Kilka pytań odnośnie kupna nowego telewizora

Pilos2

New member
Witajcie. Ostatnio przeglądam rynek telewizorów z wizją zakupu nowego tv do pokoju. W związku z tym nasunęło mi się kilka pytań:
1. Czy HDR działa w wszystkich telewizorach tak samo? Czy w telewizorze za 2000 funkcja ta da taki sam efekt jak na tym za 10000? Czy istnieją telewizory full hd HDR?(wszystkie HDR jakie widziałem do tej pory miały 4k)
2. Jak wygląda sprawa z 4k? Czy np. Gdy odpalę sobie grę z ps4 w full hd to szczegółowość wyświetlana na telewizorze 4k będzie taka sama jak na full hd? Czy może telewizor spróbuje sztucznie podbić rozdzielczość w związku z czym obraz będzie wyświetlany w pseudo 4k i obraz będzie lepszy?
3. Czy mogę gdzieś na internecie znaleźć informację o tym które tv posiadają matrycę RGB a które RGBW? Czy dobrze rozumiem że RGBW dają obraz w rozdzielczości wyższej niż full hd ale niższej niż 4k?
4. Czy warto kupować telewizory marek takich jak Hitachi czy TCL?
5. Samsung UE40KU6000W vs LG 43UH603V vs Sharp LC-43CUF8472ES? Czy są szanse że znajdę gdzieś Philips 43PUS6501 w cenie niższej niż 2000?
6. Czy polecicie jakiś inny telewizor do 2000 zł? Zależy na HDR i 4K(może być też dobry full hd) oraz niskim input lag. Telewizję oglądałbym z różnych odległości(od 2-3 metrów przy franiu w gry do nawet 4 przy oglądaniu filmów) dlatego chciałbym min. 40 cali. Chętnie bym też widział ambilight ale w tej cenie to raczej trudno.

Trochę dużo tego, ale jeżeli ktoś miałby czas na udzielenie odpowiedzi na moje pytania to byłbym wdzięczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miała być jedna seria fullhd z HDR SOny - ale nie wiem czy już się ukazała.
2. Będzie większa
3. Jaki telewizor wybrałeś to Ci powiemy.
4. Warto, często są lepsze od sławnych konkurentów.
5.Te co wymieniłeś oprócz Philipsa są 50Hz.
Nie kupisz 43PUS6501 za 2.000 zł. Kosztuje 2650 zł z kalibracją.
Warto dopłacić.
6. Jeśli nie masz na dopłatę, to masz bardzo dobre modele:
- TCL 49P6046 za 1950 zł
- Thomson 49UC6406 za 2050 zł
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...go-jeszcze-nie-bylo-w-tej-klasie-cenowej.html
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz jeszcze kalibrację profesjonalną gratis.
 

Pilos2

New member
Ten Thomson ktory podałeś kosztuje 2600-zbyt drogo. Czy Samsung UE40KU6000W ma matryce RGB czy RGBW i jak u niego z jakością obrazu? Jak wypada porównanie do LG 43UH603V i Sharp LC-43CUF8472ES? Czy mam jakąś szansę by znaleźć dobry telewizor full hd 100hz w tej cenie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miało być 43" i kosztuje tyle co podałem czyli 2050 zł
Czyli w Twoje klasie się mieści i masz z bardzo dobra płynnością .
TCL od Thomsona - za 1950 zł różni się tylko obudową.

A co ile lat wymieniasz telewizor ?
 

Pilos2

New member
Z telewizora będę korzystał pewnie przez jakieś 6-7 lat jeśli nie dłużej więc potrzebuję czegoś solidnego i w miarę przyszłościowego(dlatego szukam 4k i HDR). Powiem szczerze że ten Thomson i TCL wyglądają bardzo ciekawie, ale na jednej stronie znalazłem informację że mają one 60 Hz matrycę. Możesz mi potwierdzić że rzeczywiście mają wyższą częstotliwość odświeżania?
Póki co mam więc takie typy:
-TCL 49P6046/Thomson 43UC6406
-SAMSUNG UE40K6300AW (Jaka jest jego natywna częstotliwość odświeżania?)
-Samsung UE40KU6000W
-Sharp LC-43CUF8472ES
-LG 43UH603V
-Philips 43PUS6401(Ambilight!)

Z tych wszystkich najbardziej mnie ciągnie do pierwszych trzech. Samsung UE40KU6000W ma najniższy input lag, jak wygląda sprawa w pozostałych modelach(ja nie znalazłem o nich informacji)? Obraz najładniejszy będzie chyba na tym TCL/Thomson(10bit). Ale jak u nich z Androidem? Ciągle się tak zawiesza czy już poprawili?

Z góry sorry że tak dużo pytań ale chcę podjąć jak najlepszą decyzję :)

ps. Czym różni się ten Thomson 43UC6406 od Thomson 50UA6406? Po za pierwszą cyfrą różnią się tylko czwarta literką ("C" zamiast "A").
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma zapas po update i działa bardzo dobrze.
Zresztą już nikt nie pisze o problemach.
A który dokładnie model masz na myśli ?
 

Pilos2

New member
No szczególnie chciałbym się dowiedzieć jak ten Android działa na Philips 43OUS6401 no i Thomson 43UC6406. Czy ten TCL także ma Android TV? Bo z tego co zauważyłem to na stronach internetowych przy Thomsonie jest napisane że posiada Android TV, a przy TCL takiej informacji brak(chociaż czasami jest). Mógłbyś także napisać który z tych telewizorów będzie najlepiej odczytywać HDR płynący z konsoli playstation?


ps. SAMSUNG UE40KU6000W-Dlaczego nie polecasz tego modelu? Co z nim nie tak?
 

strazakp

Banned
Żaden z tych TV nie ma HDR takiego jak np ks7000 a mają jedynie hdr na bardzo podstawowym poziomie więc szału nie będzie.
Potwierdzam że 3" to już widać.
 

Pilos2

New member
W takim razie pozostaje mi się zastanawiać nad tym czy wolę Ambilight czy lepszy kontrast ;) Dzięki wielkie za pomoc!
 

collider

New member
Bez reklam
Żaden z tych TV nie ma HDR takiego jak np ks7000 a mają jedynie hdr na bardzo podstawowym poziomie więc szału nie będzie.
Potwierdzam że 3" to już widać.

Jakos do tej pory ludzie ogladali telewizje bez HDR i zyli. Malo tego, byli bardzo zadowoleni z obrazu.
 
HDR w modelach których max. jasność matryc jest niska, to taki typowy "chwyt marketingowy" dużej różnicy nie zobaczysz , tym bardziej na małym telewizorze .Tak jak i 4K przy małych rozmiarach TV, musisz wsadzić prawie głowę w telewizor żeby dopatrzeć się różnicy między rozdzielczością FHD a 4K .Dodatkowo TV z matrycami IPS (niski kontrast , słaba czerń ) w mizernym stopniu potrafią oddać efekt HDR .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego oprócz marketingowego bełkotu sprawdź HDR i przekonasz się, że wiele jest działań sztucznie podbitych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg. mnie tak. To model 100Hz , tym bardziej że ma jeszcze rok gwarancji.
Tylko sprawdź czy nie jest uszkodzony.
Znasz źródło sprzedaży ?
 
Do góry