Philips, TCL 43'-49', 2500-3000zł.

emde_

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 1,8-2,5m (przy jedzeniu nawet 1,2m)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? zazwyczaj na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce oświetla lewą część telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4k, 50-100Hz, niski input lag, smart TV, opcjonalnie ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? playstation (w przyszłości), Netflix, TV
10 Jakie urządzenia ? playstation (w przyszłości)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? max 5h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak - FIFA
16. Preferencje co do marki? w tej cenie Philips, ewentualnie TCL
17. Preferencje co do wielkości? 43 (może 49)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie mam opinii
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? optymalnie 2500, max 3000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? to będzie pierwszy telewizor
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? mam nadzieję że tak będzie :)

Mam dylemat przed wyborem pierwszego telewizora. Telewizor będzie służył do oglądania przedewszystkim sportu, filmów i seriali (Netflix), w przyszłości planuję zakup playstation.

Ze względu na wymiary pokoju i szafki pod telewizor szukam telewizora 43', chyba że akurat jakiś 49' będzie naprawdę warty polecenia.

Po przejrzeniu opinii na forum wybrałem 3 modele:
- Philips 43PUS6501 (faworyt, 2699zł)
- TCL 43P6046 (1999zł),
- Philips 49PUS6561 (2999zł).

Pytanie 1: Czy warto dopłacać do Philipsa 6501 w stosunku do TCL p60? Dodam, że nie przeszkadza mi matryca IPS, dodatkowo philips ma ambilight i klawiaturę na pilocie. Jakie są jeszcze różnice między tymi modelami?

Pytanie 2: Jaka jest różnica między Philipsami oprócz tego że 6561 ma potrójny ambilight i jest większy? Warto dopłacać do niego biorąc pod uwagę że preferuje 43'?

Pytanie 3: Może poczekać na TCL C70? Będzie on w wersji 43'? Lub może inna propozycja?

Z góry dzięki na rady :)





 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu nr 1 to Philipsa 49PUS6561 za 2899 zł - to natywne 100Hz, Ambilight potrójny.
A C70 - wygląda rewelacyjnie i ma wszystko czego oczekujesz plus oddzielny pilot do obsługi głosowej gratis.
 

emde_

New member
A kiedy będzie test (widziałem że zapowiadaleś) i sprzedaż C70?

Trochę boję się philipsa. Na konkurencyjnym forum bardzo narzekają na kontrast, czerń, blending, serwis i oprogramowanie (czyli na wszystko), jednak najbardziej przekadzałby mi banding podczas meczów. Czy mocny blending i banding jest podstawą do reklamacji i wymiany modelu? Dzisiaj w Media Expert dowiedziałem się że u nich nie ma reklamacji na blending, ewentualnie jeśli dokupi się jakiś pakiet za 80 zł.


A co myślisz o Panasonicu EX700? W sklepie obraz robił dobre wrażenie, mimo 60Hz urywki sportowe wyglądały lepiej niż na philipsie 6501.

Jeśli zwiększyłbym budżet do 3500 to co byś polecił z akceptowalnym input lagiem, 100Hz i dobrą czernią (matryca VA?)?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dogrywam filmy dziś jeszcze do testu ...
W nocy będzie wisiał Test C70.

Banding sprawdzamy przy kalibracji.

Panasonic jest 50 HZ:
http://www.displayspecifications.com/en/model/d1f6a38
Ktoś dziś opisywał porównanie i płynność na Philipsie 100Hz zdecydowanie wygrała.
Za 3500 masz Philipsa 55PUS6561 - właśnie ten co wygrał porównanie.
 
Ostatnia edycja:

emde_

New member
A co z zabrudzoną bielą i srebrzystą czernią w Philipsie? Po kalibracji będzie ok? Na konkurencyjnym forum są zdjęcia gdzie wygląda to naprawdę średnio.

Mógłbyś podać link do testu?

Jeszcze mam pytanie co do sklepu który masz w podpisie: nie znalazłem tam za wiele modeli TV. Sprzedajecie na zamówienie?
 

strazakp

Banned
Polecam mocno Panasonic ex700!!! Zobacz sobie tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/133295-panasonic-tx-58ex703e-5.html#post1389128
Kolega się zdecydował na ten model i jest zadowolony. Ja sam też mam ale z zeszłego roku i też jestem zadowolony. Pomimo 50hz ten model znakomicie daje sobie radę z płynnością (oglądam sport i gram na konsoli). Jest prosty w obsłudze i płynnie działa jego smart który jest dosyć ubogi ale posiada m.in YouTube, netflix, player a to większości osobom wystarcza. Na pewno zaletą jest VA (dobra czerń), całkiem nieźle równomierne podświetlenie, ładny wygląd zewnętrzny. Model ex700 już trochę się sprzedaje w sklepach bo widać już opinię (na stronach sklepów) ludzi którzy kupili i wszystkie są pozytywne.
O tv Panasonica nie ma aż tak dużo opinii jak np o Sony, Samsungu czy LG ale na pewno zdecydowana większość to pozytywne. Panasonic słabo działa marketingowo w Polsce i widać to w sklepach ale większość sprzedawców jak ich zapytasz to przyznają że to dobre telewizory.
Spróbuj, kup a przekonasz się (będziesz kolejny) że dokonałeś dobrego wyboru....jak nie to masz zawsze 14dni na zwrot.
 
Ostatnia edycja:

emde_

New member
No nic, to muszę poczekać na twój test C70 i wtedy wybiorę pomiędzy panasonic, philipsem i tcl.

Jeszcze pytanie, kupując na raty jest taka sama możliwość zwrotu do 14 dni? Czy lepiej wyłożyć całą kasę na stół :)
 
Do góry