LCD 40-43" do PS4 i TV oraz retro - około 2500zł

Tynio

New member
Wiem, że takich tematów jest full jednak od około 2-3 miesięcy przymierzam się do wymiany mojego starego TV który ma prawie 8 lat i jest nie do zdarcie :) Samsung 32B650

Jestem bardzo zadowolony i zastanawiam się nad zmianą TV, tym bardziej, że ostatnio widzę trend odchodzenia od złącz typu Euro , S-Video czy D-Sub a w domu mam kilka konsol co mam podłączone pod własnie takie wejścia.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 10,5m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 1,7-1,8 m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? -2-4 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - 2 osoby wprost , a jak więcej lekko z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? – wisieć, 1,0m od podłogi .
6. Jak słońce świeci w pokoju? - okno około 2m szrokości od strony zachodniej
7. Jaki masz obecnie telewizor? 32B650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? – HDMI minimum 3 a idelanie 4 gniazda, + jedno euro
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - TV SAT, PS3/PS4 + Xbox360/One + Wii/GameCube
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - amplituner , słuchawki
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? – ~2-3 h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? – tak.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – Film, bajki i kulinarne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? – sporadycznie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? – Tak - konsola
16. Preferencje co do marki? (skala 1-10) – .coś na lata i mało awaryjny (jestem zadowlony z 32B650 oraz 26R72B
17. Preferencje co do wielkości? - 40" max 43" (ostateczność i bez ramki)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Input lag oraz smurzenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? – różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - budżet od 2500 zł ale jak warto to jeszcze dodam 200 z
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? – co około 6-8 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? – tak czasami YT
23. Czy telewizor ma mieć 3D? – zbyteczne i chyba powoli odchodzi się od tej technologii.


Dodam że patrzyłem na modele 2016 jednak jako że mój TV jest cały czas sprawny i nic się nie dzieje mogę poczekać na modele z 2017 tym bardziej że aktualnie jest wiosna i częściej będę przebywał poza domem a tylko wieczorami i nocą pogram w coś a najwyżej rodzina będzie przy TV popołudniu coś oglądać.

Ciężki wybór bo modele z 2016 spadła jakiś czas temu a teraz znowu idą w górę ,a za rogiem już czekają nowe i pewnie bardziej rozwinięte TV tylko czy będę mógł znaleźć coś z Euro?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To prosty wybór - tylko Philips 43PUS6501 spełnia oczekiwania i jest najbliżej Twojej klasy cenowej.
 

Tynio

New member
@kiki
Dzięki jednak szerokość całego TV jest o 2cm ponad szerokość miejsca między szafką. a regałem (tu myślę że te 5cm bym jeszcze dało się przesunąć jak bym pokombinował z regałem)
jednak czy ten model 43" czasem nie ma zwykłej matrycy? (czytałem że 49" i 55" mają IPS-a)
Czy coś wiadomo z HDR-em jaki miał być w tym TV (ale nie był rozpoznawalny z opcją HDR)
Input lag zdaje się OK bo coś w okolicy 35, a wejść tyle ile trzeba i te co trzeba.
A model 43PUS6401/12 czego jest pozbawiony?
HDR to czasem nie ma około 350 cd/m2 ?

Patrzyłem też na Samsunga UE40KU6470S i UE40KU6172U jednak tam brakowało złącz Euro ;( ale wymiar idealny ;)

A jaka matryca w tym TV jest 60 czy 120Hz ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PUS6401 ma matrycę 50 Hz, PUS6501 ma 100Hz.
W Samsungach jest 50 Hz.
HDR wystarcza. Tak 43" ma IPS ale to nic nie zmienia.
 

Tynio

New member
Model tego Philipsa został definitywnie wykreślony z listy możliwych zakupów bo po oględzinach w dwóch sklepach ten TV nie jest warty swojej ceny.

Wiec wracam do punktu wyjdzie ale bardziej zdesperowany i z kwota już 3 tyś

TV z roku 2016 już nie są tak łatwo dostępne a te nowe kosztują więcej i oferują mniej niż starsi bracia.
 

Tynio

New member
A jak podany model jaki zaproponowales ma się do 43xd8005 warto dodać te 200 zł czy oba tv mają IPS i czy 8005 ma vesa 200x200 bo tej informacji nie znalazłem.

Wysłane z moje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj informacje co do jakości.
Model 43X8309 zbiera zdecydowanie więcej dobrych opinii.
Ale wybór należy do Ciebie.
 

siwek755

New member
Model tego Philipsa został definitywnie wykreślony z listy możliwych zakupów bo po oględzinach w dwóch sklepach ten TV nie jest warty swojej ceny.bracia.
Myślałem o tym modelu, można zapytać skąd taka stanowcza i negatywna opinia?

Masz Sony 43X8309 za 2899 zł z kalibracją.
@kiki czy powyższa pozycja jest tak samo udana jak seria W8?
Mam na myśli Np. KDL-43W809c lub nawet KDL-43W755C.

I jeśli można zapytać - jak widzisz KDL-43W809c vs Philips 43PUS6501 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips po kalibracja gra bardzo dobrze - ale na sklepie nie są skalibrowane.
Ja będziesz niebieski masz specjalne ceny
- Philips 43PUS6501 za 2650 zł z kalibracją
- Sony 43X8s09 za 2799 zł z kalibracją
 

Tynio

New member
Myślałem o tym modelu, można zapytać skąd taka stanowcza i negatywna opinia?

Moja opinie pojawiała się jak byłem w Saturnie oglądać TV i na białym tle zobaczyłem jak by ktoś brudną szmatą matryce wytarł (takie jakieś dziwne plamy) oraz kolory były gorsze niż na Samsungu 6400 (to wiadomo kwestia ustawienia)
Pojechałem do sklepu dla idiotów i TV miał widoczne cloud oraz lekkie smugi.
Zainteresowałem się i poszukałem w necie okazuje się że na runku pojawiło się trochę takich egzemplarzy.
Taka ciekawostka że najwięcej trafiało się ze sklepu MediaExpert

TV kosztuje jak by nie było 2600 zł i uważam że nie jest to mało.
Wolę dodać te 500-600 zł i chyba skieruje swe kroki w stronę Sony choć wolał bym Samsunga jednak nie ma tych wyjść co potrzebuję.
 

Tynio

New member
Jaki program miałeś do sprawdzania ?
Czemu nie sprawdzałeś po kalibracii ?

Zwykłem plansza w kilku kolorach i kilka innych JPG (jakiś pak do sprawdzania i testowania TV)

No ciężko dokonać kalibracji TV w sklepie tym bardziej, że nie mam żadnych narzędzi(urządzeń) a smugi jaki były moim zdaniem były wadą ,a nie problemem z ustawieniami.
Na jednym z forum znalazłem takie same i czytałem, że to problem z kurzem w matrycy.
 
Do góry