LG 55UH6507 czy Panasonic TX-55DX600E

artq2

New member
witam,

prośba o radę, który lepszy

LG 55UH6507 czy Panasonic TX-55DX600E

głównie do oglądania sportu - kablówka, filmów kablówka, odtwarzane z USB
 

artq2

New member
bo nie mam 6000 zł na telewizor
szukam jak najlepszego w przedziale do 4000 zł i te wydawały mi się godne uwagi
ogólnie jestem otwarty na nowe propozycje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie podniecaj się - pokaż proszę gdzie jest 100Hz?
Seria podana na 50Hz więc też też jest 50 Hz.
 

żona

Banned
..." pokaż proszę gdzie jest 100Hz?".
Seria podana na 50Hz więc też też jest 50 Hz.
Abyś nie poczuł się urażony odpowiem Twoimi słowami "Nie podniecaj się". Wracając do meritum, wystarczy trochę chęci, aby zobaczyć w specyfikacjach modeli o których mowa, że piszesz bzdury i co do matryc i jednolitości serii również. U różnych producentów w ramach jednej serii są różne matryce w różnych wielkościach ekranów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pokaż proszę natywne odświeżanie tego modelu.
Seria wskazuje na 50Hz.
LG - TVs and desktop monitors
Wszystkie modele z podanej serii są 50Hz.

Pokaż proszę gdzie jest informacja są jest 100Hz natywne ?
I trzymaj język lub klawiaturę na wodzy - następnym razem skorzystam z regulaminu.
 

żona

Banned
W podanym przez Ciebie linku nie ma w ogóle tego modelu, o którym piszemy. Jest on na oficjalnej stronie LG 55UH6507 . Nie wiem czemu jest pominięty w podanej przez Ciebie specyfikacji, ale może z powodu tej "niesławnej" matrycy RGBW? Wycinek specyfikacji:Wskażnik PMI / Hz 1700 /100Hz
 

żona

Banned
Prawdopodobnie wg mnie 55UH6507 to jest to samo co 55UH650V.Matryca 60 Hz i RGBW.Tym też LG się nie chwali,uznaje je za pełnowartościowe....
https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/56803-lg-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2016-a-20.html
Porównując specyfikacje, choćby ten wcinek, który zacytowałem, różnią się te modele. Jeden ma PMI 1000, drugi 1700. Chyba, że ja coś niewłaściwie interpretuję. Opsss, oba mają 1700.
 
Ostatnia edycja:

żona

Banned
No właśnie, wahałem się między tym modelem LG i Panasonic 58/701-720. Mimo tej samej matrycy w obu TV, wybrałem Panasonic, ponieważ wszystkie opinie były na korzyść Panasonica, nawet "expert" z jednego z internetowych sklepów sieciowych , gdzie wiodącą marką jest LG, zapytany co zamówić, poradził mi wybór Panasonica z tych dwu TV. I wracając do tego LG 55UH6507, będąc w sklepie, sprzedawca namawiał mnie właśnie na ten model z powodu 100Hz matrycy, w przeciwieństwie do 58UH 635V.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są tylko dane marketingowe. Każdy je podaje jak chce.
Proszę wskazać źródło natywne - ja przedstawiłem i tam cała seria jest na matrycy 50Hz.

W klasie cenowej mieścisz się na modele z matrycą 100Hz.
I to modele fullhd jak i modele 4K.
 

żona

Banned
To są tylko dane marketingowe. Każdy je podaje jak chce.
Proszę wskazać źródło natywne - ja przedstawiłem i tam cała seria jest na matrycy 50Hz.

W klasie cenowej mieścisz się na modele z matrycą 100Hz.
I to modele fullhd jak i modele 4K.
Przecież wyraźnie napisałem wyżej :W podanym przez Ciebie linku nie ma w ogóle tego modelu, o którym piszemy. Konkretnie: LG UH6507. Nie przedstawiłeś żadnego źródła na temat tego modelu jak dotąd, a z ciekawością bym to skonfrontował. Bo być może, że się mylę, wiem tylko to co znalazłem w specyfikacjach i od obsługi sklepu.
 
Do góry