Pus7101 czy xd8505, proszę o radę.

Bahor

New member
Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Bardzo proszę o porady w wyborze telewizora

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Około 30m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2,8 metra

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć.

6. Jak słońce świeci w pokoju?
słońce świeci z boku i z tyłu.


7. Jaki masz obecnie telewizor?
Panasonic 50et60 - jakoś tak.

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Smart - standard. Mały input lag - dość często gram.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
upc.

10 .Jakie urządzenia ?
ps4, wii u, onkyo tx rz 800, serwer synology i takie tam.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Zależy od dnia 2-4h

12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
Nie

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
filmy, seriale

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
nie

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Głównie ps4

16. Preferencje co do marki?
sony, Philips.

17. Preferencje co do wielkości?
65 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach

Słaba czerń.

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Ja w nocy, a zona i dzieci w ciagu dnia.

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
8000

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
Ok 5 lat.

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
Głównie ipla tvnp no i odtwarzanie strumieniowe.

Tak jak w temacie rozważam philips pus7101 albo sony xd85 ewentualnie tańszy xd75. Nie jestem jakoś szczególnie wymagający, chciałabym wybrać rozsądnie. Jeśli mogw 1000 zaoszczędzić to kupię xd75.
Biorę pod uwagę tylko te 3. Bardzo proszę o radę.
 

Bahor

New member
O jakim srebrzeniu mowa? Pany, chciałabym wziąć tv na dniach z uwagi na promocję w mm -8%. Ceny wychodzą niezle. Także mam do wyboru te 3.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Skoro denerwuje Cię słaba czerń to po co uparcie celujesz w modele na matrycy IPS które akurat taką posiadają?
 

Bahor

New member
W obecnej chwili w tym przedziale cenowym nie ma nic innego w tym sklepie. Boję się trochę brać ks7000. Wiec tą czerń przeżyje. Philips ma wyłączone strefy z tego co czytałem.
 

Bahor

New member
Pepka dzisiaj ostatni dzień. Seizo, wiem, dużo czytałem o tym Panasonicu. Problem w tym, że ten zakup że zniżką chciałem sobie przy okazji rozłożyć na 20 rat. A akurat również w media raty 0%. Stąd ten dylemat i akurat te 3 modele.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
No to szkoda bo ten Panas jest dużo lepszy niż Sony i Philips. Z dwojga tego ja zdecydowałbym się na Sony.
 

strazakp

Banned
Ale ten Philips ma słaby HDR i tutaj przydałoby się więcej jasności. Skoro boisz się brać Samsunga, to zobacz na to. Cena bardzo dobra.

Panasonic TX-65DX750E | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Masz 8tys zl na tv, chcesz 65" to wydaje mi się ze ten Panas będzie chyba najlepszym wyborem z pośród tego Sony i Philipsa. Kupując Panasa masz jeszcze 1200zl w kieszeni z twoim budżetem. Panas ma tylko slabszy smart ale można dokupić boxa i będziesz miał android.
 

Bahor

New member
No to szkoda bo ten Panas jest dużo lepszy niż Sony i Philips. Z dwojga tego ja zdecydowałbym się na Sony.


Żałuję. Natomiast raty to jedyne rozwiązanie. Jak wezmę z konta, to żona mnie zabije. Powiedziałem jej ze wydam max 4-5 tysięcy. Nic nie poradzę.
Xd75 vs xd85 różnica 1000 złotych. Warto dopłacać?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze 65KS8000 w regularnej cenie 8399 zł. Uwzględniając ten nocny rabat 8% powinno wyjść 7729 i to jest moim zdaniem najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.
 

Bahor

New member
Ks8000 nie ma problemów z obudową? Nie chciałem przekraczać 8000. Bo tak można dokładać w nieskończoność. Tak naprawdę miało być o wiele mniej. Rozważe k8000. Poczytam jeszcze o nich obszerny wątek. Mam tylko nadzieję, że nie ma tylu problemów co jego młodszy brat min z cloudingiem.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Użytkuję ten TV w rozmiarze 55" od około miesiąca. Zero bad pixeli, równomierne podświetlenie, dobra czerń, HDR prezentuje się dużo lepiej lepiej niż w XD8599. Jakość wykonania dużo lepsza niż KS7000. Tylna obudowa zupełnie inna i dużo lepiej wykonana niż ta w KS7000. Ogólnie to cały telewizor wykonany jest z lepszych materiałów niż KS7000. Początkowo sam chciałem kupić KS7000, ale po tych wszystkich scenach z tym modelem zdecydowałem się dołożyć i nie żałuję.
 

Bahor

New member
Ehh. Uwierz mi, że z bólem serca musiałbym znowu dołoży 400 zł.
Jakieś opinie jeszcze o xd75? Ktoś może z kolegów użytkował?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Ehh. Uwierz mi, że z bólem serca musiałbym znowu dołoży 400 zł.
Jakieś opinie jeszcze o xd75? Ktoś może z kolegów użytkował?


Kupujesz TV na parę lat , a zastanawiasz się czy wydać 400 zł więcej, ileś osób mówi Ci że lepszym
TV jest Panasonic 65DX750 lub Samsung 65KS8000, a Ty nadal jak ciele lgniesz do TV o słabej czerni, słabym kontraście i bez żadnego systemu wygaszania . Potem TV przyjedzie do domu .odpalisz film wieczorem z napisami i będzie płacz ....
 

Bahor

New member
Ks8000 tylko z ekspozycji. Bez dodatkowych rabatów. Czyli odpada.
Barburian, nie lgne jak ciele. XD Przecież pisałem, że te 8000 to taka wyśrubowana cena, biorąc pod uwagę rabat, czyli maks chce się zmieścić w ok 7500 i chce to sobie rozłożyć na 20 rat. Takie mam możliwości finansowe i tylko na tyle mogę sobie pozwolić. - niestety. Wybrałem moim zdaniem najlepsze propozycje dostępne w tym właśnie sklepie do ten kwoty. Czytałem różne wątki, aby nie tworzyć nowego, ale ostatecznie sam decyzji nie podjąłem, stąd prośba o pomoc. Jestem otwarty na Wasze sugestie i dziękuję za odpowiedzi.
Natomiast tak jak wspomniałem przed chwilą spojrzałem na kd8000 i jest jak jest. Panasonic też z ekspozycji....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Koledzy albo bredzicie nie wiedząc o czym piszecie, albo nie zauważyliście, że pytanie dotyczy wersji 65" czyli VA. Tutaj jest i czerń i hdr. Oczywiście 7601 byłby lepszy, ale przecież wyraźnie droższy.
 
Do góry