Telewizor 4K do max 3500

mantisghost

New member
Dużo się naczytałem i w sumie już zgłupiałem. Po sprawdzeniu wielu modeli przeczytaniu wielu opinii, testów i sprawdzeniu cen myślałem, że znalazłem nowy TV czyli LG 55Uh605V jednak opinie są dość mylące. Jedni twierdzą że to 100Hz, inni mówią o 50Hz, a jeszcze inni o 60Hz ze wsparciem 100Hz cokolwiek to znaczy. Do tego ponoć ma matrycę RGBW przed którą wszyscy przestrzegają więc ten TV raczej odpada. Tak więc zdaję się na ekspertów, jeżeli ktoś pomoże mi znaleźć dobry telewizor bez tych wad w rozsądnej cenie to będę wdzięczny.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?: 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?: około 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?: 2 osoby, czasem 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?: na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?: stać w przyszłości może wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?: z prawej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor?: Thomson 22E92NH22
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?: 4K, hdr, 100-200Hz, brak matrycy RGBW, upscaling do 4K i żeby dobrze działał z PS4 Pro
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?: hdmi
10. Jakie urządzenia?: PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?: ~12h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?: zdarza się
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?: netflix, discovery, a dzieciaki bajki
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?: nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?: tak TV głównie do gier, 70%
16. Preferencje co do marki?: brak
17. Preferencje co do wielkości?: 55-60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?: powolność, słabe oprogramowanie, tragiczne podświetlenie, gruba ramka, paskudna nóżka, wbudowany mikrofon i kamera.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?: wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?: 3 -3,5k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?: po kilku latach
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?: tak: youtube, netflix, spotify
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko jeden model s[pełnia wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby - Philips 55PUS6561 za 3650 zł .
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
To masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
Masz :
- niski Input Lag
- 4K
- 100Hz
- HDR
- VP9
- MxPlayer
- Kodi 17
- Multiroom
- Chromecast
- Ambilight potrójny
- Android 6,0

Z innych modeli musisz mieć dużo więcej kasy :
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- Samsung 55MU7002 za 5199 zł
- Sony 55XE8505 za 5899 zł

A z modeli 5O Hz i bardzo dobrej płynności z niskim Input Lagiem :
- Thomson 55UC64 za 2999 zł
- TCL 55P60 za 2850 zł
- Hitachi 55 HZT66 za 2599 zł
- TCL 55S7906 za 2699 zł
- Philips 55PUH6101 za 2999 zł
Kalibracja gratis.
 

mantisghost

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Muszę się wczytać w testy i opinie o Philipsach chociaż nie wygląda to tak różowo jakbym chciał. Z tego co wiem na chwilę obecną ludzie skarżą się na bardzo kiepską jakość obrazu w tym na słabe kolory z powodu zastosowania matrycy IPS, tragiczne nierównomierne podświetlenie oraz problemy w postaci cloudingu. Dodatkowo narzekają na system Android oraz zawieszanie się telewizora. Co do androida to mogę się zgodzić w prawdzie testowałem jakiś czas temu w sklepach, ale chodziło to strasznie i wyglądało okropnie.Teraz mogło się zmienić więc muszę się przyjrzeć ponownie. Chyba będę jednak musiał przyoszczędzić trochę grosza i kupić droższy telewizor chociaż opłacalność maleje jeżeli wziąć pod uwagę nadchodzące oledy.
 

mantisghost

New member
No i mam dylemat. Oglądałem, pytałem oraz czytałem. Z 55" mam wybór między:

Philips 55PUS6561 - parametry bardzo dobre oprócz jednego, jasność obrazu w tym telewizorze to jakaś porażka. W porównaniu do wielu innych słabszych telewizorów obraz na nim jej po prostu ciemny. Gdyby nie to pewnie bym się nie zastanawiał. Nie znam się ale zakładam, że kalibracja nic tutaj nie pomoże.
Panasonic 50CX700E - według tego co piszą i co widziałem obraz w porównaniu do Philips 55PUS6561 ewidentnie lepszy. Obraz jest bardzo jasny, a kolory żywe. Ale tutaj też jest problem bo telewizor ma matrycę 50Hz gdyby miał 100Hz to brał bym w ciemno. Mam więc dodatkowe 3 pytania.

1. Zakładając że zamiast 55" wezmę jednak 50" czy jest telewizor lepszy niż podane powyżej do 3600 PLN, który ma bardzo dobrą jasność i matrycę 100Hz?

2. Czy przepaść między 50Hz i 100Hz naprawdę jest tak ogromna jak ludzie piszą? Pytam bo gdybym zdecydował się na 50CX700E nie chciał bym pluć sobię w brodę przez te 50Hz. W sieci ogólnie chodzą opinie, że jak 4K i duże przekątne to tylko 100Hz+.

3. Czy ktoś posiada lub bawił się 50CX700E? Niestety w sieci testów jest jak na lekarstwo. Chodzi mi o fakty, a nie wychwalanie go bo się taki kupiło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To stary model, nieprodukowany. Nie czyta wszystkich materiałów.
No i 55" to coś co zawsze zostaje.
Philips ma nieporównywalnie lepsze multimedia i ilość aplikacji.
Jak będziesz niebieski masz 55PUS6561 za 3599 zł i kalibrację profesjonalną gratis.
No i wtyczki wgrane do Kodi 17 - gratis.
 

strazakp

Banned
Cx700 to już stary model i chyba go nie ma.
Jeżeli Panasonic to zobacz ex700. Bdb telewizor który ma 50hz ale super daje sobie radę i nie odstaje od tych 100hz. Ludzie kupują ten model Panasa i są zadowoleni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ludzie kupują inne i też są bardzo zadowoleni.
Po co przepłacać, skoro ma dużo tańsze modele inne 50Hz i mają zdecydowanie większe możliwości.
Weźmy TCLa 55C70 - który ma 1000 razy więcej aplikacji, większe możliwości, lepszy dźwięk, obsługę głosową telewizora, Android, HBO GO, Kodi17, Mx Palyer.
 
Do góry