49cali, do 4000zł, głównie do grania i filmów

Janusz_tv

New member
Witam, rozglądam się za telewizorem który głównie ma służyć do grania na PC (symulatory wyścigów) oraz oglądania filmów (najlepiej dzięki bezprzewodowemu połączeniu z komputerem lub za pomocą dysku). Na początku byłem zdecydowany na Phlipsa 49PUS7101 ale gdzieś doczytałem, że jeśli chce podpiąć PC przy sygnale 4:4:4 to muszę włączyć na telewizorze tryb PC, a wtedy input lag wynosi aż 67ms co jest trochę za dużym wynikiem. Jaki więc sprzęt byłby dla mnie idealny?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Tak i tak
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci na "bok" telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam wcale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Niski input lag, min. 100Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
10 Jakie urządzenia? Głównie PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, tylko na PC
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 49" (ewentualnie 55" jeśliby się opłacało)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To mój pierwszy
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Średnio
 

Duch87

New member
Bez reklam
Philips 55PUS6561 - nie wiem, czy słyszałeś o systemie ambilight? Do filmów i grania będzie jak znalazł.
 

Janusz_tv

New member
Philips 55PUS6561 - nie wiem, czy słyszałeś o systemie ambilight? Do filmów i grania będzie jak znalazł.

Słyszałem, przecież jak napisałem interesowałem się mocno PUS7101, ale przeczytałem, że po podpięciu go do PC otrzymujemy input laga na poziomie 59ms. W przypadku PUS6561 jest to jeszcze więcej bo aż 67ms. Wolałbym jednak telewizor o niższym input lagu. ;/
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
A możesz podać źródło? Bo Philipsy mają input lagi poniżej 40 ms, nawet bliżej 30 ms, do konsoli jest to wystarczające do komfortowego grania. Bardzo zdziwiłeś mnie tymi wartościami powyżej 60 ms, jeszcze się naprawdę nie spotkałem by ktoś zarzucał tym TV wysoki input lag. Zagraniczne strony stanowią zwykle najpewniejsze źródło, zresztą jeden i drugi TV stestował kiki podając własne pomiary input. Wejdź na odpowiedni temat. :)
 

Janusz_tv

New member
A możesz podać źródło? Bo Philipsy mają input lagi poniżej 40 ms, nawet bliżej 30 ms, do konsoli jest to wystarczające do komfortowego grania. Bardzo zdziwiłeś mnie tymi wartościami powyżej 60 ms, jeszcze się naprawdę nie spotkałem by ktoś zarzucał tym TV wysoki input lag. Zagraniczne strony stanowią zwykle najpewniejsze źródło, zresztą jeden i drugi TV stestował kiki podając własne pomiary input. Wejdź na odpowiedni temat. :)

Na konsoli owszem, osiągają 35ms, ale na PC wynosi on już (w przypadku PUS7101) 59ms, a przypadku PUS6561 wspomniane wcześniej 67ms. Test przeprowadzany przez konkurencyjny portal. :)
 

Janusz_tv

New member
Pewien portal przeprowadza testy z uwzględnieniem sygnału 4:4:4 i wtedy wyniki wychodzą o wiele niższe. To błędne testy czy jak?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Input Lag jest taki sam.
W tej chwili wjechały nowe modele Sony ale 55 i 65".
Nie długo będą 49" - kiedy planujesz zakup ?
 

Janusz_tv

New member
Znaczy, że tamto źródło jest dla Was niewiarygodne tak? Bo nikt mi nie odpowiedział na moje pytanie. :( Tutaj zagraniczna strona, wg testów której jest też różnica między PC a konsolą - Input Lag of TVs

No jakoś niedługo myślałem, ale jeśli warto to mogę chwilę poczekać, bo Philipsy nowe też chyba mają się pojawić jakoś niedługo.
 

strazakp

Banned
Nowego sony 49xe85 nie kupisz do 4000zl. Niższe modele jak xe85 bym odpuścil. Ja kupiłem właśnie sony 55xd8599 i jestem zadowolony. Nie chciałem dokładać ponad 1000zl do xe85 głównie dla VA.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo jak się przekonałeś to opowiadanie - również przez Ciebie - że matryce IPS to lipa a liczy się tylko VA. Teraz już sam wiesz że to nie prawda bo IPS są tak samo dobre jak VA a nawet w niektórych przypadkach ja w porównaniu z Panasonic DX - nawet dużo lepsze.
 
Do góry