55' 4000zl

lukeroux

Member
Dzień dobry,

nadszedl czas na zmianę tv i zwracam sie z prośba o pomoc i rade w zakupie.

Jeśli chcesz uzyskać poradę z cyklu "co wybrać", bezwzględnie podaj założenia wstępne. Najlepiej uzupełnij dane według poniższego przykładu:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Przeważnie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Prawie cały dzień
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic st60 <3
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Wszystkie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, ps4, wiiu
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5+
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy 70%, 30 sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 55+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? Lubie panasonica ale marka obojętna
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zl

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Możliwe, ze tak

Jestem w sumie zdecydowany na model

Panasonic ex600

ale zastanawiam sie tez nad

philips 6561

tcl p6046

tcl s7906

no i w sumie podobał mi sie obraz w samsungu Ku6100



moge wydać do 4000zl, juz prawie kupiłem dxm710 58' w media markt ale podobno nie nadaje sie do grania do konsoli.

Co radzicie? Moze pominąłem jakiś godny polecenia model?
 

strazakp

Banned
Ja mam 58dxm710, gram na konsoli xbox one s i nie widze problemów. Wg mnie nadaje się. Generalnie polecam ten tv!!!
Teraz masz promocje w MM tylko musisz kupić min 20Litrów paliwa na BP a dostaniesz 8% znizki na ten tv
 

lukeroux

Member
Jeszcze myśle o modelu fullHD samsunga J6240, za 3000zl można dostać model 60' 120hz, czy lepiej brać panasonica ex600 za 3400?
 

strazakp

Banned
Pamiętaj że największe WOW zrobi rozmiar wiec jak masz kase i wybór to bierz jak największy. 50/60/100czy120Hz tak bardzo się nie sugeruj bo niektóre tv mając 6oHz dają sobie spokojnie rade z płynnością w grach czy sporcie. Ja mam Panasonica z 60Hz i oglądam sport i gram na XO nie widząc jakichs niedomagań w płynności. Rozdzielczość...owszem moze lepiej brać 4K ale trzeba sie zastanowić nad tym czy ise to wykorzysta. Jezeli brać fullhd to szukać tych tzw dobrych fullhd jak np od Sony (np W807/808/809) i wtdy można spokojnie brać takiego 65W809 (o ile sie jeszcze go gdzies dostanie).
Ja polecam Panasonica 58dxm710 jak dobry tv do tv satelitarnej (ja mam nc+), do gier (ja mam XOS) i sportu (ja oglądam żużel i piłkę). FirefoxOs też jest spoko jak dla mnie bo korzystam tylko z YT, Netflix czasem i Playera, a po za tym ten smart jest szybki. Po za tym Panasonic ma super funkcje TvAnyware (poczytaj sobie lub zobacz na YT).
 

jasssu

New member
Jednak mocną propozycją nadal jest telewizor Philips 6561, z powodów, które wymienił kiki. Poza tym to też jest świetna propozycja biorąc pod uwagę stosunek ceny/jakości. Zobacz go koniecznie w jakimś sklepie.
 

strazakp

Banned
Szukając tv dla sobie tez bralem pod uwagę philipsa ale wyleczyłem się po przeczytaniu opinii na tym forum. Opinii negatywnych nr Panasonica raczej nie znajdziesz zbyt wiele.
Panasonic to VA a Philips IPS. Ja miałem ipsa i va i potwierdzam ze VA goruje
 

lukeroux

Member
Właśnie bardzo mocno rozważam tego philipsa, na papierze wyglada bardzo fajnie, ambilight tez na plus, ale jak zobaczyłem na żywo to sie trochę rozczarowałem. TCL P60 tez rozważam poważnie, bo widziałem na żywo słabszy model chyba s69(?) kosztował Ok 2400 i podobało mi sie to co widziałem, a p60 to fajny kombajn multimedialny. Co do dxm710, to jest to model z ekspozycji i to mnie odstrasza.

Jestem gotów zrezygnować z 4K, bo pewnie jak sie odkuje po remoncie to za 3-5 lat wymienię na cos nowszego. Wiec mógłby być fullHD jeżeli jakość obrazu przebiłaby te tv, o których do tej pory pisaliśmy.


Rozumiem, ze ten samsun, o którym pisałem jest slaby?

Trochę tez niefortunnie napisałem z tym 70% filmy, taki skrót myślowy, chodziło mi bardziej o oglądanie kablówki, zwykłej tv.
 

jasssu

New member
Zwracaj też uwagę w jakich warunkach porównuje się oglądane TV. Jeśli w świetle supermarketowych reflektorów to nawet najlepszy telewizor w podobnych okolicznościach nie zaprezentuje obrazu takiego jak w domowych warunkach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight dopiero w nocy robi wrażenie, w dzień tego nie zobaczysz.
TCL to albo 50s7806 4K i 100Hz albo 49P60 za 2350 zł .
TCL to VA.
 
Do góry