TV 4K/FHD (Salon) - VA 55-58" do 5.500 PLN - Proszę o Pomoc w Wyborze TV.

tvorek

New member
WuMike
A jak byś się odniósł do: cytat: Napisał niecenzuraln
Ten w/w Oled LG 910V ma bardzo fajną jakość,ale z płynnością jest problem (...)?
Wszyscy / @
A może jakiś użytkownik LG się wypowie, lub ktoś kto ten model dobrze zna.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie gram na konsolach, więc nie wiem jak on się sprawuje w takich warunkach, ale z oglądaniem meczów piłkarskich na 910v nie miałbym problemu. Może i kapkę ostrzejsze są niektóre LCD, ale za to OLED nie generuje żadnych artefaktów, które są cechą tych pierwszych.
 

niecenzuraln

New member
Pracuję jako sprzedawca na dziale RTV,więc te tv testowałem wielokrotnie.

Po 1 dla mnie ekran typu curved jest nieporozumieniem,obraz jest zniekształcony ( np. krzywe linie na boisku ) . Dlatego uważam,że jak szybko ta moda na takie tv nastąpiła to i tak szybko producenci zrezygnują z produkcji takich tv. Po naszych testach ks7000 od ks8000 różni się tak naprawdę jakością wykonania na korzyść tego drugiego. I co z tego,że Lg ma 120 hz panel, jak nawet sobie nie radzi z płynnością meczu piłkarskiego którego nawet jest ich demo. Sony 55XD8505 to moim zdaniem najlepszy w tej cenie wybór
 

tvorek

New member
Muszę przyznać, iż wraz z większą ilością przeczytanego materiału jestem niemal pewien, iż w tej kategorii cenowej (+/- 5.500 PLN za TV 55-60 cali) nie mam obecnie zbyt dużego a tym samym dobrego wyboru, a jeśli nawet takowy się pojawia, to wybór odpowiedniej sztuki graniczy z cudem w modelach z 2016 roku (2015 niedostępne, a 2017 niekoniecznie lepsze lub w cenach zawierających jeszcze podatek od nowości).
Oddałem P(tfu)US7101 - nigdy więcej! więc kolejny TV, który zagości powinien być zdecydowanie lepszy w parametrach wyświetlanego obrazu a przy okazji zapewnić możliwość bezprzewodowego strumieniowania.

1. Skoro DX750 nie jest dostępny warto zastanowić się 58DX700? pomimo, iż ma 60Hz matrycę? Na czarno/białym forum Maciej napisał: "potrafi poprawić płynność filmów" a co np. z piłką kopaną czy szybką akcją (mam uprzedzenie po słabym upłynniaczu Philipsa)? oraz jak smart FireFox (chodzi mi głównie o streaming do TV via WiFiRepeater to LAN ?) - czy lisek z takim procem to uciągnie?.

2.W przypadku LG EG910v (czy brać pod uwagę: winietowanie, przebarwienia oraz gubienie detali w niemal-czerniach /black crush, z odwzorowaniem ruchu procesorów obrazu, które stosuje LG) czy też to niezaprzeczalnie świetny OLED FHD, którego warto brać pod uwagę - nawet pomimo, iż jest to FHD a nie 4K?

3. Czy w przypadku 55KS7000 warto szukać obecnie "odpowiedniej" sztuki, czy jednakowoż odpuścić sobie marketing oraz***serwis Samsunga, pomimo dobrych paramsów na papierze?


..............................................................................................................................
Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o raczej średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i w weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz WiFi streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość uzyskanego z Dekodera DM800SE /TVSat oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera (OSX/Windows) po Wifi->Kablu (Repeater) oraz płynnym,bez przycinek Youtube (Muzyka).
 

Davide

Member
Ja zawzięcie szukam KS7000.Zachwalałem Tobie nawet ten model...Po ponad tygodniu zaczęła się odklejać obudowa oraz pojawiać się clouding.Wymienili bez problemu na nowy :) Nowy? Clouding jakby ktos z tylu matrycy swiecił mocną latarką a w rogach matrycy jakby zaschnięty klej po klejeniu.W Poniedziałek mi przywiozą nowy i zabiorą ten drugi uszkodzony:) Zobaczymy:) Narazie zabawa przednia :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych masz Sony 55EX 9005, Loewe 55 Conect, Samsung 55KS700, SOny 55XD8505. Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny i kalibrację gratis.
 

tvorek

New member
kiki
W zasadzie tak jak w temacie: 55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, a jeśli zasadne -wówczas więcej do 5.700 max).

A ile masz max kasy ?

----------------------------------------------------------------------

Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 55XD8505 za 4799 zł
Philips 55PUS7101 za 4150 zł
Samsung 55KS7000 za 5299 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV , masz kalibrację profesjonalną gratis.
 

tvorek

New member
kiki
:hmm:Czy do Ciebie cokolwiek dociera??:eek:k:
Kolejny raz Ciebie proszę abyś czytał, i do tego czytał ze zrozumieniem wymagania osoby, a nie jedynie bezmyślnie klepał posty z propozycją sprzedaży swoich stocków, przyjmując TYLKO kryterium ceny i własnego zy$ku.

Tak jak wspomniałem już kilkukrotnie, w temacie i w tekście: TV o parametrach: 55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł

  • Philips - brak VA - a w zasadzie każdy - NIGDY!,
  • SONY 55XD8505- brak VA, - NIE!
  • SAMSUNG 55KS7000 - przejrzyj chociażby swoje równoległe komentarze.... - NIE!
Sony 55XD8505 za 4799 zł
Philips 55PUS7101 za 4150 zł
Samsung 55KS7000 za 5299 zł
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV , masz kalibrację profesjonalną gratis.

kiki
W zasadzie tak jak w temacie: 55-58”, matryca VA i najlepiej 120 Hz, a mój budżet do 5.500 zł (chociaż z miłą chęcią mniej około 4.000, a jeśli zasadne -wówczas więcej do 5.700 max).

----------------------------------------------------------------------
Głównie oglądam TV na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Opanuj się człowieku.
Widziałeś te modele jak grają czy tylko lecisz opowieści swojej babci.
Masz 5,5 tyś zł a chcesz kupić telewizor żeby grał jak za 10 tyś zł.
Z modeli 4K i 100Hz masz wymienione wszystkie nowe które są dostępne i mieszczą się w klasie cenowej.
NA VA SOny musisz jeszcze popracować bo kosztuje najtańszy 100Hz - 6850 zł i nie stać Cie na niego.
Nowe modele Samsunga będą w tej samej cenie za miesiąc i też nie stać Cię.
Nowe modele Panasonica masz i też nie masz tyle kasy .

Więc się nie ciskaj - dla Ciebie modelu jeszcze nie wyprodukowali.
W zapowiedzi na czerwiec jedyny który ma być na VA to TCL X2 za 4999 zł
z Androidem i Quantum DOt.

Inne modele Sharpa, JVC, Hitachi , Sony, Panasonica, SKymaster, Funai, Samsunga, LG, Loewe, będą miały 50 Hz.
I na te możesz się załapać.
Jedyny które się mieszczą i spełniają oczekiwania - są wymienione!

Sama matryca to tylko kawał tafli której przypisuje się cudowne możliwości.
Bez dobrych procesorów są jedynie kupą szkła!.
 

Idaho70

Member
@tvorek

Ja też od kilku miesięcy czytam różne fora/ranking/testy.

Obawiam się, że Twoim przedziale cenowym (który jest też i moim przedziałem) nie ma innych ciekawych propozycji niż te, które dał kiki. Faktycznie na TV z matrycą VA musisz spojrzec na nowa linię Bravia - XE. Ale na ceny do 5.5k trzeba poczekać na Black Friday :)

Poczytaj niniejsze forum, jest tu sporo wątkow dotyczących tych telewizorów, a na koniec trzeba iść do sklepu i pooglądac na żywo.
 

FoX88

New member
A Panasonic DX750? Wiem, że ciężko z dostępnością, ale jeszcze są często pojedyncze sztuki w marketach dostępne, na drugim forum jeszcze piszą o zakupie w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Ewentualnie jeśli tak boisz się KS7000 to może warto rozważyć dołożenie do KS8000?

W MediaMarkt w tej chwili 55" kosztuje 6154 zł, ale HBO Go na 3 miesiące gratis i tam dostajesz do portfela zwrot 5% bodajże do wykorzystania.

Ja tak TV w MM kupiłem, a później PS4 Pro faktycznie zamiast za 1769 zł to za 1680 zakupiłem, a i tak nigdzie indziej taniej nie było niż ta cena wyjściowa MM.

Czasem się zdarza mi jeszcze jakieś środki tam wykorzystać z portfela, tylko trzeba pamiętać, że można użyć tylko 5-10% kwoty, także nie da się np. kupić czegoś za 80 zł i z portfela całość pokryć.
 
Ostatnia edycja:

tvorek

New member
kiki

Uszanuj proszę, iż każdy może mieć inne aniżeli Ty zdanie, i po prostu to zaakceptuj i merytorycznie się do niniejszego odnieś, bez osobistych i nieuzasadnionych wywodów w kwestii opanowania się lub finansowych dygresji :fool::!: Ja rozumiem, że niniejsze forum jest "Twoim królestwem" oraz "terenem łowieckim" (do czego masz niezaprzeczalne prawo), :blagam: ale nie daje to Tobie jeszcze prawa do uzurpowania sobie posiadania jedynego i słusznego zdania, nawet pomimo posiadania wiedzy oraz doświadczenia, które niewątpliwie posiadasz.

Zważ, iż jako autor tego tematu mam prawo do określonych preferencji (marka, model,budźet), które zawarłem w temacie oraz szczegółowo w pierwszym poście - Klik 1post co kilkukrotnie zignorowałeś, więc w sposób stanowczy się do tego odniosłem., ale jak widać każda próba odmiennego aniżeli Ty zdania powoduje u Ciebie agresje przeradzającą się w atak słowny - klik Materiał.

Z całym szacunkiem więc, ale zaczerpnij nieco świeżego powietrza, a następnie to Ty się opanuj i ochłoń, gdyż tak się składa, iż jestem dość opanowanym człowiekiem - ale nie pozwolę sobie na tzw. "osobiste wycieczki"!

A teraz do meritum, odnośnie moich oczekiwań względem TV: (w tym również raz jeszcze link do 1 postu - klik)

Tak się***składa, iż nie tylko widziałem, ale zarówno posiadałem Philipsa PUS (a wcześniej również nietrafionego Philipsa PFL, niestety to już nie jest przypadek 1 marki - dziękuje - NIE), a Sonego posiada szwagier - także nieźle zdążyłem się z nimi zapoznać, więc mam uzasadnione oczekiwania, aby niniejsze pominąć w swoich preferencjach, wystrzegając się w nich: bandingu, cluodingu, pasów, szarości zamiast czerni oraz kiepskiego upłynniacza oraz nierównomiernego podświetlenia - co jest charakterystyczną cechą Philipsa PUS.

Nie jest za to zasadne, jaką kwotę mam do wydania oczekując dobrej jakości wykonania od produktu, który chce kupić i to niezależnie, czy jest to 500 zł, 5.000 czy też 50.000 PLN. Płacę - wymagam i mam prawo wyboru. Zmodyfikuję nieco Twoje zdanie do brzmienia - Mam 5,5 tyś zł a chce kupić telewizor, aby nie grał jak za 1 tyś zł.

Przypomnę, iż***5.500 w tym kraju to 4 najniższe, lub 2 średnie miesięczne krajowe pensje; więc fakt, iż niektóre produkty w tym przedziale cenowym są w mojej ocenie bublami, a za takie uważam np. Philips PUS niestety, nie powinno dawać producentom rozgrzeszenia z tytułu ich nienależytego wykonania i kiepskiej jakości.

Nie Tobie określać (w sposób zresztą zupełnie nietrafiony i niezgodny z realiami - ale nie o tym) czy mnie na jakiś***TV Samsunga, Sony, Panasonica stać, czy też nie. Założony budżet nie determinuje faktu, czy kogoś na coś stać czy też nie - a jedynie świadczy o tym, że jest to +/- zadeklarowana i w mojej ocenie adekwatna kwota na model spełniający moje kryteria - patrz temat i 1post, a przy okazji, który posiadał będzie najmniej usterek, niedoróbek względem pozostałych na podstawie posiadanej wiedzy użytkowników oraz osób z niniejszego forum, które ostatnio taki czy inyn model zakupiły i niniejszą wiedzą się dzielą, bez podtekstu akwizycyjnego co jest Twoją domeną. Musisz w końcu zrozumieć, iż***doradzanie nie musi być poparte chęcią sprzedaży produktu, którego z założenia i świadomie dana osoba sobie nie życzy...

Odnośnie modelu dla mnie: to nie jest tak, iż***takiego nie wyprodukowano - ale w niewłaściwym momencie przypadła chwila kolejnego zakupu po wymianie /zwrocie Philipsa, gdzie rzeczywiście na bazie lektury najbliższy byłem DX750 - jednakże nie ma ich już obecnie u mnie do osobistego odbioru i sprawdzenia, a jedynie wirtualne sztuki, które mogą pochodzić ze zwrotów do magazynów lub z ekspozycji.

W mojej ocenie dobra matryca oraz jakość***wykonania to już połowa sukcesu dobrego produktu, a reszta to wynik jakości, procesu produkcji i odbioru jakościowego oraz niestety "zasługa technologii lcd".

Wszyscy / @
Jeśli ktoś z czytelników forum jest w stanie polecić***dobry TV z matrycą VA wielkości 55-60" w cenie 3.500 - 6.000 w zależności od FHD/4K - serdecznie proszę o sugestie, za które z góry dziękuję.


Opanuj się człowieku.
Widziałeś te modele jak grają czy tylko lecisz opowieści swojej babci.
Masz 5,5 tyś zł a chcesz kupić telewizor żeby grał jak za 10 tyś zł.
Z modeli 4K i 100Hz masz wymienione wszystkie nowe które są dostępne i mieszczą się w klasie cenowej.
NA VA Sony musisz jeszcze popracować bo kosztuje najtańszy 100Hz - 6850 zł i nie stać Cie na niego.
Nowe modele Samsunga będą w tej samej cenie za miesiąc i też nie stać Cię.
Nowe modele Panasonica masz i też nie masz tyle kasy .

Więc się nie ciskaj - dla Ciebie modelu jeszcze nie wyprodukowali.
W zapowiedzi na czerwiec jedyny który ma być na VA to TCL X2 za 4999 zł
z Androidem i Quantum DOt.

Inne modele Sharpa, JVC, Hitachi , Sony, Panasonica, SKymaster, Funai, Samsunga, LG, Loewe, będą miały 50 Hz.
I na te możesz się załapać.
Jedyny które się mieszczą i spełniają oczekiwania - są wymienione!

Sama matryca to tylko kawał tafli której przypisuje się cudowne możliwości.
Bez dobrych procesorów są jedynie kupą szkła!.

--------------------------------------------------------------------------------------
Głównie oglądam na wprost (lub niemal, ca 20’ z odległości ok 2,75m) w salonie o średnim natężeniu światła, z przewagą wieczorów i weekendy. Oglądany materiał to głównie TV SAT (80%) oraz streaming z komputera (20%), więc zależy mi na świetnej jakość materiału TVSat z dekodera oraz możliwości streamowania materiału bezpośrednio z komputera po Wifi/Kablu (Repeater) oraz płynnym bez przycinek Youtube (Muzyka).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twojego wpis wynika, że ktokolwiek cokolwiek napisze, a nie jest to Panasonic DX750 to i tak będzie pase..
Na inne nowe modele VA oprócz TCL X2 kasy i tak nie wystarczy więc nie musisz się martwić.
A myślę, że inni też ich nie napiszą bo takich w klasie cenowej nie wyprodukowali. Modele fullhd , raczej jedynie z półki. Modele 4K i 100Hz zawsze można brać brakującą kwotę na raty.
 

tvorek

New member
Kiki
Nie jest prawdą, i nigdzie nie napisałem, że liczy się tylko Panasonic- a jedynie informacja, ze był na liście wyboru wraz z Philipsem. Wówczas padł inny wybór, jak i obecna sytuacja wyboru jest również inna.(Braki modeli z poprzedniego roku oraz jeszcze wysokie ceny bieżącego rocznika).
Fakt,ze w wyniku zdarzeń z 2 modelami Philipsa odrzucilem tą markę oraz jeden model spośród pozostałych jeszcze o niczym nie świadczy, są to moje indywidualne preferencje zakupowe, i tyle.

Ja nie muszę kupować modelu 4k,moze być dobry FHD, nie muszę też kupować już dzisiaj - jednak zależy mi na wyborze matrycy VA i w miarę możliwości 100hz w podanym przedziale cenowym. Kropka.
Jeśli ktoś zajrzy, będzie chciał (pod)powiedzieć- odpowie., a jeśli nie wówczas będzie to materiał dla kolejnych chcących kupić sprzęt z takimi parametrami oraz propozycjami, które nie zawsze były do nich dopasowane.

Wszystkim dziękuję za dotychczasowe informacje i zachęcam do lektury forum.

Z Twojego wpis wynika, że ktokolwiek cokolwiek napisze, a nie jest to Panasonic DX750 to i tak będzie pase..
Na inne nowe modele VA oprócz TCL X2 kasy i tak nie wystarczy więc nie musisz się martwić.
A myślę, że inni też ich nie napiszą bo takich w klasie cenowej nie wyprodukowali. Modele fullhd , raczej jedynie z półki. Modele 4K i 100Hz zawsze można brać brakującą kwotę na raty.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Właśnie odpaliłem Grawitację w 3D na DX750. Cóż, nie byłem fanem tej technologii dotychczas, ale ten film nakręcono tak dobrze, że właśnie się nim stałem poniekąd. Szkoda trochę, że chcą ją powoli uśmiercić.
 

DARK7RIDER

New member
kikiego nie słuchaj bo już kiedyś dałem się nabrać na te philipsy proponowane przez niego, nigdy więcej tej marki, 3 tv philipsa miałem i 3 oddane na gwarancję, więc marka skreślona, kijem od miotły bym tego nie tknął teraz. Tak jak pisałeś, patrzy tylko aby zarobić i wcisnąć jakiś telewizor, nie ważne czy taki jak chcesz czy nie, ważne żeby hajs się zgadzał.

A teraz drogi kolego, jeśli jesteś w stanie zaakceptować 60 Hz to polecam Ci ku6000, nawet poszalejmy i może być 65 cali. Telewizor naprawdę mnie zaskoczył, nie spodziewałem się, że za niecałe 5k można dostać tak dobry produkt. 60 cali masz za 4 tysiące.

Kolejny tv, który oglądałem to Panasonic 58 dx700, tak jak wyżej, w zasadzie różnicy nie widać. No może w wykonaniu, Panasonic bije na głowę samsunga, ale tv ma grać a nie wyglądać.

Jeśli jesteś w stanie zapłacić 6000 zł to możesz kupić Sony 65 w855c, matryca 120, full hd, udany model, tylko niestety jest drogi, dlatego go nie wybrałem.

Jest jeszcze samsung 60J6240 za troche ponad 3k, 120 hz, full hd

Każda z tych propozycji wydaje się ciekawa, wszystkie widziałem na własne oczy i na każdym sample oglądało mi się przyjemnie, u mnie wygrał rozmiar i cena, czyli ku6000, tobie polecam 60j6240, gdyż cena jest naprawdę dobra w stosunku do rozmiaru i oferowanego obrazu.

Wszystkie tv oczywiście na matrycy VA

Teraz trochę o posiadanym przeze mnie tv,
65 cali robi robotę, naprawdę teraz nie przesiadłbym się na żaden inny tv 55, choćby i miał być najwyższej serii.
Kontrast według testów ponad 5000:1, więc jest bardzo dobrze. Czerń jest jednolita i nie widać cloudingu.
Jasność, ponad 400 nit, czyli można powiedzieć granica HDR, mnie ten HDR w tv akurat wcale nie "jara", więc jak już jest to niech jest.
Jeśli interesuje Cię smart tv to powiem tylko tyle, że działa poprawnie, nie zacina się jak w Philipsach.
Chcesz wiedzieć coś więcej to pisz śmiało. ;)
 
Do góry