TV 4K/FHD (Salon) - VA 55-58" do 5.500 PLN - Proszę o Pomoc w Wyborze TV.

tvorek

New member
Zamierzam kupić telewizor 55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, jeśli zasadne więcej).
Zależy mi na dobrej czerni, poprawnym odwzorowaniu kolorów, wysokim kontraście ale przede wszystkim na idealnym podświetleniu - więc chciałbym się Was, jako zadowolonych użytkowników i recenzentów poradzić się, licząc na Wasze doświadczenie i udzielenie odpowiedzi w tym zakresie.

Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka).

Byłem (niezadowolonym) posiadaczem Philipsa PUS6561, który skusił mnie cyferkami ale obrazem skutecznie zraził do IPS'a i tego Producenta. Koniec, kropka.

Obecnie zastanawiam się nad kilkoma modelami: Samsung 55KS7000 (ale słyszałem o rozklejaniu oraz martwych pikselach, sporo uwag na niniejszym forum i nie tylko), Sony 55XD9305 (ale czy warto aż tyle dopłacać do tego modelu, czy cena jeszcze spadnie po wejściu serii 2017 roku, czy warto myśleć o niższej serii np. KD55SD8505), Panasonic 58DX750 (ale raczej graniczy z cudem jego dostępność, w przypadku nowego).
Czy jest jakaś recepta na wybór modelu z pośród tych trzech lub proponowanych przez Was modeli (alternatywny wybór). Jaki model warto wybrać, z którego wybory użytkownik będzie usatysfakcjonowany? Forum czytam regularnie, jednakże każdy przypadek jest inny oraz każdy ma też odmienne preferencje.

Bardzo proszę o pomoc i sugestie w wyborze właściwego Telewizora. Dziękuje!
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Nie byłeś zadowolony ze świetnego Philipsa ? ;-)
A tak na serio to faktycznie 58dx750 byłby dobrym wyborem ale niedostepny jest ten tv. Sony 55xd93 sam bym chciał ale o ponad 1000zł ponad mój budżet. Jezeli masz tyle kasy (ponad 6000zł) to mysle ze mozna go brac. ks7000 ryzyko...bo jezeli po kupnie bedzie to dobry egzemplarz to z czasem moze sie rozklejać. Ciężki wybór.... Mozna by powiedziec ze 5000-5500zł to sporo kasy na tv a jak sie troche poczyta i sprecyzuje swoje preferencje to okazuje sie ze wcale to nie tak duzo :-(
Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę. Wczesniej miałem 58dxe720 i ten choc miał VA to smart maił kiepski (i inne).
Ja kupiłem Sonego w Eurortvagd i mam 30dni na zwrot...ciągle niewykluczone że skorzystam ;-)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Nie byłeś zadowolony ze świetnego Philipsa ? ;-)
A tak na serio to faktycznie 58dx750 byłby dobrym wyborem ale niedostepny jest ten tv. Sony 55xd93 sam bym chciał ale o ponad 1000zł ponad mój budżet. Jezeli masz tyle kasy (ponad 6000zł) to mysle ze mozna go brac. ks7000 ryzyko...bo jezeli po kupnie bedzie to dobry egzemplarz to z czasem moze sie rozklejać. Ciężki wybór.... Mozna by powiedziec ze 5000-5500zł to sporo kasy na tv a jak sie troche poczyta i sprecyzuje swoje preferencje to okazuje sie ze wcale to nie tak duzo :-(
Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę. Wczesniej miałem 58dxe720 i ten choc miał VA to smart maił kiepski (i inne).
Ja kupiłem Sonego w Eurortvagd i mam 30dni na zwrot...ciągle niewykluczone że skorzystam ;-)

strazakp - Nie kumam tego, to dla mnie swoisty rodzaj masochizmu, cytuję Cię :)
- Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę... -
Do diaska kupujesz sprzęt za grube tysiące i ma on sprawiać Ci frajdę i przyjemność,
ma powodować nieustającą erekcję doznań wizualnych :) a Ty piszesz że jakoś to znosisz,
nie kumam takiego podejścia, to zaiste rodzaj masochizmu :)
 

Davide

Member
Ja polecam Ci KS7000 sam stalem przed tym dylematem i zastanawiajac sie czy go kupic przez odklejającą się matryce,bad pixele czy clouding z moim szczęściem na pewno będę miał to wszystko.Ale uswiadomilem sobie ze w tej cenie nic lepszego nie kupie.Powiem tak zanim kupilem w Saturnie otworzyli mi pare kartonów i patrząc na każdy szczegółowo przy samej ramce wybrałem jeden.Po wlaczeniu telewizora zadnego bad pixela tylko w dwoch rogach miałem jakby clouding przez 2 minuty potem rozwinely sie dwie wielkie plamy na 10 minut po czym wszystko zniknelo i cloudingu brak.Czy Konsola,czy filmy z serwera w MKV w full hd czy w uhd rewelacja (obejrzalem star treka - UHD 2160)...o Tv nie wspomne poniewaz obraz z kablowki jest dla mnie tragiczny na wiekszosci telewizorow spowodowany chyba slaba jakoscia sygnalu i programow.Dwa minusy tego telewizora wedlug mnie to,że jest mega cienki i trzeba go delikatnie wyciagnac z pudełka kładąc na boku karton trzymajac za karton na matryce - bałem się że zaraz ten telewizor się połamie,a drugi minus jezeli chodzi o wieszanie na sciane... sruby to M8 45mm....Kupilem hak na sciane który miał śruby 40mm albo 50mm i musialem jechac do Castoramy po sruby 45mm... Tuleje od tv wtedy nie pasowaly te do haka ktore dodaja do tv i sie okazalo ze do mojego wieszaka sa dodane tuleje i wchodza na dol dluzsze na gore krotsze,dlatego roznej wielkosci poniewaz nie wchodzily w głąb telewizora jak te od tv wiec wisi tv prosto ładnie.Według mnie to jedyne minusy...Jest jeszcze minus lecz nienależący do mnie a do mojej narzeczonej i jest to mianowicie pilot...Według niej jest mały :p ,nie ma cyfer i się do niego mówi co jest irytujące ,ale dla mnie to kwestia przyzwyczajenia. wiec powiem jedno jak najbardziej go polecam
 

WuMike

New member
Bez reklam
strazakp - Nie kumam tego, to dla mnie swoisty rodzaj masochizmu, cytuję Cię :)
- Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę... -
Do diaska kupujesz sprzęt za grube tysiące i ma on sprawiać Ci frajdę i przyjemność,
ma powodować nieustającą erekcję doznań wizualnych :) a Ty piszesz że jakoś to znosisz,
nie kumam takiego podejścia, to zaiste rodzaj masochizmu :)

Najlepiej kupić lornetkę i podglądać sąsiadów, z jakością sokolego oka :)

Coś tu pisać, skoro kolega nie może się nawet na rodzaj matrycy zdecydować. Raz VA, dwa IPS. Twierdzi, że Sony ma super kolory, a testy pokazują, ze wszystkie lepsze modele, czy to Sony, Samsung, Panasonic mają niemal referencyjne kolory. Dołóż chłopie i kup 55XD93 lub 55XE90. Będziesz zadowolony wreszcie.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Nic nie będę dokladal a na pewno nie taka kasę by kupić xd93.
Spokojnie panowie...ją nie operuje danymi bo się mocno nie znam, a jedynie tym co moje oczy widzą. Tak naprawdę to gdybym miał teraz zmieniać TV i bez specjalnej dopłaty (trzeba by czekać na promocję) to chyba zaryzykowalbym z ks7000 :) Ten TV na papierze ma wszystko co trzeba: 100Hz, VA, niski lag, wysoki poziom HDR, 4k, dobry smart, a to wszystko w cenie poniżej 5000zl. Warunek sukcesu i zadowolenia to trafienie egzemplarza bez wad.
 

tvorek

New member
strazakp:
Nad czym się obecnie zastanawiasz, i dlaczego KS7000 :) czy też może inny wynalazek, np. LG910.
Ja już miałem na papierze idealnego PhilipUS'a, więc papier oraz liczne reklamacje trochę mnie już zniechęcają do takiego wyboru....chyba,że to wyjątki i należy jedynie znaleźć odpowiedni model oraz poprawnie wyciągnąć z pudła i zamontować oraz wystrzegać się***BadPixeli.

Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę. Wczesniej miałem 58dxe720 i ten choc miał VA to smart maił kiepski (i inne).
Ja kupiłem Sonego w Eurortvagd i mam 30dni na zwrot...ciągle niewykluczone że skorzystam

barburian:
A Ty z czego korzystasz, lub co dobrego zaproponowałbyś w 55-58' z VA/120Hz co jest obecnie w niezłej cenie oraz dostępne?

strazakp - Nie kumam tego, to dla mnie swoisty rodzaj masochizmu, cytuję Cię :)
- Ja od tygodnia mam 55xd8599 i widze oczywiscie minusy IPSa ale jakos to znoszę... -
barburian: Do diaska kupujesz sprzęt za grube tysiące i ma on sprawiać Ci frajdę i przyjemność,
ma powodować nieustającą erekcję doznań wizualnych :) a Ty piszesz że jakoś to znosisz,
nie kumam takiego podejścia, to zaiste rodzaj masochizmu :)

Davide:
Jakie są***Twoje dalsze doświadczenia jako użytkownika KS'a, czy nadal podtrzymujesz słuszność***wyboru?

Ja polecam Ci KS7000 sam stalem przed tym dylematem i zastanawiajac sie czy go kupic przez odklejającą się matryce,bad pixele czy clouding z moim szczęściem na pewno będę miał to wszystko.Ale uswiadomilem sobie ze w tej cenie nic lepszego nie kupie.Powiem tak zanim kupilem w Saturnie otworzyli mi pare kartonów i patrząc na każdy szczegółowo przy samej ramce wybrałem jeden.Po wlaczeniu telewizora zadnego bad pixela tylko w dwoch rogach miałem jakby clouding przez 2 minuty potem rozwinely sie dwie wielkie plamy na 10 minut po czym wszystko zniknelo i cloudingu brak.(...)wiec powiem jedno jak najbardziej go polecam

XE9005 - jest raczej poza predziałem cenowym (powyżej 6,5 kPLN, obecnie) oraz ma niestety gorszą od rocznika 2016 płynność, jednakże jest to model FALD- tylko obecnie poza konkurencją***cenową. Może pod koniec roku będzie w idealnej cenie., a tymczasem - szukam dalej i niestety nie mam co wybrać.
Zdjęcia i porównania XE9005 i XE9305 masz już na FB, na profilu.
KS 7000 też ma różne problemy(...)

@ / Wszyscy:
Czy naprawdę nie ma, jak na dzisiaj godnego polecenia TV4k lub FHD, któŸy jako nowego można jeszcze wyrwać w sklepie, który spełnia moje oczekiwania, tzn. 55-58”, matryca VA /120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (lub mniej) za wysoką jakość matrycy (podświetlenie, odwzorowanie, brak smug).?
A może Ktoś z Was forumowicze ma jeszcze propozycje poparte wiedzą, doświadczenim lub z autopsji wyboru ??
 

WuMike

New member
Bez reklam
Najlepsze 55 cali na rynku w tych granicach, chociaż "pogięte" to OLED LG 910v. Dalej mamy mniej więcej na równi 55XE90, 55XD93 oraz 55KS8000, a później 58DX750, z jedną zaletą - jest większy o 3 cale i kosztuje najmniej, ale może być problem z dostępnością.
 

Davide

Member
Dzisiaj mija równy tydzień od użytkowania KS'a...Jestem nadal z niego zadowolony.Ogólnie mam wolne i nadrabiam zaległe filmy.Więc wciąż go oglądam.Grałem nawet trochę na konsoli.Nadal jestem zadowolony.Zero Cloudingu,zero bad pixela,ramka cała.Więc albo po prostu Telewizor jest dobry,albo trafiłem naprawde idealny egzemplarz,albo po prostu wszystko przede mną a tydzień to za mało.Na dzień dzisiejszy polecam nadal.
 

tvorek

New member
WuMike :55XE90, 55XD93 oraz 55KS8000 są zdecydowanie powyżej 5.5 kPLN (bliżej 7kPLN).Czy nie ma nic innego, lub znasz miejsce dostępności 58DX750 - dla mnie vidmo, lub tylko z ekspozycji?

Czy ten OLED LG 910v - rzeczywiście warto - biorąc pod uwagę czerń, kontrast oraz jakość wykonania? A dodatkowo jak ta jego "pogiętość" wpływa na odwzorowanie, oglądając z 2,75 m?
Ponadto, czy z takiej odległości warto się nim interesować pomimo,że nie ma 4k?

Moje oczekiwania:
55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, jeśli zasadne więcej).
Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka).

Najlepsze 55 cali na rynku w tych granicach, chociaż "pogięte" to OLED LG 910v. Dalej mamy mniej więcej na równi 55XE90, 55XD93 oraz 55KS8000, a później 58DX750, z jedną zaletą - jest większy o 3 cale i kosztuje najmniej, ale może być problem z dostępnością.

sodalit1990
Faktycznie można, ale przy każdej z nich (Saturn / MM) jest info - Towar z ekspozycji w cenie 5099.
TX-58DX750E można kupić na internetowej stronie Saturna.Kosztuje 5098 zł.Możesz kupić przez internet.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli siedzisz na wprost, będzie idealnie z 910v. Innego nawet nie brałbym pod uwagę. Jedynie większy OLED 65", ale to już inny pułap cenowy.
 

niecenzuraln

New member
Ten w/w Oled LG 910V ma bardzo fajną jakość,ale z płynnością jest problem. Miałem możliwość grania na konsoli,na różnych ustawieniach i niestety efekt smużenia zniweczył radość z gry. Czerń idealna,odwzorowanie kolorów również. Niestety jednak do konsoli lub do sportu bym go nie polecał. W tym momencie wybrałbym Sonego,albo poczekał na nowe modele. Wszystkie będą na matrycy VA i w przyzwoitej cenie.

Pozdrawiam
 

niecenzuraln

New member
Panasonica bym nie brał,bo jest na systemie Firefox Os. To niestety sprawia,że w najbliższej przyszłości można zapomnieć o aktualizacjach czy nowych aplikacjach. Smart TV prędzej czy później przestanie działać albo będzie bardzo ograniczony. Chyba,że Ci zależy na jakości obrazu albo stosunku cena/jakość.
 

tvorek

New member
WuMike:
Polecasz zarówno 58DX750, który jest raczej niedostępny poza ekspozycyjnymi a w równoległym wątku TYLKO i zdecydowanie: OLED LG 910v.
A tak poważnie między nimi, którym powinienem się kierować przy wzięciu pod uwagę moich kryteriów pod uwagę??:

"55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet to 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, jeśli zasadne więcej).
Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20-30’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz konieczny streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka)" Wsparcie systemu jest ważne, ale najważniejszy w TV jest OBRAZ.

WuMike

Jak byś się odniósł do
Ten w/w Oled LG 910V ma bardzo fajną jakość,ale z płynnością jest problem (...)

Wszyscy / @
A może jakiś użytkownik LG się wypowie, lub ktoś kto ten model dobrze zna.

Spróbuj wyrwać 58DX750. Trzy cale więcej (niby niewiele, ale robi różnicę), VA 120Hz, HDR (pseudo, ale namiastka jest - pod warunkiem oglądania przy lekkim oświetleniu). Problem może być ze znalezieniem nowej sztuki chyba.

Ja mam 65 cali i jedyne, co mi w nim trochę przeszkadza to kąty boczne oraz lekko ale jednak widoczne pionowe pasy podświetlenia, przy transmisjach piłkarskich głównie.

niecenzuraln:
Na TV nie będę zdecydowanie grał, lecz oglądał materiał TV, w którym SPORT, w tym Piłka Nożna rzeczywiście będzie puszczana, czy będę miał do czynienia ze smugą, czy raczej te 120Hz w LG obsłuży taki materiał i jego dynamikę ?

Ten w/w Oled LG 910V ma bardzo fajną jakość,ale z płynnością jest problem. Miałem możliwość grania na konsoli,na różnych ustawieniach i niestety efekt smużenia zniweczył radość z gry. Czerń idealna,odwzorowanie kolorów również. Niestety jednak do konsoli lub do sportu bym go nie polecał. W tym momencie wybrałbym Sonego,albo poczekał na nowe modele. Wszystkie będą na matrycy VA i w przyzwoitej cenie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
910v to jest mój pierwszy wybór w tej kategorii cenowej. DX750 drugi. Warto wziąć pod lupę także KS8000, ale on już na pewno przekracza budżet. Wziąłbym na pewno tego pierwszego, a nie Panasonika, gdyby nie fakt, że jest dostępny tylko w rozmiarze 55 cali.

Zapomnij o kupieniu dobrego tv za 4 tysiące. Dołóż ile możesz i ciesz się obrazem dobrej jakości.
 
Do góry