4K 65" Sony, Philips czy Samsung? (do 7-8tyś)

bobtong

Member
Sorka że truje dupę:

A co powiecie o:
SAMSUNG LED UE65MU6452

Rozumiem że M czyli jest nowszy od KS7000 a czy jest lepszy od niego?
Różnica tylko 300-400zł droższy od KS. Warto bardziej tego kupić?


A jak z gwarancją na Philipsy? Na firme dają też 24m jak samsung?
Ten model samsung MU to poniżej średniaka następca seri KU dużo gorszy od wymienionego przez ciebie modelu KS i na nim właśnie bym się skupił
Co prawda są egzemplarze z odchodzącą obudową z tyłu ale zawsze możesz sprawdzić egzemplarz na miejscu...
Możesz jeszcze pomyśleć na sony xd930 ale 55 cali



Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
MU 6452 - ma 50Hz
MU 7002 ma 100Hz i jest następcą KS7000 - cena 5199 zł z kalibracją.
Philips ma 2 lata gwarancji - tak jak wszystkie firmy w Polsce.
Android ma znacznie większe możliwości i zdecydowanie więcej i to potrzebnych aplikacji. Tizen 120 aplikacji, a Android kilkanaście tysięcy pod telewizor i milion ogólnie i się codziennie rozbudowuje.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
MU 7002 ma 100Hz i jest następcą KS7000 - cena 5199 zł z kalibracją.
Philips ma 2 lata gwarancji - tak jak wszystkie firmy w Polsce.

Czemu az taka roznica cenowa mu7002 za 5200azl a ks7000 za 7300zl skoro MU jest nastepcom.
 

strazakp

Banned
Czemu az taka roznica cenowa mu7002 za 5200azl a ks7000 za 7300zl skoro MU jest nastepcom.
Kiki pewnie podał ci cenę 55" ;-)
Bierz Samsunga. Spróbuj tego modelu mu7002. Jestem pewien że tizen w zupełności spełni twoje oczekiwania. Co z tego że android ma tysiące aplikacji jak większość z nas korzysta (mowa o telewizorze) najwyżej z kilku, no może klkunastu. Samsung będzie miał zdecydowanie ładniejszy obraz do każdego rodzaju źródeł no i HDR lepszy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
55 mnie wogole nie interesuje.

Czyli bedzie trzeba pomyslec co bardziej sie oplaca
Samsunga 65ks7000
Samsunga 65MU7002
Philips 65PUS7101 zaraz moze beda przeceny skoro w tygodniu ma wyjsc nowszy model?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
One się kończą ale cenę masz dla niebieskich specjalną z kalibracją.
 
Nie ładuj się w PUS 7101 - matryca IPS o słabym kontraście ,skopany system poprawy obrazu nie da się wykorzystać zalet matrycy 120 Hz bo włączony PNM powoduje nadpłynność (efekt teatru - wyszło to w kilku testach tego modelu ).Słaby efekt HDR - panel daje zbyt niską jasność aby zobaczyć "prawdziwy HDR".Zalety to na pewno głośniki oraz ambi i w pewnym stopniu android .
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jednak bede bral samsunga chyba; kiki nie ma juz w sprzedazy to bedzie trzeba poszukac z kalibracja. Bo sam TV wszedzie ta sama cena lekko ponad 7k

To ma byc tv dla rodzicow, jak bedzie potrzeba androida to sie kupi androidboxa i po sprawie. Tv bedzie wisiec pod skosem, z tylu firany i obrazy wiec nici z ambilightu.

Jakbym kupowal dla siebie to ze wzgledu na "bajery" raczej bralbym philipsa w szczegolnosci za Ambilight - u mnie by to byla mega super sprawa. Biala "symetryczna" sciana. A na lewej i prawej scianie po dwa kinkiety. Gdzies obilo mi sie o uszy ze w kinkiety mozna wsadzic zarowki ktore lacza sie z tv i rozszerzaja ambilighta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla rodziców śmiało możesz brać 65PUS6521 - Ci co kupili bez wyjątku - są zadowoleni. Masz za 6399 zł - 4K, HDR, VP9 , MXPlayer, Kodi17, matryca VA,
10 Bit, Ambilight potrójny, kalibracja gratis.
Wrażenie na rodzicach zrobi duże a i jak wgrasz im wtyczki to filmów będą mieć kilkadziesiąt tysięcy.
 

hennepin78

New member
MU to nie jest następca KS tylko KU, wystarczy spojrzeć na parametry, to taki podrasowany KU, brak kropek kwantowych, połowę niższa jasność, sporo węższa paleta barw, gorszy kontrast.
Na Rtings wyraźnie podkreślili, że to nie jest następca KS, następcą KS-ów są telewizory QLED Samsunga.
 

omnia

New member
Ze wszystkich tu wymienionych dla mnie najlepszy wybór to PUS 6521, zresztą kiki już napisał o wszystkich zaletach tego telewizora. Jest też stosunkowo tani jak na swoje możliwości. No i nie dałem się przekonać komuś kto tu pisał, że Tizen jest porównywalny z Androidem, to jest za młody system by się równać z czymś co na rynku już jest tyle czasu.
 

bobtong

Member
Ze wszystkich tu wymienionych dla mnie najlepszy wybór to PUS 6521, zresztą kiki już napisał o wszystkich zaletach tego telewizora. Jest też stosunkowo tani jak na swoje możliwości. No i nie dałem się przekonać komuś kto tu pisał, że Tizen jest porównywalny z Androidem, to jest za młody system by się równać z czymś co na rynku już jest tyle czasu.
Ks7000 a pus6521 to są zupełnie 2 różne ligi jeżeli zależy ci na ambi i nic cie nie interesuje to możesz brać philipsa który dzieli przepaść jeżeli chodzi o jakość obrazu Samsunga

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem o jakiej przepaści piszesz ?
Philips 65PUS6521 jest w klasie 6399 zł i nie ma sobie równych.
Ma 4K, 100Hz, HDR, VP9, MXPlayer, Kodi 17, Multiroom, Chromecast, Ambilight potrójny, Pilot z klawiaturą, niski Input Lag, matryca VA, 10 Bit.
Ma ANdroida 6,0 czyli 3000 aplikacji które zostaną rozbudowane do pełnego dostępu Google play - czyli 1.000.000 .
Pokaż mi proszę w tej klasie cenowej konkurenta ???

Samsung 65KS7000 - to bardzo dobry model.
Ale kosztuje 7250 zł
W tej klasie są dwa modele konkurencji:
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS7101
Które są w klasie jakości Samsunga, maja lepsze wyposażenie i się nie rozklejają i nie maja martwych pikseli. Koledzy z forum wymienili już 5 razy KS7000 i dalej są bez telewizora.
 

bobtong

Member
Nie wiem o jakiej przepaści piszesz ?
Philips 65PUS6521 jest w klasie 6399 zł i nie ma sobie równych.
Ma 4K, 100Hz, HDR, VP9, MXPlayer, Kodi 17, Multiroom, Chromecast, Ambilight potrójny, Pilot z klawiaturą, niski Input Lag, matryca VA, 10 Bit.
Ma ANdroida 6,0 czyli 3000 aplikacji które zostaną rozbudowane do pełnego dostępu Google play - czyli 1.000.000 .
Pokaż mi proszę w tej klasie cenowej konkurenta ???

Samsung 65KS7000 - to bardzo dobry model.
Ale kosztuje 7250 zł
W tej klasie są dwa modele konkurencji:
- Sony 65XD8505
- Philips 65PUS7101
Które są w klasie jakości Samsunga, maja lepsze wyposażenie i się nie rozklejają i nie maja martwych pikseli. Koledzy z forum wymienili już 5 razy KS7000 i dalej są bez telewizora.
Sony to nie udany model a philips jak dla mnie nie ma Hdr bo nie ma odpowiedniej jasności nawet pus7601 ma słabą jasność

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

FoX88

New member
Milion aplikacji w Google Play, a prawda jest taka, że 98% osób użyje może 4, maksymalnie 5 aplikacji na swoim TV.

Do dzisiaj nie usłyszałem/nie wyczytałem co takiego z Google Playa super przydatnego można pobrać czego nie ma na TV bez Androida, czyli nie wliczamy np. YouTube.

Chętnie bym zerknął chociaż na 15 wymienionych aplikacji niezbędnych w TV.
 

bobtong

Member
Milion aplikacji w Google Play, a prawda jest taka, że 98% osób użyje może 4, maksymalnie 5 aplikacji na swoim TV.

Do dzisiaj nie usłyszałem/nie wyczytałem co takiego z Google Playa super przydatnego można pobrać czego nie ma na TV bez Androida, czyli nie wliczamy np. YouTube.

Chętnie bym zerknął chociaż na 15 wymienionych aplikacji niezbędnych w TV.
Osobiście wole Androida ale na tel [emoji41]
Plus androida na tv jest taki że bardzo mocno się rozwija z roku na rok ale prawda jest taka że wciąż sie wiesza ...Dobrą aplkiacją którą bym chciał na innym tv bez androida to kodi...
Zawsze można sobie zakupić dodatkowo Tv box za niewielkie pieniądze i wtedy mój tv nie musi się wieszać

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - kolega Ci poda jak wyszukać ciekawe aplikacje i jak je załączyć.
 

christoff.w

Banned
"...odbijały się w nim wszystkie lampy saturna."

Chyba wszystkie księżyce Saturna! :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zamowilem Samsunga 65ks7000s z MM jest promocja za 6506 zlotowek.

Jedno pytanie, ogarnia ktos co moze oznaczac ta ostatnia literka "s" ?
Szukalem ale nie ma zadnej informacji ze telewizor jest po naprawie ze zwrotu itp.
 
Do góry