Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

LCDJaki LCD, dla kogo, za ile ...

Wróć HDforum > Video > LCD > TV 4K/FHD (Salon) - VA 55-58" do 5.500 PLN - Proszę o Pomoc w Wyborze TV.
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Dec 2016
11-03-2017, 19:40
Domyślnie TV 4K/FHD (Salon) - VA 55-58" do 5.500 PLN - Proszę o Pomoc w Wyborze TV.

Zamierzam kupić telewizor 55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, jeśli zasadne więcej).
Zależy mi na dobrej czerni, poprawnym odwzorowaniu kolorów, wysokim kontraście ale przede wszystkim na idealnym podświetleniu - więc chciałbym się Was, jako zadowolonych użytkowników i recenzentów poradzić się, licząc na Wasze doświadczenie i udzielenie odpowiedzi w tym zakresie.

Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka).

Byłem (niezadowolonym) posiadaczem Philipsa PUS6561, który skusił mnie cyferkami ale obrazem skutecznie zraził do IPS'a i tego Producenta. Koniec, kropka.

Obecnie zastanawiam się nad kilkoma modelami: Samsung 55KS7000 (ale słyszałem o rozklejaniu oraz martwych pikselach, sporo uwag na niniejszym forum i nie tylko), Sony 55XD9305 (ale czy warto aż tyle dopłacać do tego modelu, czy cena jeszcze spadnie po wejściu serii 2017 roku, czy warto myśleć o niższej serii np. KD55SD8505), Panasonic 58DX750 (ale raczej graniczy z cudem jego dostępność, w przypadku nowego).
Czy jest jakaś recepta na wybór modelu z pośród tych trzech lub proponowanych przez Was modeli (alternatywny wybór). Jaki model warto wybrać, z którego wybory użytkownik będzie usatysfakcjonowany? Forum czytam regularnie, jednakże każdy przypadek jest inny oraz każdy ma też odmienne preferencje.

Bardzo proszę o pomoc i sugestie w wyborze właściwego Telewizora. Dziękuje!

Ostatnio edytowane przez tvorek ; 11-03-2017 o 21:05
Odpowiedź z Cytatem
tvorek jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Nov 2016
11-03-2017, 19:51
Domyślnie

Nie byłeś zadowolony ze świetnego Philipsa ?
A tak na serio to faktycznie 58dx750 byłby dobrym wyborem ale niedostepny jest ten tv. Sony 55xd93 sam bym chciał ale o ponad 1000zł ponad mój budżet. Jezeli masz tyle kasy (ponad 6000zł) to mysle ze mozna go brac. ks7000 ryzyko...bo jezeli po kupnie bedzie to dobry egzemplarz to z czasem moze sie rozklejać. Ciężki wybór.... Mozna by powiedziec ze 5000-5500zł to sporo kasy na tv a jak sie troche poczyta i sprecyzuje swoje preferencje to okazuje sie ze wcale to nie tak duzo
Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę. Wczesniej miałem 58dxe720 i ten choc miał VA to smart maił kiepski (i inne).
Ja kupiłem Sonego w Eurortvagd i mam 30dni na zwrot...ciągle niewykluczone że skorzystam
Odpowiedź z Cytatem
strazakp jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Sep 2007

11-03-2017, 20:10
Domyślnie Tv

Cytat:
Napisał strazakp Zobacz post
Nie byłeś zadowolony ze świetnego Philipsa ?
A tak na serio to faktycznie 58dx750 byłby dobrym wyborem ale niedostepny jest ten tv. Sony 55xd93 sam bym chciał ale o ponad 1000zł ponad mój budżet. Jezeli masz tyle kasy (ponad 6000zł) to mysle ze mozna go brac. ks7000 ryzyko...bo jezeli po kupnie bedzie to dobry egzemplarz to z czasem moze sie rozklejać. Ciężki wybór.... Mozna by powiedziec ze 5000-5500zł to sporo kasy na tv a jak sie troche poczyta i sprecyzuje swoje preferencje to okazuje sie ze wcale to nie tak duzo
Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę. Wczesniej miałem 58dxe720 i ten choc miał VA to smart maił kiepski (i inne).
Ja kupiłem Sonego w Eurortvagd i mam 30dni na zwrot...ciągle niewykluczone że skorzystam
strazakp - Nie kumam tego, to dla mnie swoisty rodzaj masochizmu, cytuję Cię
- Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę... -
Do diaska kupujesz sprzęt za grube tysiące i ma on sprawiać Ci frajdę i przyjemność,
ma powodować nieustającą erekcję doznań wizualnych a Ty piszesz że jakoś to znosisz,
nie kumam takiego podejścia, to zaiste rodzaj masochizmu
reklama

Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Jan 2016

11-03-2017, 20:41
Domyślnie

Ja polecam Ci KS7000 sam stalem przed tym dylematem i zastanawiajac sie czy go kupic przez odklejającą się matryce,bad pixele czy clouding z moim szczęściem na pewno będę miał to wszystko.Ale uswiadomilem sobie ze w tej cenie nic lepszego nie kupie.Powiem tak zanim kupilem w Saturnie otworzyli mi pare kartonów i patrząc na każdy szczegółowo przy samej ramce wybrałem jeden.Po wlaczeniu telewizora zadnego bad pixela tylko w dwoch rogach miałem jakby clouding przez 2 minuty potem rozwinely sie dwie wielkie plamy na 10 minut po czym wszystko zniknelo i cloudingu brak.Czy Konsola,czy filmy z serwera w MKV w full hd czy w uhd rewelacja (obejrzalem star treka - UHD 2160)...o Tv nie wspomne poniewaz obraz z kablowki jest dla mnie tragiczny na wiekszosci telewizorow spowodowany chyba slaba jakoscia sygnalu i programow.Dwa minusy tego telewizora wedlug mnie to,że jest mega cienki i trzeba go delikatnie wyciagnac z pudełka kładąc na boku karton trzymajac za karton na matryce - bałem się że zaraz ten telewizor się połamie,a drugi minus jezeli chodzi o wieszanie na sciane... sruby to M8 45mm....Kupilem hak na sciane który miał śruby 40mm albo 50mm i musialem jechac do Castoramy po sruby 45mm... Tuleje od tv wtedy nie pasowaly te do haka ktore dodaja do tv i sie okazalo ze do mojego wieszaka sa dodane tuleje i wchodza na dol dluzsze na gore krotsze,dlatego roznej wielkosci poniewaz nie wchodzily w głąb telewizora jak te od tv wiec wisi tv prosto ładnie.Według mnie to jedyne minusy...Jest jeszcze minus lecz nienależący do mnie a do mojej narzeczonej i jest to mianowicie pilot...Według niej jest mały :P ,nie ma cyfer i się do niego mówi co jest irytujące ,ale dla mnie to kwestia przyzwyczajenia. wiec powiem jedno jak najbardziej go polecam
Odpowiedź z Cytatem
Davide jest offline
Wspiera forum

Meldunek: Dec 2006

11-03-2017, 21:09
Domyślnie

Cytat:
Napisał barburian Zobacz post
strazakp - Nie kumam tego, to dla mnie swoisty rodzaj masochizmu, cytuję Cię
- Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę... -
Do diaska kupujesz sprzęt za grube tysiące i ma on sprawiać Ci frajdę i przyjemność,
ma powodować nieustającą erekcję doznań wizualnych a Ty piszesz że jakoś to znosisz,
nie kumam takiego podejścia, to zaiste rodzaj masochizmu
Najlepiej kupić lornetkę i podglądać sąsiadów, z jakością sokolego oka

Coś tu pisać, skoro kolega nie może się nawet na rodzaj matrycy zdecydować. Raz VA, dwa IPS. Twierdzi, że Sony ma super kolory, a testy pokazują, ze wszystkie lepsze modele, czy to Sony, Samsung, Panasonic mają niemal referencyjne kolory. Dołóż chłopie i kup 55XD93 lub 55XE90. Będziesz zadowolony wreszcie.

Ostatnio edytowane przez WuMike ; 11-03-2017 o 21:13
Odpowiedź z Cytatem
WuMike jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Nov 2016
11-03-2017, 22:05
Domyślnie

Nic nie będę dokladal a na pewno nie taka kasę by kupić xd93.
Spokojnie panowie...ją nie operuje danymi bo się mocno nie znam, a jedynie tym co moje oczy widzą. Tak naprawdę to gdybym miał teraz zmieniać TV i bez specjalnej dopłaty (trzeba by czekać na promocję) to chyba zaryzykowalbym z ks7000 Ten TV na papierze ma wszystko co trzeba: 100Hz, VA, niski lag, wysoki poziom HDR, 4k, dobry smart, a to wszystko w cenie poniżej 5000zl. Warunek sukcesu i zadowolenia to trafienie egzemplarza bez wad.
Odpowiedź z Cytatem
strazakp jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
12-03-2017, 01:11
Domyślnie

Zdjęcia i porównania XE9005 i XE9305 masz już na FB, na profilu.
KS 7000 też ma różne problemy :
Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT
Samsung seria KS na 2016r. WSZYSTKO NA TEN TEMAT
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
4k_, fhd, hdr, panasonic, sony

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat: