65" do salonu z aneksem max 7500

jaworp

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? salon 20m2 z 9m2 aneksem kuchennym
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 90% 2 osoby, 10% 4-6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci na tv (tv na zach. ścianie, okno po prawej od pd-zach)
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma Panasonic TX-P42G20E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobra czerń, jednolite podswietlenie, płynny obraz, ładny design, cienka ramka, smukly, naturalne kolory, wygodne parowanie z smartfonem z androidem (miracast wifi direct etc).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC z dekoderem Horizon
10. Jakie urządzenia? tylko dekoder
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, filmy, sport (pilka nozna)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie, jesli juz to youtube, hbo go, horizon go
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie zamierzam
16. Preferencje co do marki? nie Samsung (przesycone kolory, nie Panasonic (slaby soft), rozważam Sony, LG
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba czerń, wolne menu, brak wsparcia roznych formatow video
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem, seriale przy swietle, filmy po ciemku
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7500 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? raz na 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? na tv nie
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie będę korzystał z 3D

Witam,
Szukam ciekawego 65" tv, który nie puści mnie z torbami. Na 4K nie specjalnie mi zależy, ale wziąwszy pod uwagę małą odległość i to że ma być na lata, to 1080p chyba nie ma sensu.

Obecnie posiadam 42" plazmę Panasonica. Słabo wygląda na ścianie (masywna), jest za mała, ma fatalne oprogramowanie (np. odtwarza z pendrive'a 1 film na 100, słabo skaluje sygnał z UPC, nie ma miracast itd.). Kupiłem ją lata temu ze względu na konsolę, którą zaraz potem sprzedałem (100% pcmasterrace).

Mam zdjęcie ściany na której jest plazma z naniesionymi wymiarami: 55" szału nie robi, a 65" akurat wchodzi na ścianę (szerokość ściany 155cm) :cool: Niestety nie mogę podlinkować zanim nie naklepię 5 postów. Więc jak coś to później.

Podoba mi się Sony KD-65XD8505 i to max co mógłbym wydać na TV, choć chętnie wydałbym mniej. Ale chyba czerń nie jest jego mocną stroną. A może 60"?

PS lada moment będę niebieski ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz modele które spełnią Twoje potrzeby :
- Sony 65XD8505 za 7499 zł z kalibracją
- Philips 65PUS6521 na VA, 10Bit, 4K, 100Hz , HDR, VP9 za 6599 zł z kalibracją
- Panasonic 65DX750 za 6500 zł z kalibracją
- Philips 65PUS7101 za 7499 zł z kalibracją
Jesteś niebieski więc kalibracja gratis.
Wgrywane są też wtyczki do KODI.
 

maniek530

Banned
No i o to chodzilo aby podawal kilka alternatyw i propozycji a nie tylko Philips i cos na dokladke - teraz zainteresowany ma z czego wybrac.
Sprawdz jeszcze 65Ks7000 pomimo Twojej niecheci z powodu przesyconych kolorow - nie prawda wystarczy ustawic wszytko I obraz wyswietla piekny !
 
Ostatnia edycja:

jaworp

New member
kiki dziękuję za błyskawiczną i rzeczową odpowiedź. Jest nad czym myśleć i o czym czytać. Wziąwszy pod uwagę kalibrację w cenie, to cenowo twoja oferta przedstawia się wręcz atrakcyjnie. Mogę prosić o szczegóły dot. kosztu wysyłki/sposobu płatności/wystawienia faktury vat/terminu realizacji? Może być PW.

Na tą chwilę skłaniam się ku Sony 65XD8505. Zwłaszcza, że żona na niego strasznie choruje.

maniek530, może rzeczywiście niesłusznie odrzucam samsungi. Ten model faktycznie ma dobre opinie. Poczytam, thx!
kiki jaka jest cena 65Ks7000 u ciebie?

Panasonica w kwestii designu i jakości obrazu stawiam na równi z Sony i LG (subiektywne odczucia po kilku wizytach w sklepach stacjonarnych). Ale chyba jednak ma problemy z softem skoro technik z UPC jak tylko zobaczył mój tv to tylko pokręcił głową i stwierdził, że z Panasonikiem zawsze są problemy. I rzeczywiście tak nie do końca się dogaduje z dekoderem z UPC.

A właśnie, co z LG? Nie ma wartych uwagi modeli w tym segmencie?

EDIT: do dekodera horizon z UPC dołączany jest dwustronny pilot, który można sparować z tv i za pomocą jednego pilota włączać/wyłączać tv, ustawiać głośność bezpośrednio z poziomu tv a nie dekodera (świetna opcja ze względu na maksymalny zakres regulacji), zmieniać źródło sygnału. Wiem, że w niektórych tv wystarczy włączyć dekoder i automatycznie wybudza się tv i ustawia na odpowiednie źródło sygnału. Moją plazmę trzeba włączać oddzielnie (co prawda również pilotem od UPC wiec to już i tak plus) i za każdym razem przełączać sygnał z anteny na hdmi. Niby drobiazg, ale nieco upierdliwa rzecz.
 
Ostatnia edycja:

jaworp

New member
kiki dziękuję za błyskawiczną i rzeczową odpowiedź. Jest nad czym myśleć i o czym czytać. Wziąwszy pod uwagę kalibrację w cenie, to cenowo twoja oferta przedstawia się wręcz atrakcyjnie. Mogę prosić o szczegóły dot. kosztu wysyłki/sposobu płatności/wystawienia faktury vat/terminu realizacji? Może być PW.

Na tą chwilę skłaniam się ku Sony 65XD8505. Zwłaszcza, że żona na niego strasznie choruje.

maniek530, może rzeczywiście niesłusznie odrzucam samsungi. Ten model faktycznie ma dobre opinie. Poczytam, thx!
kiki jaka jest cena 65Ks7000 u ciebie?

Panasonica w kwestii designu i jakości obrazu stawiam na równi z Sony i LG (subiektywne odczucia po kilku wizytach w sklepach stacjonarnych). Ale chyba jednak ma problemy z softem skoro technik z UPC jak tylko zobaczył mój tv to tylko pokręcił głową i stwierdził, że z Panasonikiem zawsze są problemy. I rzeczywiście tak nie do końca się dogaduje z dekoderem z UPC.

A właśnie, co z LG? Nie ma wartych uwagi modeli w tym segmencie?

EDIT: do dekodera horizon z UPC dołączany jest dwustronny pilot, który można sparować z tv i za pomocą jednego pilota włączać/wyłączać tv, ustawiać głośność bezpośrednio z poziomu tv a nie dekodera (świetna opcja ze względu na maksymalny zakres regulacji), zmieniać źródło sygnału. Wiem, że w niektórych tv wystarczy włączyć dekoder i automatycznie wybudza się tv i ustawia na odpowiednie źródło sygnału. Moją plazmę trzeba włączać oddzielnie (co prawda również pilotem od UPC wiec to już i tak plus) i za każdym razem przełączać sygnał z anteny na hdmi. Niby drobiazg, ale nieco upierdliwa rzecz.

EDIT2: przy 65" zostanie zaledwie 4-5cm z prawej i lewej strony ściany, więc chyba ambilight Philipsa będzie będzie bardziej przeszkadzał niż pomagał bo będzie świecił na szafki w aneksie kuchennym znajdującym się za ścianą. Dobrze kombinuję?

<facepalm> zamiast edytować zacytowałem. Opcja usuń wiadomość usunie tylko ten konkretny post, czy cały wątek?
 
Ostatnia edycja:

jaworp

New member
Witam, załączam rozkład i zdjęcie poglądowe. Trzeba tylko usunąć spacje
https:// goo. gl/A6g5zI
https:// goo. gl/8xjbua

Po dzisiejszej wizycie w rtv euro agd skreślam Philipsa 65PUS7101 i Samsunga 65Ks7000 z listy.
Za to pozytywne wrażenie sprawia Panasonic 65DX750LG. Czy dopłata 1000zł do Sony 65XD8505 ma uzasadnienie, czy to w zasadzie dopłata za Androida?
Wpadł mi w oko LG 65UH950V, ale to już nie ta półka cenowa :(
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
65 cali wchodzi Ci fajnie ... kupno TV z Ambilightem mija się z celem na tą ścianę wg. mnie oczywiście.
 

jaworp

New member
Mała aktualizacja! Zdecydowałem się na Sony KD65XD8505. TV robi świetne wrażenie w salonach sprzedaży, ale dopiero w mniejszym pomieszczeniu widać ogrom 65 cali :)
TV w sam raz pasuje na ściankę, a filmy ogląda się prawie jak w kinie! Cieszę się, że nie zdecydowałem się na 55".
sony651.png


Androida oceniam na 4-. Menu działa szybko, ale zdecydowanie brakuje przejrzystości i intuicyjności. Niektóre funkcje się dublują, a co gorsza, ta sama funkcja (np. ustawienia Wi-Fi) w różnych miejscach posiada inne opcje. Niestety z ustawień sieciowych korzystam często, gdyż zdarza się, że Wi-Fi się rozłącza (zarówno po 2.4 jak i 5 GHz, router connect box od UPC). Na przykład gdy próbuję połączyć się ze smartfonem za pomocą Miracast ("Multi ekran" w Huawei) konieczne jest zrestartowanie TV bo samo wyłączenie i włączenie ponowne Wi-Fi z poziomu ustawień nie pomaga - brak sieci :x
Na szczęście Chromecast działa bez zarzutów. Czy są planowane aktualizacje Androida do nowszej wersji w tym modelu?

Mimo tych drobnych niedogodności zakup TV uznałbym za udany, gdyby nie bardzo nierównomierne podświetlenie ekranu:
sony652.png


sony653.png


Jako, że mam możliwość zwrotu TV, to proszę o odpowiedź, czy profesjonalna kalibracja zniweluje nierównomierne podświetlenie?
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Zdjęcia często przekłamują... ale taki urok ipsa i tv led ;-). Następny nie będzie raczej znacząco lepszy od tego.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
To podświetlenie wygląda fatalnie. Samsung UE65JS900 którego reklamowaliśmy wyglądał lepiej:D
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Oddaj go i weź od KIKI-ego Philipsa 65PUS7601 ,też na Androidzie ale jest FALD więc będzie
dobre wygaszanie i czerń
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trafił Ci się nie doskonały egzemplarz.
Aby mieć najmniejszy problem powinieneś sięgać po model ze strefowym podświetleniem - czyli Philips 65PUS7601 .
 

omnia

New member
Czyli ten telewizor, który zakupił autor jest na matrycy IPS? No za taką furę kasy i w takiej wielkości to faktycznie niezbyt dobry pomysł. 6521 nie napisałeś czemu miał się okazać niedobrym wyborem? A miałbyś czerń na zdjęciach nawet z telefonu jak z jaskini. Pozdrawiam. :)
 

jaworp

New member
Nie jestem ekspertem w tematyce TV, ale z informacji do jakich dotarłem wynika, że problem cloudingu wynika z dwóch czynników: rodzaju podświetlenia oraz naprężeń na matrycy. Jeśli szukamy cienkiego ekranu, to jesteśmy skazani na podświetlenie krawędziowe (oled pomijam). Naprężenia na matrycy to poniekąd kwestia procesu produkcyjnego. W niektórych przypadkach podobno można je zmniejszyć poluzowując pewne śrubki. Ale trzeba wziąć pod uwagę ryzyko utraty gwarancji. W moim przypadku to oczywiście nie ma sensu, gdyż Saturn umożliwia zwrot bez podania przyczyn w ciągu miesiąca od daty zakupu.

Rozmawiałem wczoraj z promotorem Sony, który stwierdził, że trafił mi się gorszy egzemplarz i że proponuje wymianę na inny egzemplarz albo po prostu zwrot i poczekanie na nowszą generację (za ok. 10 dni). Tylko że cena odpowiednika Sony KD-65XD8505 będzie zapewne oscylowała w okolicy 11k. Na sensowne obniżki będzie trzeba poczekać. Z kolei promotor Philipsa powiedział, że jest to problem całej obecnej generacji TV Sony (poza najwyższym modelem z pełnym podświetleniem). Dodam, że nie miał do zaoferowania nic ze stajni Philipsa (poza 7601, którego ciężko zobaczyć w sklepach).

Tak więc decyzja podjęta: zwracam Sony KD-65XD8505 i zamawiam Philips 65PUS7601. Kiki, wysłałem w tej sprawie PW.

Dodam jeszcze, że dodatkowym plusem Philipsa wydaje się... pilot. Pilot od Sony to po prostu zwykły pilot, który dobrze sprawdza się do podstawowych operacji, ale brakuje w nim gładzika i pełnej klawiatury, żeby wygodnie obsługiwać Android TV, w tym KODI.

PS. 22 lutego Sony udostępniło aktualizację Androida do wersji 6.0. Nie ma rewolucji, raczej subtelna ewolucja. Nieco lepiej uporządkowane aplikacje, szybsze działanie. W ciągu 2 dni zawiesił się (= zrestartował) 3 razy, w tym dwa razy w KODI. Problemy z Wi-Fi, o których pisałem wcześniej nie zostały niestety rozwiązane. Mimo to ze względu na ogromne możliwości i niewątpliwą rozwojowość platformy, kolejny TV też musi mieć Android TV.
 
Do góry