Planowany zakup 55 cali FullHD. Potrzebna pomoc.

MrTofu

New member
Witam serdecznie
Przygotowuję się do zakupu nowego telewizora FullHD w rozmiarze 55cali
Budżet wyznaczony na 3000 PLN i wolałbym go nie przekraczać.
Czy są w tej cenie telewizory godne polecenia?
Sam trochę poszukałem i znalazłem LG 55LF652V. 120Hz i DirectLED. Czy dostanę coś więcej w tej cenie od innych producentów?
Czy wymieniony przeze mnie wyżej TV jest kompatybilny z pilotem LG Magic?
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź. Naprawdę jestem w kropce.
Pozdrawiam serdecznie
 

ormianin

New member
Długo szukałem, miesiąc wertowałem różne fora, szukałem okazji i kupiłem dziś w tej wymienionej cenie Sony KDL-55W809C i to był naprawdę dobry wybór, prawdziwe 100 Hz i matryca VA, oraz android.
 

MrTofu

New member
Długo szukałem, miesiąc wertowałem różne fora, szukałem okazji i kupiłem dziś w tej wymienionej cenie Sony KDL-55W809C i to był naprawdę dobry wybór, prawdziwe 100 Hz i matryca VA, oraz android.
Niestety widzę że cena w/w telewizora Sony to 3999 PLN. Znacznie przekracza budżet.
 

Malix7

Member
Dlatego bo kiki chcę zaproponować Philipsa 4k :)
MrTofu jedyny słuszny wybór to Samsung 60j6240 Cena 3175zł nie kupisz nic lepszego w tej cenię i wielkości, polecam nie będziesz żałował.
 

danielde77

New member
Długo szukałem, miesiąc wertowałem różne fora, szukałem okazji i kupiłem dziś w tej wymienionej cenie Sony KDL-55W809C i to był naprawdę dobry wybór, prawdziwe 100 Hz i matryca VA, oraz android.

Potwierdzam jako właściciel tego TV. Można wynegocjować cenę w okolicy 3,5 tys. To najlepszy tv fhd pod każdym względem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma znaczenie - bo ten rok jest ostatnim gdzie produkują modele fullhd i to tylko 50Hz i najtańsze. Jeśli chcesz jeszcze za kilka lat oglądać 4K - to na full hd nic nie zobaczysz i czeka Cię kolejna wymiana.
Jeśli zakup na krócej niż 3-4 lata to możesz sięgać po modle jakie chcesz.
Oczywiście w Fullhd jakość 4K Ci się już nawet dziś nie pojawi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...zor-fullhd-dla-amatorow-wysokiej-jakosci.html
A zakup jak na dłuższy czas to 4K i 100Hz.

Wiec wybór należy do Ciebie czy chcesz oglądać np filmy z Netflixa w 4K ?
 

Malix7

Member
Jak zakup na dłużej to jak najbardziej 4k ma sens ale jak autor napisał 3 lata to wybór jest tylko jeden.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię, a może on lubi extra jakość którą jest 4K.
Widziałaś film cały w 4K ?
Nie decyduj za niego.
Tym bardziej, że cena jest podobna.
 

Malix7

Member
Przecież napisał nawet w temacie że chcę fullhd jak dobrę źródło fullhd to jakość też jest super a 4k to wiesz że można sobie w youtube pooglądać, nie ma sensu ta dyskusja bo to już było przerabiane, każdy ma inne oczekiwania itp.
Ja do dzisiaj nie mam za często skąd oglądać porządne materiały fullhd, tylko nie pisz że na kodi są bo tam są ale w takiej jakości że wolałbym porządne fullhd niż te 4k z kodi :)
 

Malix7

Member
Ja na dzień dzisiejszy wybrałbym fullhd oby był duży i miał 120Hz matrycę.
Oczywiście fajnie by było odpalić nawet pokazowo coś w 4k ale wiem że później nie mógłbym oglądać tv z kablówki bo po takim materiale w 4k to już bym nie mógł patrzeć na hd :)
 

Malix7

Member
Wiadomo że wszystko zależy od ceny, jakby był w tej samej wielkości tv w podobnej cenie fullhd i 4k 120Hz to wziąłbym 4k ale na dzień dzisiajszy nie ma takich tv
 
Do góry