Pus7101 czy xd8505, proszę o radę.

Bahor

New member
Cześć.
TV doszedł, zawiesiłem go na szybko, okazało, się że ma dość nisko gwinty na wieszak. Także jutro będę wiercił dziury, bo wisi za wysoko. Wydaje mi się trochę za duży. Może powinienem wziąć 60?
No nic, ale nie o tym, chce się poradzić.
W załączeniu 2 foty.
Clouding, wiadomo. Nie za duży? Jak oceniacie, mocno daje? A druga fotka robiona z boku i pod górnym kątem, taka poświata w kształcie koła jest normalna?
Proszę o rady, bo nie wiem czy go nie zwracać.
Testować będę go w week.
 

Attachments

  • IMG_1697.jpg
    IMG_1697.jpg
    118,1 KB · Wyś: 153
  • IMG_1700.jpg
    IMG_1700.jpg
    150,1 KB · Wyś: 158

jarek9306

New member
o jaaa cie :) mam tv na ips i przykleiłem diody za tv... z nimi tv ma idelaną czerń (w nocy) jakby był oglądany w dzień... ale i bez tych diod chyba jest lepiej... ale z kolei mój ekran to 49 cali sony. przy 65 calach może być i tak...
 

Bahor

New member
Dzięki kiki za odpowiedź. Po testach zadecyduje czy nie wziąć od Ciebie pus7601. Dam znać.
W kwestii matrycy, na 99% jest to jednak ips. Przynajmniej reaguje na dotyk jak typowy ips. Chociaż muszę przyznać, że czerń jest o wiele lepsza niż w moim panasie. Na filmach q kinowym formacie czarne pasy zlewają się z ramką (z wyłączonym ambilight).
 

FoX88

New member
Dzięki kiki za odpowiedź. Po testach zadecyduje czy nie wziąć od Ciebie pus7601. Dam znać.
W kwestii matrycy, na 99% jest to jednak ips. Przynajmniej reaguje na dotyk jak typowy ips. Chociaż muszę przyznać, że czerń jest o wiele lepsza niż w moim panasie. Na filmach q kinowym formacie czarne pasy zlewają się z ramką (z wyłączonym ambilight).

No to ta osoba co tak po nas jechała, że się nic nie znamy pisząc o IPS w 7101 teraz mogłaby się odnieść do tego..zresztą już pod koniec marca mogła to zrobić.

Czerń na tym przykładzie świetna, gratuluję.

Btw. Co do VA i IPS oglądanym pod kątem..dla mnie tego typu test nie do końca daje 100% pewność. Mam VA u siebie i IPSa u rodziców, i to nie jest tak na VA, że jak minimalnie z boku spojrzysz to cuda na ekranie się dzieje, minimalnie z boku nic złego się nie dzieje, dopiero pod większym kątem kolory zaczynają blednąć, a obraz robić się zółtoblady.

Długo przez te historie o kątach zwlekałem z zakupem TV na VA, pamiętam na ceneo jeden gość o Panasie na VA pisał, że nie da się oglądać, bo jak siedzi inaczej niż paręnaście cm na wprost od TV to obraz jest cały rozmazany. ~~
 

Bahor

New member
Fox88, podejrzewam, że się już do tego nie odniesie. Nie wiem w ogóle skąd miał takie info. Serwis Philipsa nie miał nawet wiedzy w zakresie matrycy w 65pus7101.
A tak na marginesie. Co to za tęcza na tym drugim zdjęciu. To normalne, nigdy nic takiego nie widziałem, a trochę mnie to martwi. Kiki widziałeś coś podobnego? Od czego to może być? Ktokolwiek wie?
 
Ostatnia edycja:

Cellstar

New member
Czy ktoś może wie jaki jest input lag w pus7101 ? chodzi mi o 4K oraz HDR na PS4 Pro. Szukałem na necie i coś tam znalazłem ale były to stare artykuły i może jakoś juz to poprawili łatką.
 

FoX88

New member
Czy ktoś może wie jaki jest input lag w pus7101 ? chodzi mi o 4K oraz HDR na PS4 Pro. Szukałem na necie i coś tam znalazłem ale były to stare artykuły i może jakoś juz to poprawili łatką.

Przecież na drugim HDTV chociażby 7101 testowali niedawno, 31 stycznia 2017 r., od tego czasu bez zmian w kwestii input laga.

Czyli:
62 ms – tryb gra – 4K + HDR (najnowsze wersje konsol Xbox One S, PS4 Pro)

w 4K input lag na 7101 jest dosyć wysoki, w 1080p tylko jest niski (35 ms)
 

Bahor

New member
c000debb73569db218dd4746ddd045b2.jpg


Lepszego zdjęcia telefonem ne uchwycilem. Zapalona tylko jedna lampka z okapu, a tak ciemnica. Dlatego problemy z ostrością. Wszystkie parametry według Twoich zaleceń.
Nie uważam, aby miał aż tak pochmurne myśli. Więcej, mój panasonic ma większy clouding.
 

Paw3los

New member
c000debb73569db218dd4746ddd045b2.jpg


Lepszego zdjęcia telefonem ne uchwycilem. Zapalona tylko jedna lampka z okapu, a tak ciemnica. Dlatego problemy z ostrością. Wszystkie parametry według Twoich zaleceń.
Nie uważam, aby miał aż tak pochmurne myśli. Więcej, mój panasonic ma większy clouding.

Fakt trafiłeś dobrą sztukę. Oby służył długo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy dobrze ustawionej migawce widać, że i podświetlenie i czerń są na bardzo dobry poziomie.
 
Do góry