TV 55 cali 4k do 3,5 4 tys

Pablo3d

New member
Czesc,
czy możecie poradzić telewizor w budzecie 3,5 - 4 tys zł,
zalezy mi na 55 cali, 4k, hdr i najlepiej z jasna ramka :)

Myslalem nad Philipsem 55PUS6561, a moze Samsung UE55KU6470S ?

Telewizor bedzie zawieszony, odleglosc od siedziska ok 3m, głownie bede ogladal Netflixa, ew cos poprzez Bluray, telewizji w ogole nie ogladam :)

Pozdrawiam
Pawel
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 4K i 100Hz masz :
Philips 55PUS6561 za 3650 zł
Philips 55pUIS7101 za 4199 zł

Samsung co podałeś ma 50 Hz.

A jaki masz teraz telewizor ?
 

Pablo3d

New member
Ale czy ta roznice miedzy 100hz a 50 zauwaze w normalnym uzytkowaniu? nie ogladam sportu, telewizor bedzie mi sluzyl tylko i wylacznie do ogladania contentu z Netflixa.

Aktualnie posiadam Samsunga 40ue6000

Ogladalem w sklepie tego philipsa 6561 oraz Samsunga 6470S, to na korzysc Samsunga jest wyglad (ciensze ramki) i chyba lepszy ekran? tylko slyszalem ze ten Samsung ma problemy z podswietleniem matrycy i moze czasem przebijac?
Co do Philipsa to tam sa chyba lepsze czernie a poza tym to wszystko, na ambilight zbytnio nie patrze bo telewizor bede mial w zabudowie
 

Pablo3d

New member
Witam,
zakupilem Samsunga 6470s
Matryca strasznie nie rowno swieci czy to jest ten clouding czy jest cos nie tak? te pkty na dole i gorze to tak powinno byc?



Drga sprawa to przy ogladaniu netflixa po jakis 20 min rozlacza mi sie wifi..
jak ogladam youtube, netflix czy inna przegladarke i wylacze telewizor, wroce do tej aplikacji juz jest czarny ekran i nic nie mozna zrobic..dopiero po calkowitym odlaczeniu pradu jest ok...do czasu.. takze nie polecam tego telewizora..

szukam dalej cos w kwocie do 3,6?

pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55P60 za 2850 zł, Thomson 55UC64 za 2950 zł , Philips 55PUS6561 za 3650 zł, TCL 55S7906 za 2599 zł.
 

Paw3los

New member
Witam,
zakupilem Samsunga 6470s
Matryca strasznie nie rowno swieci czy to jest ten clouding czy jest cos nie tak? te pkty na dole i gorze to tak powinno byc?



Drga sprawa to przy ogladaniu netflixa po jakis 20 min rozlacza mi sie wifi..
jak ogladam youtube, netflix czy inna przegladarke i wylacze telewizor, wroce do tej aplikacji juz jest czarny ekran i nic nie mozna zrobic..dopiero po calkowitym odlaczeniu pradu jest ok...do czasu.. takze nie polecam tego telewizora..

szukam dalej cos w kwocie do 3,6?

pozdr
Oddaj go na rękojmię. To jest niedopuszczalne. Ma ewidentną wadę. Na innych forach zobaczysz, jak skutecznie dochodzić swoich praw.

Wysłane z mojego LG-H650 przy użyciu Tapatalka
 

Sonikos

New member
Szukam dobrego telewizora 55 od ponad miesiąca w budżecie do 5k i mam dwa wnioski:
- to, co się teraz produkuje to jakaś kompletną porażka i tragedia na tle telewizorów sprzed 10 lat, kiedy kupowałem swój Sony za 30 000 zł, który idealnie je działa do dziś ale jest już za mały i brakuje mi kilku funkcji smart. Współczesne TV mają mnóstwo niedoróbek! A to clouding, a to banding a to sran... ing. Takie rzeczy nie powinny trafiać na półkę sklepową, skoro są po prostu, najzwyczajniej w świecie zepsute - wadliwe! Nie mogę już słuchać / czytać, że TV za 5000 nie pokazuje czerni, smuży, ma pionowe pasy (albo poziome), trzeba go resetować, wyłączasz z gniazdka, update-ować, słowem mieć pracownika na etat, który się tym wszystkim zajmie jeśli się chce... obejrzeć film nie przerywając seansu w połowie. To jakiś absurd! Telewizor to nie jest wynalazek z początku XXI wieku, żeby co chwila słyszeć o kolejnych technicznych problemach, nasi rodzice i dziadkowie używali swoich 10-15-20 lat i nie przyszło im do głowy, że będą musieli przesiadywać na forach i zgłębiać encyklopedie, zeby zaradzać co chwila kolejnym kaprysom urządzenia, które weszło do użytku na dobre 70 lat temu. Wiem już, że nie kupię telewizora LED, bo nie mam zamiaru za 5000 zł (!!!) patrzeć na jakieś wystające diody LED, które mrugają spod ramki, niczym źle upchane na choince świąteczne lampki. Dawanie do rąk takiego towaru to ze strony producentów zwykły brak szacunku do klienta. Jedyna rzecz, która dobrze wygląda w dzisiejszych TV to reklama i pudełka - HDR, 4K, S-UHD, DOLBY VISION.... BLA, BLA, BLA! Na razie poczekam, ceny OLED-ów spadają drastycznie, kusi LG v900, ale w czasach Netflix-a brak 4k może sprawić, że pozostanie uczucie niedosytu. W każdym razie radze wszystkim uzbroić się w cierpliwość i poczekać chwilę, bo kilka miesięcy czy pół roku to nic przy zakupie za tyle kasy i na lata. V900 jak zdążyłem się zorientować, rok temu kosztował 8k a na początku całe 10k, za pewne OLED-y z 4k za chwilę też zejdą do rozsądnych granic. Bo 10 - 12 tys. za telewizor, wynalazek sprzed 70 lat, to nie jest rozsądną ceną - niestety zwłaszcza dla Polaka.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli działa - to po co chcesz wymieniać tym bardziej że przyzwyczaiłeś się do jakości za 30.000 zł a teraz chcesz to samo za 5 tyś.
Przekładając na samochody - jeździłeś Mercedesem klasy S - a teraz chcesz aby to samo było w Daci...

Określ jakie masz warunki i oczekiwania ?
 

Sonikos

New member
Jeśli działa - to po co chcesz wymieniać tym bardziej że przyzwyczaiłeś się do jakości za 30.000 zł a teraz chcesz to samo za 5 tyś.
Przekładając na samochody - jeździłeś Mercedesem klasy S - a teraz chcesz aby to samo było w Daci...

Określ jakie masz warunki i oczekiwania ?
@kiki - moja kluczowa literówka - Sony za 3k a nie 30k :) Podstawowy powód dla którego chce zmienić TV to wielkość ekranu. Stary ma mniej, niż 40', kiedy go kupowałem, był to całkiem przyzwoity rozmiar, przyzwyczajenia się zmieniły i dziś to maleństwo nie wiele większe od mojego monitora. Drugi powód to brak nawet złącza USB o wifi nie wspominając. Do ekranu mam ~ 3m, TV używam w 90% do oglądania filmów z czego 80% to Netflix a 20 inne źródła internetowe (nie mam kablówki, podłączonej anteny etc. i nie zamierzam, Internet w zupełności mi wystarcza). Filmy często oglądam wieczorem, istotne są dla mnie kwestie kolorów, czerni, kontrastu, ostrości, słowem tego, co składa się na ogólny odbiór obrazu. Myślę, że podłączanym czasami komputer żeby pograć w Wiedźmina na dużym ekranie :) Nie interesuje mnie jak działają w TV programy telewizyjne, nie interesuje mnie sklep Google Play z aplikacjami na TV etc. Kodi wydaje się fajną opcją i playery odtwarzające polskie znaki, ale to nie zmienia faktu, że WebOS od LG z pilotem magic jest dla mnie mistrzem świata i milion aplikacji w Androidzie tego nie zmieni :) v900 staniał do osiągalnych kwot, wolę super obraz w full HD, niż 4k z wieloma niedociągnięciami. Martwi mnie tylko wspominana ilość detali w czerni, a właściwie ich brak. Widziałem fragment "Szybcy i wściekli" w markecie i zwróciłem na to uwagę, zanim jeszcze przeczytałem o tym fakcie pierwsze słowa. Z jednej strony to robi efekt malując piękne kontrasty, z drugiej słabo byłoby przeoczyć, że 07 ubrany w nienagannie czarny garnitur, trzyma w ręku równie czar ego Glock-a kal. 38m. :) Może powinienem pobawić się w sklepie ustawieniami, może po prostu aż za bardzo chcieli udowodnić, że czerń jest czarna :) Ogólnie v900 ma jak dla mnie mega obraz, system (nie mogłem znaleźć info, czy możliwa jest aktualizacja do V3), obiecujacy dźwięk, pilota który jest dla mnie genialny. Biorąc pod uwagę odległość od ekranu i rozmiar tv, wydaje się że i tak różnica w 4k i full HD będzie nie zauważalna. I nie trzeba dopłacać za Netflix 4k:)) Do tej pory bardzo dobre wrażenie robił na mnie obraz Sony xd 8505 (może to kwestia genialnego demo z kolorowymi piłkami i starym zamkiem, chciałem je nawet pobrać, ale nie znalazłem źródła ). P.S. Oglądam dużo filmów wykorzystujących ciemne sceny (Marvel, etc.), wiec mógłby dostać drgawek rozkoszując się filmem że szklanka whisky w ciemnym pokoju, widząc jak czerń jest szara, a podświetlanie nierówne, jakby je sam założył na ZPT w podstawówce :) Kupić v900, czekać aż stanieją OLED-y 4k (czy w pół roku mogą stanowić do ~5k - chyba nie... A może dać sobie spokój i kupić Sony - tylko czy po zgaszeniu światła nie stwierdzenie, że trzeba go od razu zwrócić. W sklepach RTV warunki oświetleniowe są drastycznie inne od tych w domu wieczorem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
@kiki - moja kluczowa literówka - Sony za 3k a nie 30k :) Podstawowy powód dla którego chce zmienić TV to wielkość ekranu. Stary ma mniej, niż 40', kiedy go kupowałem, był to całkiem przyzwoity rozmiar, przyzwyczajenia się zmieniły i dziś to maleństwo nie wiele większe od mojego monitora. Drugi powód to brak nawet złącza USB o wifi nie wspominając. Do ekranu mam ~ 3m, TV używam w 90% do oglądania filmów z czego 80% to Netflix a 20 inne źródła internetowe (nie mam kablówki, podłączonej anteny etc. i nie zamierzam, Internet w zupełności mi wystarcza). Filmy często oglądam wieczorem, istotne są dla mnie kwestie kolorów, czerni, kontrastu, ostrości, słowem tego, co składa się na ogólny odbiór obrazu. Myślę, że podłączanym czasami komputer żeby pograć w Wiedźmina na dużym ekranie :) Nie interesuje mnie jak działają w TV programy telewizyjne, nie interesuje mnie sklep Google Play z aplikacjami na TV etc. Kodi wydaje się fajną opcją i playery odtwarzające polskie znaki, ale to nie zmienia faktu, że WebOS od LG z pilotem magic jest dla mnie mistrzem świata i milion aplikacji w Androidzie tego nie zmieni :) v900 staniał do osiągalnych kwot, wolę super obraz w full HD, niż 4k z wieloma niedociągnięciami. Martwi mnie tylko wspominana ilość detali w czerni, a właściwie ich brak. Widziałem fragment "Szybcy i wściekli" w markecie i zwróciłem na to uwagę, zanim jeszcze przeczytałem o tym fakcie pierwsze słowa. Z jednej strony to robi efekt malując piękne kontrasty, z drugiej słabo byłoby przeoczyć, że 07 ubrany w nienagannie czarny garnitur, trzyma w ręku równie czar ego Glock-a kal. 38m. :) Może powinienem pobawić się w sklepie ustawieniami, może po prostu aż za bardzo chcieli udowodnić, że czerń jest czarna :) Ogólnie v900 ma jak dla mnie mega obraz, system (nie mogłem znaleźć info, czy możliwa jest aktualizacja do V3), obiecujacy dźwięk, pilota który jest dla mnie genialny. Biorąc pod uwagę odległość od ekranu i rozmiar tv, wydaje się że i tak różnica w 4k i full HD będzie nie zauważalna. I nie trzeba dopłacać za Netflix 4k:)) Do tej pory bardzo dobre wrażenie robił na mnie obraz Sony xd 8505 (może to kwestia genialnego demo z kolorowymi piłkami i starym zamkiem, chciałem je nawet pobrać, ale nie znalazłem źródła ). P.S. Oglądam dużo filmów wykorzystujących ciemne sceny (Marvel, etc.), wiec mógłby dostać drgawek rozkoszując się filmem że szklanka whisky w ciemnym pokoju, widząc jak czerń jest szara, a podświetlanie nierówne, jakby je sam założył na ZPT w podstawówce :) Kupić v900, czekać aż stanieją OLED-y 4k (czy w pół roku mogą stanowić do ~5k - chyba nie... A może dać sobie spokój i kupić Sony - tylko czy po zgaszeniu światła nie stwierdzenie, że trzeba go od razu zwrócić. W sklepach RTV warunki oświetleniowe są drastycznie inne od tych w domu wieczorem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Nie ma co porównywać tv z przed 10 lat do tv z tego roku ...Inne standarty ..

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Sonikos

New member
Tak, wtedy był taki, że jak kupiłeś tv, to wiedziałeś że w domu będzie Ci działał. Dziś chyba jest taki, że to bardzo umowne.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
Tak, wtedy był taki, że jak kupiłeś tv, to wiedziałeś że w domu będzie Ci działał. Dziś chyba jest taki, że to bardzo umowne.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
Nie, wtedy było tak samo tylko ludzie nie byli świadomi pewnych problemów ale faktem jest że na dzień dzisiejszy Tv są bardziej zawansowane a co przy tym idzie skomplikowane ale tak jest w każdej dziedzinie technologi ..
Jak sobie przypomne 1sze monitory lcd to chyba każdy miał ten sam problem co zakładający temat.. już nie piszę o rozmywaniu przy najmniejszej reakcji(boże uchroń)[emoji16]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest trochę inaczej.
Modele CCFL były już na szczycie ewolucji technologicznej, a LCD Led są na początku. Całość była konieczna w wymianie z uwagi na Energy Star czyli obowiązkowe zejście z poboru energii na świecie.
W klasie cenowej, czerni, podświetlenia w klasie 3 tyś z modeli 55" masz z bardzo dobrych na matrycy VA, masz TCLa za 2850 zł z kalibracją .
Czyli dwa w jednym.
Masz bardzo dobrą czerń, równe podświetlenie, Androida 6,0, MxPlayer, Kodi 17.
 

Sonikos

New member
@kiki a jakbyś miał brać do filmów wieczorem w mało oświetlonym pomieszczeniu, bo lubię zatonąć w obrazie :)) (głównie Netflix i z net-u), przy budżecie max 4500, to jak rozwiążesz moj dylemat - LG v910, którego cena uzyskała chyba najniższy możliwy poziom właśnie, czy nie szaleć, kupić TCL z matrycą VA a OLED że wszystkimi cudami za 3-4 lata.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
@kiki a jakbyś miał brać do filmów wieczorem w mało oświetlonym pomieszczeniu, bo lubię zatonąć w obrazie :)) (głównie Netflix i z net-u), przy budżecie max 4500, to jak rozwiążesz moj dylemat - LG v910, którego cena uzyskała chyba najniższy możliwy poziom właśnie, czy nie szaleć, kupić TCL z matrycą VA a OLED że wszystkimi cudami za 3-4 lata.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


Tcl ma wypuścić ten tv może poczekasz :)

http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...gii-kropek-kwantowych-qd-lepszy-od-oleda.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sięgałbym po TCLa 65"P60.
Ma wszystko czego potrzebujesz i kosztuje dla niebieskich za 4699 zł z kalibracją profesjonalną gratis, Pilotem do obsługi głosowej gratis.

Modele X2 na Quantum Dot będą dostępne w sierpniu le zapisy już przyjmujemy.
 
Do góry