Telewizor do 5000

Davide

Member
Właśnie rozkminiam nadal....Dzisiaj oglądałem różne telewizory i spędziłem w Saturnie z godzinę aż mnie oczy bolą....Zastanawiałem się również która matryca jest lepsza czy Va czy IPS....Zmieniłem koszt do 6000 ale jednak dużo wydatków mi przyszło a telewizor chce zmienić wiec pozostaje przy 5000 zł.....Ze wszystkich tv jakie widziałem najbardziej przykuwa moja uwagę Sony xd8505 i Samsung KS7000 obydwa 55 cali lecz się zacząłem zastanawiać czy 55 to nie za dużo a 49 nie będzie w sam raz ale mniejsza z tym....W samsungu podoba mi się bardziej kolor itp chociaż 49 calowi w Saturnie miał coś z ramka jakby odstawała od matrycy...Sony spoko ale kolorów takich nie miał....może tez to kwestia ustawień.....Chociaż szczerze nie wiem czy czekać na nowe czy kupić na dniach np tv....Kiki kusi kalibracja,Saturn dziś kusi cena za ue55ks7000....4999zl plus zwrot na zakupy w Saturnie 400,a jak powiedziałem ze nie chce nic kupić to ze zjada te 400 z ceny telewizora.Druga sprawa jakbym chcial teraz musiałbym wziąć na raty ponieważ na telewizor będę mogl sobie pozwolić w połowie miesiąca albo pod koniec wiec tez się zastanawiam czy nie poczekać
 

strazakp

Banned
Właśnie rozkminiam nadal....Dzisiaj oglądałem różne telewizory i spędziłem w Saturnie z godzinę aż mnie oczy bolą....Zastanawiałem się również która matryca jest lepsza czy Va czy IPS....Zmieniłem koszt do 6000 ale jednak dużo wydatków mi przyszło a telewizor chce zmienić wiec pozostaje przy 5000 zł.....Ze wszystkich tv jakie widziałem najbardziej przykuwa moja uwagę Sony xd8505 i Samsung KS7000 obydwa 55 cali lecz się zacząłem zastanawiać czy 55 to nie za dużo a 49 nie będzie w sam raz ale mniejsza z tym....W samsungu podoba mi się bardziej kolor itp chociaż 49 calowi w Saturnie miał coś z ramka jakby odstawała od matrycy...Sony spoko ale kolorów takich nie miał....może tez to kwestia ustawień.....Chociaż szczerze nie wiem czy czekać na nowe czy kupić na dniach np tv....Kiki kusi kalibracja,Saturn dziś kusi cena za ue55ks7000....4999zl plus zwrot na zakupy w Saturnie 400,a jak powiedziałem ze nie chce nic kupić to ze zjada te 400 z ceny telewizora.Druga sprawa jakbym chcial teraz musiałbym wziąć na raty ponieważ na telewizor będę mogl sobie pozwolić w połowie miesiąca albo pod koniec wiec tez się zastanawiam czy nie poczekać

Po pierwsze: Bierz większy! Ja przeskoczyłem z 40" na 55" i juz po kilku dniach chciałoby sie wiecej :)
Po drugie: Dwa dobre wybory, ale...ks7000 dobry obraz i smart tv ale jakość wykonania kiepsa i sporo osób narzeka. Sony ma super jakość wykonania, obraz spoko i Android który jest super. Od dwóch dni mam 55xd85 i jestem zadowolony. IPS jest OK a mam porównanie bo jeszcze 3tygodnie temu mialem Panasonica z VA. Panas miał 60Hz i slaby smrt wiec oddalem i kupiłem Sony.
Po trzecie: Kupuj teraz w Saturn bo jest fajna oferta i sam żałuję ze nie poczekałem tych dwóch dni ;-).
Jak będziesz brak Samsunga to sprawdź go dobrze jak wygląda obudowa i czy nie ma pad pikseli.
Ja ks7000 odrzucilem właśnie ze względu na dużo negatywnych opinii o jakości wykonania i nawet w sklepach tak mówią ze dużo zwrotów. Polecają tylko sprzedawcy z napisem na koszuli Samsung ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsungi też są dobre, trzeba sprawdzać uważnie.
Problem jednak w modelu KS7000 wychodzi dopiero,w trakcie użytkowania.
Matryce IPS są tak samo dobre jak matryce VA.
Masz naprawdę dobre modele Philipsa PUS7101 za 4199 zł jak i Sony 55XD8505.
Telewizory i tak wymagają kalibracji i o tym bardzo dobrze wiesz.
 

żona

Banned
Telewizory i tak wymagają kalibracji i o tym bardzo dobrze wiesz.
Zastanawiam się dlaczego? Przecież sprzęt, który kupujemy powinien być pełnowartościowy, zgodny z jakimiś normami, a z cytatu wynika, że płacimy nie małe pieniądze za towar, który trzeba poprawiać i płacić również nie mało za tą usługę. Czy te niedoskonałości "taśmy produkcyjnej", nie powinny być korygowane przed sprzedażą? To wydaje mi się oczywiste i ciekawi mnie, dlaczego tak nie jest? Rozumie, że indywidualne preferencje ustawień mogą być różne, ale przynajmniej jedno ustawienie powinno być na stałe wzorcowo skalibrowane, aby można było ocenić, porównać ustawienia indywidualne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To pytanie raczej do producentów.
Każda Kalibracja to godzina czasu - żadna fabryka na świecie nie dysponuje takim czasem dodatkowym dla sprzętu. Koszty byłyby ogromne.
A tak ustawienia oparte są na gustach w danym kraju.
Wiem z pierwszej ręki, że np. w Chinach są zupełnie inne niż w Polsce.
 

Davide

Member
Patrząc myśląc najbardziej odpowiada mi Samsung Ks7000 lecz obawiam się tego cloudingu,Bad pixeli,czy tej obudowy
 

Davide

Member
Widziałem dzisiaj w euro AGD samsunga ue55ks7000 za 4890.Kupilem dziś ten tv w Saturnie.Moglem wybrać gratis sprzęt do 400 zł ale tylko jedna rzecz to z okazji ze niedługo dzień kobiet wziąłem narzeczonej najdroższa prostownice jaka była za 359zl....Dowóz mógłbyc na poniedziałek a ze ja dzisiaj gram spektakl w operze nie miałem jak go ze sobą zabrać.jutro po niego jadę i będę testował....jeżeli coś będzie z obudowa czy pixelem przez dwa tygodnie mam na piśmie ze dostaje od razu nowy....Kalibrację zrobie robi to mój kolega w Berlinie a ze jest na weekendy w Szczecinie to przyjedzie z własnym sprzętem.....Jestem zadowolony z zakupu.
 

Davide

Member
Dzisiaj odbierałem tv i w jednym zauważyłem klej na matrycy w lewym rogu i powiedziałem ze go nie chce.drugi był Ok...wziąłem go kupiłem wieszak na ścianę i powstał problem iz śruby okazały się za krótkie ponieważ telewizor posiada długie podkładki pod wieszak.wiec tv został nie powieszony ale pojechałem do castoramy i kupiłem odpowiednie śruby...Kończę dzisiaj spektakl o 21 wiec potestuje go dziś.Mam nadzieje ze się nie zawiodę.ale dostałem jeszcze 3 miesiące hbo go w prezencie.
 

strazakp

Banned
Dzisiaj odbierałem tv i w jednym zauważyłem klej na matrycy w lewym rogu i powiedziałem ze go nie chce.drugi był Ok...wziąłem go kupiłem wieszak na ścianę i powstał problem iz śruby okazały się za krótkie ponieważ telewizor posiada długie podkładki pod wieszak.wiec tv został nie powieszony ale pojechałem do castoramy i kupiłem odpowiednie śruby...Kończę dzisiaj spektakl o 21 wiec potestuje go dziś.Mam nadzieje ze się nie zawiodę.ale dostałem jeszcze 3 miesiące hbo go w prezencie.
Powodzenia i oby dużo radości i bezawaryjności bo to dobry tv tylko trzeba mieć szczeście z trafieniem egzemplarza.
 

Davide

Member
Pamietam...Lecz potrwa to 2 miesiace zanim kolega mnie odwiedzi a z tego co widze w Szczecinie nikt sie tym nie zajmuje.Chcialem na tv dzis obejrzec filmy z mojego serwera qnap by powiedziec cos o nim wiecej ale mam internet w netii i oni sa tak cudowni ze dzis powiedzieli ze najwieksza predkosc u mnie to 25 mb a te 50mb to jest maks za jaki place lecz na dzien dzisiejszy nie bede mial i neta mam 10 mb.... a sprzetu duzo... Jutro pojde do Orange.... Mam takie pytanie przy okazji co sadzicie o takiej zabawce???

Home | Responsive LED Backlighting for your television |DreamScreen
 
Do góry