Pus7101 czy xd8505, proszę o radę.

Seizo

Active member
Bez reklam
Ehh. Uwierz mi, że z bólem serca musiałbym znowu dołoży 400 zł.
Przy kwocie 8000 zł, te 400 różnicy nie zrobi tym bardziej w rozbiciu tego na 20 rat. Nawet nie odczujesz, a na na pewno warto, bo KS8000 to po prostu lepszy telewizor i wart dołożenia tych 400 zł. Poza tym w promocji masz go za 7700 a chcesz wydać max 8k więc mieścisz się w założonym budżecie.

Kupujesz TV na parę lat , a zastanawiasz się czy wydać 400 zł więcej, ileś osób mówi Ci że lepszym
TV jest Panasonic 65DX750 lub Samsung 65KS8000, a Ty nadal jak ciele lgniesz do TV o słabej czerni, słabym kontraście i bez żadnego systemu wygaszania . Potem TV przyjedzie do domu .odpalisz film wieczorem z napisami i będzie płacz ....
Popieram,
Szwagier ma xd85 i to dobry telewizor ale do oglądania w dzień. Wieczorem przy zgaszonym świetle mogłoby być lepiej.
 

barburian

New member
Bez reklam
No dokładnie ,wieczorem jest niezbyt ciekawie na XD85, kolego
Bahor jak bierzesz na raty to weź albo 65KS8000 albo 65PUS7601
jak sugeruje kolega Brodacz. W Philipsie masz gorszą jasność i gorszy HDR, niż w Samsungu, ale za to masz w Philipsie dobre wygaszanie i sporo stref.
 

Bahor

New member
7601 - za dużo. Jeżeli będę mógł wziąć ks8000 z outled wraz ze zniżką 8% to go wezmę. Jeżeli nie, to będę losował jakąś wyliczanką.
Pus7101 w końcu IPS czy VA?
 

FoX88

New member
7601 - za dużo. Jeżeli będę mógł wziąć ks8000 z outled wraz ze zniżką 8% to go wezmę. Jeżeli nie, to będę losował jakąś wyliczanką.
Pus7101 w końcu IPS czy VA?

7101 to IPS.

Zasiadasz wyłącznie na wprost, oglądasz TV w nocy i denerwuje Cię słaba czerń, tak więc naprawdę odpuść sobie IPS-a.

Rozumiem jak ktoś ogląda z różnych kątów albo w kilka osób często albo większość czasu w ciągu dnia TV tylko gra, ale w Twojej sytuacji nigdy bym IPSa nie wziął.

Sam przechodziłem przez IPS jak w temacie nie byłem i do wieczornych seansów nie nadaje się to. Nawet monitor na IPSie, który mam (Dell U2415, kupiony 3 lata temu) służy już teraz wyłącznie do pracy, zaś gry, które odpalam nawet na klawiaturze + myszce na PC zamiast na monitorze to na telewizorze, bo tak się do czerni VA przyzwyczaiłem, że zero frajdy na IPS.

Masz tu porównanie właśnie Sony XD85 (8505) z Samsungiem KS7000, zobacz różnicę w czerni:
IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

http://i.rtings.com/images/reviews/x850d/x850d-uniformity-small.jpg

vs

http://i.rtings.com/images/reviews/ks8000/ks8000-uniformity-small.jpg

O kontraście zarazem już nawet nie wspominam
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
7101 to IPS.

Masz tu porównanie właśnie Sony XD85 (8505) z Samsungiem KS7000, zobacz różnicę w czerni:
IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs

http://i.rtings.com/images/reviews/x850d/x850d-uniformity-small.jpg

vs

http://i.rtings.com/images/reviews/ks8000/ks8000-uniformity-small.jpg

O kontraście zarazem już nawet nie wspominam

Prosiłem by przestać bredzić! 65pus7101 jako jedyny z serii ma matrycę VA i dlatego tyle kosztuje. Jeśli brak wam tak podstawowej wiedzy to stawia pod znakiem zapytania pozostałe wasze rewelacje.
 

Bahor

New member
Zakończył tzn?
PS: brodacz nie mogę nigdzie znaleźć info o matrycy w pus7101. Masz jakiś link czy piszesz z "pamięci".
 
Ostatnia edycja:

FoX88

New member
Prosiłem by przestać bredzić! 65pus7101 jako jedyny z serii ma matrycę VA i dlatego tyle kosztuje. Jeśli brak wam tak podstawowej wiedzy to stawia pod znakiem zapytania pozostałe wasze rewelacje.

Na pewno tak jest z 6501/6561 vs 6521, tzn.

6501 i 6561 w rozmiarach 43-55" są na IPS, a 6521 w rozmiarze 65" jest na VA, ale nie słyszałem o takim zabiegu w przypadku większego 7101.

Również chętnie link jakiś zobaczę, w google nic takiego nie znajduję, nawet flatpanels umieszcza 65" pod IPS.

Tutaj na jakiejś stronie jest pod VA umieszczony, ale nie znam kompletnie:
https://www.elgiganten.dk/product/t...hilips-65-ambilight-4k-uhd-smart-tv-65pus7101
 
Ostatnia edycja:

jarek9306

New member
z tych dwóch do lepiej xd8505... a tak propo jesli chodzi o wykonanie ks8000 to się nie ma czym podniecać niektóre egzemplarze wygladają gorzej od ks7000 więc jesli chodzi o wykonanie to jakoś tak specjalnie nie jest dobrze...
 

Bahor

New member
Cześć, wziąłem jednak 65pus7101. Wyszło mi za niego 7350, także całkiem nieźle. Jak przyjdzie to zobaczę jak to wygląda z tą matrycą i czernią. Jeżeli będzie to uciążliwe to go zwrócę i wtedy z outletu wezmę zgodnie z Waszą radą ks8000. Szkoda, że nie mogłem go wziąć na raty, tylko tak bym musiał kombinować.
Dziękuję wszystkim za rady, dużo ten wątek dał mi do myślenia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich jest w lepszej cenie i to z kalibracją profesjonalną gratis.
Powinien być ok.
 

FoX88

New member
Dla niebieskich jest w lepszej cenie i to z kalibracją profesjonalną gratis.
Powinien być ok.

Kiki, a masz jakieś potwierdzenie czy w 65" jest IPS czy VA? Bo samego mnie ciekawi jak to jest z tym rozmiarem i modelem.

Sprzeczne informacje są w necie, zarówno, że IPS jak i, że VA, ale że VA nie znalazłem nic na angielskich stronach tylko w innym języku jeszcze.

Chodzi dokładnie o 65PUS7101
 

Bahor

New member
Kiki, a masz jakieś potwierdzenie czy w 65" jest IPS czy VA? Bo samego mnie ciekawi jak to jest z tym rozmiarem i modelem.



Sprzeczne informacje są w necie, zarówno, że IPS jak i, że VA, ale że VA nie znalazłem nic na angielskich stronach tylko w innym języku jeszcze.



Chodzi dokładnie o 65PUS7101



Chyba się nie dowiemy. Jak będę go miał na miejscu to sprawdzę.
Fox, wiesz jak odróżnić te dwie typy matryc? Zobaczę to jako przez lupę?
 
Do góry