema, yotube w 4k hdr, samo 4k, full hd i w żadnym z tych wypadków obraz nie wyglądał za dobrze, odwzorowanie ruchu słabe - dużo artefaktów.Kolory blade, jasność mała, słaby kontrast.
Telewizor w porównaniu do tv które stały obok - samsungi po 3000 zł wypada źle. Jedyny plus to fajny pilot, ambilght oraz system który działa sprawnie i szybko.
 

Fatboy_1

New member
Panasonic ex700 też oglądałem - zarówno wygląd, fajna jakość wykonania jak i obraz nie budzą zastrzeżeń - no może błyszcząca matryca mogła by zbierać mniej odbić ;).
Wpadłem jeszcze na taki tv - SAMSUNG UE49MU7002T.
Niby następca ks7000, niby premium ale ciężko się doszukać jakiś opinii (chociażby na tutaj czy nawet na ceneo).Co o nim myślicie ?
 

Fatboy_1

New member
Mam wrażanie , że nie czytasz co ludzi piszą - pytam o samsunga a piszesz mi o sony ;)
Wybrałem SAMSUNG UE49MU7002T - dla niezdecydowanych polecam, super szybko chodzi (system i aplikacje), jest dopracowany wizualnie - wąska ramka, kable które chowają się w obudowie.Jeśli chodzi o obraz to dla mnie 9/10 - nie mam grubszych zastrzeżeń.Współpraca z ps4 pro świetna (mały input lag). Świetny pilot i fajna współpraca z tel (samsunga).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba czytałem :
"Panasonic ex700 też oglądałem - zarówno wygląd, fajna jakość wykonania jak i obraz nie budzą zastrzeżeń - no może błyszcząca matryca mogła by zbierać mniej odbić ."- więc napisałem odnośnie pierwszej części wypowiedzi.

Panasonic i Sony to modele 100Hz, a Samsung ten to 50Hz.
To z modeli 50Hz masz extra Inne firmy i dużo tańsze.

Jeśli dla Ciebie hest 9/10 - to extra !
 
Do góry