LG 55uh605v - rozmazywanie się obrazu?

R

rafal_rr

Guest
Hej.

Jestem tu nowy. Szukam rady na temat problemu z telewizorem, jaki mam. Kupiłem w tamtym tygodniu telewizor 4K LG 55uh605v, taki jak tu: www displayspecifications com slash en slash model slash 959c840 (nie mogę dodać linku). Podłączyłem go do kablówki. Zauważyłem niepokojące objawy - przy oglądaniu dynamicznych scen widoczne są zniekształcenia obrazu, tak jakby miejscowe rozmycia - coś jak obraz JPG o wysokim stopniu kompresji. Szczególnie wkurzające było to podczas oglądania meczu (w tę niedzielę, Czarnogóra - Polska). Wyglądało to jakby wokół nóg zawodników były jasnozielone plamy.

Czy winny może być w jakiś sposób sygnał dostarczany z kablówki, czy to raczej wewnętrzne parametry telewizora? Nie jestem ekspertem, który z parametrów ma decydujący wpływ na takie efekty? Częstotliwość odświeżania? Jakość upscallingu (da się to jakość sprawdzić dla danego modelu przed zakupem?)? Rodzaj matrycy?

PS. W tym linku, który podałem, jest napisane, że częstotliwość odświeżania tego telewizora to 60 Hz. Przeglądając posty na forum zauważyłem, że dużo osób pisze, że tak naprawdę to 50 Hz. O co chodzi? Jest ktoś w stanie wytłumaczyć noobowi?
PS2. Jakim cudem strony typu ceneo wypisują, że częstotliwość odświeżania to 1000 Hz? :shock:

PS3. Mam zamiar i tak wymienić ten telewizor, póki nie minęło jeszcze 14 dni. Nawet jakby był ok, to z żoną uznaliśmy, że jest za duży do naszego salonu. Chcemy 50 cali. Czy macie jakieś ogólne rady jak wyszukiwać dobry telewizor, by się nie nadziać?
Wymagania:
- 4K lub fullhd (warto jeszcze kupować fullhd czy inwestować w 4K? Nie jestem człowiekiem, który lubi zmieniać sprzęt co rok-dwa)
- 50 cali
- będzie stał na stoliku, nie wisiał na ścianie
- odległość oglądania: ~4 m. Na wprost lub pod lekkim kątem
- zastosowania: tv kablowa, oglądanie filmów z pendrive'a lub z internetu, w przyszłości zakup odtwarzacza blue ray
- cena: do 3000

Dzięki z góry za odpowiedzi
 

maciej_maj

New member
Spróbuj wyłączyć uplynniacz obrazu chyba w lg zwie się to trumotion.
1000 Hz to czysty marketing. Właśnie uplynniacz powoduje że obraz ma być plynniejszy nie jest nadawany w rzeczywistości ale objawia się artefaktami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz matrycę 50Hz.
A w klasie cenowej dostaniesz przecież i 4K i 100Hz.
I do kablówki ma to znaczenie.
 
R

rafal_rr

Guest
Hej.
Dzięki wielkie za odpowiedzi!

I do kablówki ma to znaczenie.
A mógłbyś rozwinąć? Lub odesłać do linku, gdzie mógłbym sobie poczytać?

Spróbuj wyłączyć uplynniacz obrazu chyba w lg zwie się to trumotion.
1000 Hz to czysty marketing. Właśnie uplynniacz powoduje że obraz ma być plynniejszy nie jest nadawany w rzeczywistości ale objawia się artefaktami.
Spróbuję to wyłączyć, tylko muszę poszukać gdzie, bo w podstawowym menu tego nie widzę.
 
Do góry