TV do sypialni 3k

bedett

New member
Witajcie,
staję przed wyborem odpowiedniego tv do mojej sypialni - tv ma być niewielki z uwagi na to że nie jest to główny odbiornik w domu a tylko dodatkowy do sypialni, stąd myślę max 45''. wszelkie dane opisałem poniżej, zastanawiam się nad jakimś fajnym philipsem z ambilightem o ile można będzie go wyłączać (Kiki chętnie skorzystam z Twojej oferty) ale poza awersją do samsunga preferencji brak. Z uwagi na fakt że tv będzie wisiał- im będzie cieńszy tym lepiej:)
modele które wybrałem samodzielnie:
LG 43UJ6517
Philips 43PUS6501

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: około 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?: z lewej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor?: w salonie wisi samsung H7000 55''
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: 4K,płynny smart, hdr, 100-200Hz, upscaling do 4K i żeby dobrze działał z PS4 Pro
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: kablówka, moduł CI
10. Jakie urządzenia?: PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: ~3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: zdarza się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: filmy po dlna, youtube, hbo go
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: tak 20%
16. Preferencje co do marki?: wolałbym by nie był to samsung
17. Preferencje co do wielkości?: 40-45''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: powolny soft, gruba ramka, clouding, nieintuicyjna obsługa
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: ten tv będzie używany zarówno rano jak i wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: 3k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: +/- 5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: tak: youtube, hbo go, tvn player, tvp vod
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To faktycznie jeśli 43" to :
- Philips 43PUS6501 za 2599 zł
- Thomson 43UC64 za 1999 zł
- TCL 43P6046 za 1950 zł

Ale powinieneś brać jednak 49":
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
- TCL 49P60 za 2350 zł
- Thomson 49UC64 za 2450 zł
Ja bym wybrał większy.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

bedett

New member
czy ambilight można w jakiś prosty sposób wyłączać? zasypiam przy włączonym tv (czujnik mocno przyciemnia obraz żeby nie dawał po oczach) i boję się że ten bajer może również utrudniać zaśnięcie...:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten bajer do sypialni jest ukoronowaniem atmosfery. Jest regulowany na setki sposobów. Również wyłączyć zawsze można, ale stawiam że chyba ani razy nie wyłączysz. Wręcz przeciwnie on ma też funkcję Lounge.

006_P1430860.JPG

Bardzo ciekawa funkcja rzadko wykorzystywana przez użytkowników - funkcja Lounge Light.
Możemy wykorzystać telewizor jako lampkę. Wystarczy nacisnąć przycisk Ambilight i telewizor będzie emitował poświatę mimo że jest wyłączony. To jest najtańsza w poborze energii lampka na rynku gdyż pobiera jedynie 3W.
 
Do góry