55'/65' TV w salobnie max. 5000-5500 zł

Marek85

New member
LG to tylko IPS (OLEDa nie wliczam tutaj), Sony na VA ma XD93, ale moim zdaniem ten model jest nie warty kwoty, nie ma nic ponad Panasonica i Samsunga, a kosztuje o 1/3 więcej.

Na upartego, to mógłbyś Android Boxa do tego Panasonica dokupić i miał byś tę klasę co Sony, ale znacznie taniej nawet z boxem dokupionym.

Nie ma bardzo wyboru z modeli na 2016 r., ewentualnie 2017 r., ale one są teraz drogie bardzo, dopiero za parę miesięcy będzie je można kupić w miłych cenach. Sony w tym roku zaczęło lepiej, XE90 i XE93 zbierają dobre noty..ale XE93 to w tej chwili koszt 9000 zł!

Porównałem Panasonica do Sony'ego na filmikach 4K z mojego pendrive. Panasonic gorzej wypadł względem Sony.
 

strazakp

Banned
Witam.

W weekend byłem w paru sklepach, miałem swój pendrive z filmikami 4K i testowałem różne TV. Doszedłem do wniosku:

- SONY KD-55XD8505 słabiej wyświetlał filmiki od SONY KD-55XD8577
- PHILIPS 55PUS6561/12 słabiej i momentami zacinał od SONY KD-55XD8505

Szukałem w sklepach SONY KD-55XD8599, ale nigdzie nie mogłem go znaleźć. I chciałbym zapytać jakie są różnice jest między XD8577 a XD8599.

W morele 55XD8577 schodzą po 5234,64zł.

Do tej pory nikt nie przedstawił telewizorów na matrycy VA. Może ktoś mi przedstawi?
Ja swojego 55xd8599 kupilem w Euro RTV AGD za 4800zl. Zobacz bo chyba jeszcze jest ten model za 4999zl. Nie kupuj 55xd8577 w takiej cenie 5234zl bo to taki sam model jak xd8505 którego kupisz spokojnie za ok 4800zl w większości sklepów.
 

strazakp

Banned
A co myślicie o TV TCL U65S7906? Zauważyłem ze na tym forum TCL jest chwalona za stosunek jakości do ceny.
Tez to zauważyłem choc tak duży tv i tylko 50hz wg niektórych nie ma racji bytu...
Jestem natomiast mocno ciekawy jaki będzie tcl x2 bo na papierze jest super a i cena ma być też interesującą.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL po kalibracji gra bardzo dobrze.
Zero stresu, zero złych opinii. Oczywiście należy zawsze oceniać w klasie cenowej.
 

FoX88

New member
TCL po kalibracji gra bardzo dobrze.
Zero stresu, zero złych opinii. Oczywiście należy zawsze oceniać w klasie cenowej.

Ok, ale ja tylko jednego nie rozumiem.

Jak ktoś poleca DX700 Panasonica 60Hz to od razu linkujesz do tematu o przeplocie i odradzasz całkowicie, a TCL 60Hz jest już super.

To mnie dziwi za każdym razem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz racji - bo TCL S7906 wg komunikatu z fabryki, który cytowałem - matrycę ma 100 Hz (szkło) a wspomaganie 50 Hz.
I tu się nic nie zmieniło.
 

FoX88

New member
Nie masz racji - bo TCL S7906 wg komunikatu z fabryki, który cytowałem - matrycę ma 100 Hz (szkło) a wspomaganie 50 Hz.
I tu się nic nie zmieniło.

Przecież na drugim HDTV jest test tego modelu dokładny.
Nie linkuję, bo wiem, że to inne forum i nie chodzi mi o burzę ani żadne prowokacje, ale dokładnie modele TV testują.

'Panel pracuje z 60Hz odświeżaniem'
'Należą do nich m.in. "Film mode", oraz "LED Motion clarity". Nie znalazłem jednak jakiegokolwiek wpływu dowolnego z nich na jakość odwzorowania ruchu. Matryca pracuje więc z maksymalnym odświeżaniem wynoszącym 60Hz, co trochę ogranicza jej sprawność przy oglądaniu materiałów z szybkimi ruchami, na przykład transmisji sportowych. Zobaczmy jak wygląda rozmycie obrazu tego typu:'
(...)
Smużenie: bardzo duże

http://i.i mgur.com/076Erid.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu jest oficjalne i jedyne źródło informacji - fabryka !!!

1. S79 i S78 maja matryce 10 bit = 8 bit + FRC
2. S79 ma szklo pracujace w 100Hz, 50Hz T-con oraz frame rate converter pomiedzy chassis i t-con
3. S78 ma szklo pracujace w 100Hz, T-con 50Hz dla UHD i 100Hz dla FHD oraz frame rate converter, super resolution upsampleing w t-con
 
Do góry