Wybór TV 55" do 4/4,5/5k

ryba_krk

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok.20m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5M
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - Na wprost, rzadko bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stac
6. Jak słońce świeci w pokoju? jedynie rano, wtedy prawie nie uzywam
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY KDL-40W605BBAEP
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz, Smart TV nie jest kluczowe bo mam Aplle TV, sporo gram więc niski input lag, świetnie jakby były 4 HDMI, HDR, 4K
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder Horizon via HDMI
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? audio via złącze optyczne i przez HDMI - dekoder, Apple TV, Xbox One a pewnie niebawem Project Scorpio, PS4 Pro
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Serialnie
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczje nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? nie
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne działanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4/4,5/5k w zależności od propozycji jestem w stanie przyjąc mniej lub bardziej elastyczny budżet
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Sony kupiony w 2014
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Głównie na Apple tV, w Smart TV sporadycznie
23. Czy telewizor ma mieć 3D - w ogóle mnie to nie interesuje

Będę wdzięczny za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz kilka wersji wyboru :
- TCL 55P60 za 2850 zł
- Thomson 55UC64 za 2950 zł

- Philips 55PUS6561 za 3699 zł
- Philips 55PUS7101 za 4199 zł
- Sony 55XD8505 za 4799 zł
- LG 55UH8507 za 4999 zł
- Samsung 55MU 7002 za 5199 zł
- Sony 55XE8505 za 5899 zł
 

ryba_krk

New member
Bardzo, bardzo podoba mi się Mu7002, ale widzę go tylko na rumuńskich stronach. Można go gdzieś w Wwie obejrzeć? Macie może jakieś info z polskiego sklpeu z pełnym opisem? Może recenzja? Jest bardzo mało informacji o tym TV.
 
Ostatnia edycja:

ryba_krk

New member
Kiki,
gdzie są dostępne? Chciałbym obejrzeć na żywo przed zakupem, czekam z wypiekami na recenzję!

MK
 

ryba_krk

New member
Z calym szacunkiem, ale nie bede jechał 400 km żeby obejrzeć telewizor - wiesz czy w sieciówkach lub lokalnie w Wwie mogą być? Jak docelowo u Ciebie będzie dobra cena to z chęcia zamówię.
 

ryba_krk

New member
Tak, tylko na razie chcę zobaczyć model na własne oczy a później decydować; jak będę brał to się zmienię na niebieskiego i się dogadamy.

Temat zawiesze bo w opisie i zdjeciach mi sie podoba, ale bez "obmacania" decyzji nie podejmę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung daje zawsze 2 lata innych gwarancji nie ma.
Ubezpieczenia nie polecam.
 

ryba_krk

New member
Hej,
w sklepie Samsunga dają 4 od Samsunga, potwierdzałem to dzisiaj u nich. Dla mnie to duży plus.

Mam jeszcze dwa pytania co do Samsunga:
1. Connect Box - jak to sie sprawuje? To dobry paptent czy lepiej iść tradycyjną droga i mieć złacza i bebechy w TV?
2. Jaka jest matryca w tym MU? IPS czy VA?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung nie daje większej gwarancji - i jest to pewnie ubezpieczenie sklepu Matryca 100HZ VA.
Connect - bardzo dobrze.
I tak czeka Cię kalibracja obrazu.
 

ryba_krk

New member
Czym SU7002 nie będzie lepszy od MU7002? Są de facto w takiej samej cenie a ten pierwszy ma dodatkowo Quaintum Dot, z drugiej strony słyszałem, że było dużo felernych egzemplarzy SU.
 

Pilos2

New member
Samsung 55KS7000 jeśli trafisz. Dobry model, który jest obecnie w fajnej cenie. Nie widziałem żadnego z modeli o które prosisz, więc nie będe polecał. Mogę jedynie powiedzieć że jeśli ma quantum dot to jest lepszy ;)
 
Ostatnia edycja:

ryba_krk

New member
Mam do poniedziałku odłożony UE55KS8000L za 5200; czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Zdecydowanie deklasuje pod kątem obrazu Mu7002, stały obok siebie i zdecydowanie KS wygrywa. Czy są jakieś przeciw temu modelowi?
 

hennepin78

New member
Dobrze, że nie brałeś w ciemno bo kupowanie w tej cenie MU zdecydowanie nie warto bo jak sam gołym okiem zauważyłeś ten tv ma gorszy obraz od KS, niestety zauważyłem, że często podawana jest mylna informacja, przedstawiająca MU jako następcę serii KS a tak nie jest, to jest następca serii KU czyli półki niżej, bez kropek kwantowych, ciemniejszy, gorszy kontrast, z wyraźnie węższą paletą barw i co za tym idzie gorszym HDR.
 

bobtong

Member
Mam do poniedziałku odłożony UE55KS8000L za 5200; czy w tej cenie znajdę coś lepszego? Zdecydowanie deklasuje pod kątem obrazu Mu7002, stały obok siebie i zdecydowanie KS wygrywa. Czy są jakieś przeciw temu modelowi?
Dobry tv ...postaraj się jeszcze o jakiś rabat... walcz[emoji16] KS od modelu MU dużo lepszy

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry