telewizor z media expert do 2500 zł

hirszu89

New member
Witam,

Muszę kupić nowy tv do salonu, stary uległ awarii matrycy i najprawdopodobniej z ubezpieczalni dostanę kasę na nowy. Telewizor kosztował 2499 zł (sony 48R555C) ale zwrot dostanę tyle ile jest on teraz warty czyli liczę na jakieś 2000 zł i musi być zakupiony w mediaexpert.
Proszę was o radę, który telewizor wybrać w mediaexpert mogę dołożyć ale to już naprawdę maksymalnie 500 zł czyli za 2500 zł tv z media expert

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 16 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce nie świeci na tv. Wisi na scianie północnej
7. Jaki masz obecnie telewizor? był sony 48R555c
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry obraz najważniejsze,funkcja pvr,Youtube, netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? zwykła antena
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Xbox one, Kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8-10 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji; dynamiczne sceny
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? przeglądarka nie jest potrzebna
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? plastikowe tandetne wykończenia, smużenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak najrzadziej
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? netflix i YouTube często
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne?
 

hirszu89

New member
A jeszcze ten telewizor GRUNDIG LED 49VLX8682SP
wiem, że trochę ponad budżet, który podałem ale może warto? jest za 2699
 

vanishHD

New member
Bierz to co pewne, a nie wynalazki na słabych matrycach.

Kup SAMSUNG UE49K5600 i jeszcze ci kasy zostanie z założonego pułapu.
 

vanishHD

New member
Oczywiście. W tej klasie cenowej masz tylko telewizory z matrycami 60Hz, więc patrz na inne parametry jak typ (VA), kontrast (tutaj ok. 3700:1) stabilny smart (Tizen). Do tego masz jeszcze PVR.

Resztę poczytaj z mojej recenzji (link w sygnaturze).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sprawdź nowe extra modele TCLa 49P60.
Masz 49P60 za 2350 zł :
- 4K
- Android 6,0
- VP9
- Kodi 17
- MxPlayer
- Chromecast
- Kontrast najlepszy na rynku 7900:1
- Bardzo dobra czerń
- Równe podświetlenie matrycy
- Kalibracja profesjonalna gratis
- Input Lag 24 Ms
- Zapasa pamięci na ANdroida.
- Jedyny ze szczotkowanego aluminium
- Referencyjne skale szarości
- Bardzo dobra płynność.
https://www.youtube.com/watch?v=FkWqdskVSm4
https://www.youtube.com/watch?v=v8pVoUM_d2A
https://www.youtube.com/watch?v=JdmY6D4taqU

http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...go-jeszcze-nie-bylo-w-tej-klasie-cenowej.html
Tu masz test. I poczytaj opinie tych co kupili.
Te same warunki spełnia Thomson 49UC6404 za 2450 zł
Z kalibracją.

Panasonic ma słabsze mulitimedia, a ilość aplikacji ciągle spada. No i DX jest jeszcze na FireFox.

Jeśli masz na dołożenia to załapiesz się jeszcze na Philipsa 49PUS6561 za 2950 zł - Czyli jedyny 100Hz i 4K.

Zaloguj się tylko w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
 

hirszu89

New member
czy faktycznie jest różnica między matrycą 60 hz a 100 hz? to co z tymi uplynniaczami 1000 hz 12000 hz itp czy to coś daje?
 

mml23

New member
nie lg uh6xxx nie ma 100Hz tylko 50Hz. to że jest napisane na ich stronie to kit na wode. Zaden tv serii 6xx od lg nie ma suwaka De-Blur w ustawieniach tru-motion. To jest 1 oznaka ze tv nie ma matrycy 100Hz.
Ten tcl co podał kiki zje kazdego LG serii 6 (moze poza 58UH635V ktory jest na matrycy tej samej co panas dx700)

Dodatkowo wszystkie LG Uh6xx na IPS (za wyłączeniem 58uh635V na matrycy MVA) mają matrycę RGBW. Oznacza to, że tak naprawde nie ma tam pełnej rozdzielczości 4k.
 

hirszu89

New member
Każdy coś innego doradza, czyli dalej mętlik w głowie. Wybór telewizora to jednak nie prosta sprawa. Czy matryce 60 hz są złe? czy uplynniacze są w stanie wyeliminować wady tych matryc? Bo głównie to chodzi tylko i wyłącznie o częstotliwość odświeżenia
 

hirszu89

New member
byłem w dwóch sklepach mediaexpert tak na próbę co mi doradzą mówię, że 2500 zł mam do wydania na tv obaj panowie polecili mi jakiegoś lg z padem do gier na androida gratis. Pytałem się również o matryce 100 hz to tak w pierwszym sklepie powiedział mi że teraz to już większość tv jest z matrycami 100 hz ale musiałby dokladnie posprawdzac. a w drugim sklepie na pytanie o matryce 100 hz dostałem odpowiedź, że lepsze są matryce 50/60 hz lepiej sprawdzają sie w codziennym ogladaniu tv i lepsze są do konsoli którą posiadam. Co wy na te odpowiedzi expertów?
 

hirszu89

New member
aha i byłem jeszcze w neonet co mi powiedzą to także polecił mi także jakiś model lg bo mają najlepszy obraz a na pytanie o matryce 100 hz czy ma to sens, powiedział że tak naprawdę niema w tym żadnej różnicy on ma w domu tv manta i nigdy nie zauważył zadnego smuzenia i według niego niema sensu na to patrzeć
 

christoff.w

Banned
nie lg uh6xxx nie ma 100Hz tylko 50Hz. to że jest napisane na ich stronie to kit na wode. Zaden tv serii 6xx od lg nie ma suwaka De-Blur w ustawieniach tru-motion. To jest 1 oznaka ze tv nie ma matrycy 100Hz.
Ten tcl co podał kiki zje kazdego LG serii 6 (moze poza 58UH635V ktory jest na matrycy tej samej co panas dx700)

Dodatkowo wszystkie LG Uh6xx na IPS (za wyłączeniem 58uh635V na matrycy MVA) mają matrycę RGBW. Oznacza to, że tak naprawde nie ma tam pełnej rozdzielczości 4k.
Dokładnie. I dziw bierze, że zmiennik fantastycznego cx jest tak kiepski.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

hirszu89

New member
dziękuję wszystkim za wasze wypowiedzi. Wybór telewizora nie był prosty ale z ubezpieczenia dostalem 2500 zł i dołożyłemm 1000 zł, kupilem philipsa 55pus6501 jak narazie użytkuje 2 dzień jestem bardzo zadowolony. Może macie do tego tv ustawienia obrazu po kalibracji? Narazie poustawialem według siebie ale chciałbym z niego wycisnąć jak najwięcej
 

hirszu89

New member
czy mógłby mi ktoś napisać co to są za ustawienia w opcjach obrazu ( ISF dzien ) i ( ISF noc ) obok tych ustawien są ikony otwartej kłutki
 
Do góry