Dziwne zachowanie regulacji głośności

kawka66

New member
Witam mam taki dziwny problem posiadam aktualnie TV 32" Panasonic i gdy używam naziemnej telewizji to głośność steruję pilotem od TV i jej zakres do normalnego oglądania to od 6-12. Ale problem pojawia się po podłączeniu dekodera nbox przez hdmi i w tedy muszę TV pogłośnić aż do 60 by móc normalnie słyszeć tv. Na innym TV tak samo się dzieje czy to uszkodzony kabel tv czy dekoder a może źle coś w ustawieniach mam zrobione.
Dziękuje i pozdrawiam
 

kawka66

New member
w ustawieniach dekodera Audio/video mam ustawione:
wyjscie video: hdmi
mode: 1080i
częstotliwosć odświeżania 50Hz
3D Mode :wyłącz
wyświetl zawartość 4:3 jako : po prostu skaluj
wyświetlaj zawartość >16:9 po prostu skaluj
color Format: YUV
Audio Source : PCM
AC3/DTS downmix: nie
ogólne opóźnienie AC3:0
-||- -||- PCM: 0
 

kawka66

New member
Tak tak jeżeli chodzi o regulację z pilota z Nboxa to mam tak że na tv ustawiam 55 a potem steruję już głośnością +- z pilota nboxa. Jeszcze pożyczę kabel hdmi od kolegi może to coś z nim. ;/
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Tak tak jeżeli chodzi o regulację z pilota z Nboxa to mam tak że na tv ustawiam 55 a potem steruję już głośnością +- z pilota nboxa. Jeszcze pożyczę kabel hdmi od kolegi może to coś z nim. ;/

To ustaw głośność nboxa na max, a resztę reguluj pilotem tv. Jak ci wtedy wychodzi poziom audio w tv przy, którym normalnie oglądasz ?
Z tego co pamiętam, bo używam dość sporadycznie dekodera upc, to ten sam kanał z dekodera ma mniejszy poziom głośności niż podany bezpośrednio do tv na wejście antenowe, mimo ustawienia audio w dekoderze na max.
Podmianę kabla hdmi możesz zrobić, może akurat to coś da, ale reczej kabel nie powinien wnosić tłumienia toru audio.
 

kawka66

New member
Oki dzięki za informacje zawsze mnie to dziwiło dla czego tak jest i dla tego postanowiłem zapytać.
Dziękuje i pozdrawiam
 
Do góry