Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

Waldorff

Member
czy ktoś mi napiszę jak sprawdzić w moim Panasie czas pracy matrycy???

Menu-Pomoc-Informacje o systemie- w pozycji ID MODELU 4 po wielkiej literze widnieje liczba godzin pracy.

Jest to opcja dostępna normalnie z pilota podczas zwykłej pracy TV. Nie trzeba wchodzić w menu serwisowe przez kombinacje klawiszy, także nie zaszkodzi spojrzeć, ale wątpię abyś od razu miał trafić jakiegoś refresha, chociaż różnie bywa.
 

strazakp

Banned
Menu-Pomoc-Informacje o systemie- w pozycji ID MODELU 4 po wielkiej literze widnieje liczba godzin pracy.

Jest to opcja dostępna normalnie z pilota podczas zwykłej pracy TV. Nie trzeba wchodzić w menu serwisowe przez kombinacje klawiszy, także nie zaszkodzi spojrzeć, ale wątpię abyś od razu miał trafić jakiegoś refresha, chociaż różnie bywa.

Jest A0 :)
 

strazakp

Banned
Połączyłem sobie dysk pod USB. Już widzę ze jakoś nie chce czytać mi plików foto. Dlaczego? Czy może jest jakaś aplikacja do zdjęć?
Filmy z YT nie są jakoś super jakości a nawet słabej ale to pewnie za sprawą słabego neta jaki mam w domu (do 30mb/s pakiet ale najczęściej jest poniżej 20mb/s).
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Składnia jest taka, np.:

A0123-00000 - czyli w takim przypadku tv ma przepracowane 123 godziny. U Ciebie powinno być już chyba więcej niż 0 chyba, że włączyłeś tylko na sprawdzenie i nie działał nawet godzinę.
U mnie po A są same zera do końca. Być może nie pracował dziś TV wiecej niż godzinę ;-)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bardzo ciekawe, kogo to interesuje heheh

Mnie np. interesuje, bo wiele tematów zalożył i nył niezdecydowany. Więc w końcu kupił.

A ja przed chwilą oddałem mocz, umylem ręce i będę robił kawę! Panowie trzeba zakładać nowe tematy żeby powiedzieć że kupiło się TV? Na Facebooku masz już pewnie 100 like. Co za ludzie.
Posikałeś sie, to zmieś pieluche. Nikt nie każe ci czytać tematu. Zajmij sie swoimi głośnikami za 5 tyś.
 

strazakp

Banned
Caparzo, dzieki za rzetelne opinie nt tego tv. Choc tv jest OK to jeszcze mam 13dni by zmienić zdanie i kupic np Sonego 55xd8505 :)
Ciekawi mi różnica w obrazie właśnie względem tego Sony i równie tego jaki jest Android. Zobaczymy...
 

strazakp

Banned
Caparzo, dzieki za rzetelne opinie nt tego tv. Choc tv jest OK to jeszcze mam 13dni by zmienić zdanie i kupic np Sonego 55xd8505 :)
Ciekawi mi różnica w obrazie właśnie względem tego Sony i równie tego jaki jest Android. Zobaczymy...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mnie np. interesuje, bo wiele tematów zalożył i nył niezdecydowany. Więc w końcu kupił.


Posikałeś sie, to zmieś pieluche. Nikt nie każe ci czytać tematu. Zajmij sie swoimi głośnikami za 5 tyś.

Wyszczekany widzę. Aha taka praca...
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Oddawaj i bierz soniacza. Telenowela musi trwać...
:D

Spokojnie. Kupując Panasa jako tansza opcje brałem pod uwagę właśnie testowanie i ewentualny zero i wymianę na inny. Jeszcze nie jestem w 100% przekonany do zostawienia sobie właśnie tego Panasa, mam na to jeszcze kilkanaście dni.
 

pepka

Member
Bez reklam
Żebyś tylko nie mił problemu ze zwrotem. Jak bardzo byś się nie starał, to montaż na ścianie zawsze pozostawia ślady na telewizorze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prędzej czy później dopatrzysz się różnic:

Lepsza ostrość dzięki wyższej częstotliwości odświeżania
Dzięki skróceniu czasu wyświetlania pojedynczej klatki o połowę – z 0,02 s (50 Hz) do 0,01 s (100 Hz) – poruszające się obiekty wydają się nam znacznie mniej rozmyte. Ważne jest przy tym, by wygenerowany obraz pośredni przedstawiał nową fazę ruchu, naturalną dla śledzącej ruchomy obiekt gałki ocznej.

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
 

strazakp

Banned
Prędzej czy później dopatrzysz się różnic:

Lepsza ostrość dzięki wyższej częstotliwości odświeżania
Dzięki skróceniu czasu wyświetlania pojedynczej klatki o połowę – z 0,02 s (50 Hz) do 0,01 s (100 Hz) – poruszające się obiekty wydają się nam znacznie mniej rozmyte. Ważne jest przy tym, by wygenerowany obraz pośredni przedstawiał nową fazę ruchu, naturalną dla śledzącej ruchomy obiekt gałki ocznej.

ROZMYTY OBRAZ
Przy częstotliwości odświeżania 50 Hz każda klatka jest widoczna przez 0,02 sekundy. W tym czasie oko przesuwa się, ale obiekt pozostaje w tym samym miejscu. Z tego powodu jego obraz na siatkówce jest niewyraźny.

LEPSZY OBRAZ
Przy 100 Hz każda klatka jest widoczna tylko przez 0,01 sekundy. Klatki pośrednie (2, 4, 6) nie pochodzą z przesłanego sygnału, ale muszą być wygenerowane elektronicznie. Obraz widziany przez obserwatora jest mniej rozmyty.
http://www.hdtv.com.pl/forum/podstawy/40131-bardzo-dobry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
A ten swoje ;-)))
Kurde...panie kolego...ja jestem zwykły użytkownik telewizora a nie wideofil który patrząc się w ekran liczy każda dziesiąta sekundy i każdy piksel!!! Może mam wadę wzroku (choć co dwa lata mam badania i jest OK) ale dla mnie różnicy nie widać przy braku 100Hz!!! Pewnie gdybym postawił dwa TV obok siebie to bym coś zobaczył ale tak....
 

strazakp

Banned
Żebyś tylko nie mił problemu ze zwrotem. Jak bardzo byś się nie starał, to montaż na ścianie zawsze pozostawia ślady na telewizorze.
O jakie ślady ci chodzi. Ja mam taki uchwyt ze nie zostawi żadnych śladów. Jakie można zostawić ślady??? Odkręcamy zaślepki otworow w postaci śrubek i przykręcamy wieszak przy pomocy innych śrubek z plastikowymi dystansami. Przy demontażu wkrecam spowrotem zaślepki i brak jest jakichkolwiek śladów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry