topowy model z 2015/2016 55" za 4500-5000 zł?

Jaki TV 55" 4K


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

konrad_1977

New member
Witam wszystkich. Nadszedł czas na zmianę TV i chciałbym uzyskać waszej rady czy warto zainteresować się topowymi modelami z roku 2015/2016 które obecnie są wysprzedawane i są w "przystępnych" cenach w porównaniu z okresem kiedy wchodziły na rynek. Elektronika z roku na rok bardzo się zmienia i czy obecne modele technologicznie***zbliżają się***do modeli topowych czy je przeganiają? 3 lata temu rodzicom wybrałem Philipsa***32pfl6007k. Obraz miał fajny. Miał bo po 3 latach padła matryca. Kanały przełączały się powoli i czasami sam się wyłączał. Chciałbym tego uniknąć w poszukiwanym TV. Po za jakością obrazu zależy mi na płynności działania funkcji smart (sąsiadów Android TV w sonym 55W805 działa bardzo fajnie). Stąd zainteresowanie modelami Sonego, choć Philipsa ostatecznie nie skreślam. Mam nadzieję że podzielicie się swoim doświadczeniem. a teraz do rzeczy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30 m2 z czego 6m2 to aneks (z którego***widać tv)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?***2,5 - 3 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ?***Najczęściej 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?***Na wprost ale też i pod kątem leżąc na narożniku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?***Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?***Pokój jest jasny i śłońce do południa świeci z boku, ale rano tv ogląda się tylko w weekendy.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?***Tak, 32 cale LCD***Toshiby***sprzed 8 lat.***
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?***Wszystkie najnowsze technologie aby obraz był ładny na najbliższe kilka lat (4K). Internet, smart, pilota do obsługi internetu.
9. ***Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?***NC+, internet.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?***Tuner oraz czasami komputer. Możliwe że dysk USB oraz internet
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?***W tygodniu pracującym 2-3***godziny w weekendy koło 6.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?***Nie mam zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?***Głównie filmy i czasem***sport np. jakieś mistrzostwa w piłce nożnej lub skoki narciarskie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?***Tak, lubię gadżety i nowe technologie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?***Tak.***W tej chwili nie mam podłączonego to sieci. XBOX 360 lub inny w planie. Coś do wykorzystania 4K.
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?***Głównie w weekendy.
17. Preferencje co do wielkości?***55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?***Wolne włączanie, wolne przełączanie kanałów, wolno działające opcje smart i zakrzywione ekrany.
19.***Preferencje co do marki ?***W sumie nie mam, zawsze miałem styczność z Philipsem.***
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?***Miło jeśli będzie taka***możliwość.
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?***Ok 4,5 tys plus minus 500 zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?***Wszystko zależy w jakich pieniądzach.

Wstępnie jestem zainteresowany Sonym 55x8509c, 55x9005C, 55XD8505***- Duża przecena w EuroAGD. Przeczytałem o nich***cały na tym forum i opinie są pozytywne. ***Ciekawi mnie czy jest coś w podobnej cenie i podobnych możliwościach jeszcze do rozważenia. Znajomy jest zachwycony Philipsem 49PUS6561, który ma także dobre opinie i chce go zobaczyć w sklepie. Obawiam się tylko że znowu padnie po 3 latach i że jest zwłoka w przełączaniu programów. Może w wyższym modelu 55PUS7181 tego nie będzie. Dobrze gdyby można było sterować głosem niektórymi funkcjami lub wyszukiwarką oraz dobrze skalował sygnał na 4K.

Ogólnie to szukam telewizora na kolejne 8 lat, a obecna Toshiba wciąż działa i wyląduje w sypialni lub małym pokoiku.

Nie ukrywam, że liczę trochę na waszą wiedzę i doświadczenie.***


Pozdrawiam
Konrad
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam z tych co podałeś to moim zdaniem na matrycy VA Sony 55x8505c-lepszy kontrast.Sony 55x9005C ładnie wygląda ale na matrycy IPS....Modele TV z 2015 roku.Sony 55XD8505 z roku 2016 ale też na matrycy IPS.
 

memento_

New member
Jeśli oglądasz sporo filmów wieczorami odpuść jakąkolwiek matryce na ips taka moja rada. Nie potrzebnie zawęźiłes pole poszukiwań, koncentrując się wyłącznie na androidzie, mimo że sam w sobie jest genialny i daje sporo możliwości. Sony 55x8505c jest świetny ale ten model raczej ciężko będzie dostać jeśli co to już wystawowy = loteria. Chyba, że go przetestujesz na parę sposobów i będzie ok to się nie zastanawiaj ! Jako alternatywe pomyśl o Panasonic TX-DX750E może i smart ubogi za to nadrabia jakością.
 

nomnom

New member
Panasonic 58dx750, w tych pieniądzach to najlepszy wybór (tylko na tą chwilę problem z dostępnością) 55xd8505 gra bardzo dobrze pomimo ips, ale to dalej ips i i wieczorem ta świecąca czern będzie drażnić. Chyba, że w jakiejś skarpecie znajdziesz dodatkowe 1400 zł to wtedy 55xd9305
 

konrad_1977

New member
Wlasnie nie upieram się na Androidzie. Wstepnie te midele mnie zainteresowaly w poszukiwaniach. Myslalem takze nad Panaconicem lecz nie znam jeszcze możliwości Firefoxa.
Dziś sprzedawca zachęcał mocno na samsunga 55ks7000. Niestety delikatnie przekracza budżet (Euro AGD RTV: 5199 zł)
w wielu artykułach są o nim pozytywne opinie. Jestem ostrożny do produktów Samsunga i potwierdzają to opinie o jakości wykonania. Jednak jego pozycja wydaje się być mocna na tym rynku. Czy ktoś porownywał ten model bezpośrednio z powyższymi. Dane na papierze można sobie poczytać. A jak sprawuje się w rzeczywistości?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Witam jak HDR to nie Panasonic TX-DX750E !

Mogę równie dobrze powiedzieć, ze nie KS7000, ani nawet do końca XD93, przez prześwietlenia i clouding.

HDR zaczyna się od DX900 i ZD9 plus nowej serii XE94 - czyli tam gdzie jest wygaszanie strefowe. Kosztuje on grube tysiące zatem.

Wiecie, że Samsung w najwyższym modelu Q9 ma zastosować podświetlenie krawędziowe? Powodzenia życzę, ja podziękuję za takie "cudo".
 

memento_

New member
ciężko w warunkach sklepowych porównywać owe modele, oczywiście możesz zgrać pare materiałów na usb i w miare możliwości wyciągnąc plusy i minusy. Osobiście mnie Samsung odrzuca lekką strzucznością obrazu, możliwe że to kwestia ustawień ... Nie sugeruj się wyłącznie Androidem, pamiętaj OBRAZ ZAWSZE SIE OBRONI :) Soniacz będzie bardzo dobrym wyborem z KODIM i dobrymi ustawieniami robią różnicę ;) - ale jeśli jest to wyłącznie model Sony XD8505 jak zaznaczyłem wcześniej, żeby znaleść jeszcze świeżą foczkę będzie mega ciężko. Poszukaj im szybciej tym lepiej, jeśli nie znajdziesz uderzaj w Panasa bez wahania.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego WuMike wiemy,że w modelu Q9 ma być zastosowane podświetlenie krawędziowe,tylko wstrzymałbym się z osądami do pierwszych testów ? Za dwa trzy lata moim zdaniem nie będzie TV z FALD.Kolego konrad w rzeczywistości KS7000 sprawuje się bardzo dobrze wiedzą to Ci co go mają i radzę samemu sprawdzić.Żaden Panasonic moim zdaniem chyba,że DX900
 

strazakp

Banned
"- ale jeśli jest to wyłącznie model Sony XD8505 jak zaznaczyłem wcześniej, żeby znaleść jeszcze świeżą foczkę będzie mega ciężko. Poszukaj im szybciej tym lepiej, jeśli nie znajdziesz uderzaj w Panasa bez wahania."
XD8505 jest jeszcze dużo świeżych i nie widze problemu ze znalezieniem.
 

konrad_1977

New member
55xd8505 jest na matrycy IPS i pozbawiony 3D. Jedynie modele xd93/94 mają te zalety oraz x8505c. Jak maja się starszy model do aktualnych? Niebawem będą zaprezentowane egzemplarze na 2017. Zatem czy jest jeszcze szansa na obniżkę dla xd93?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

memento_

New member
Sony KD-55X8505C jest matrycy na VA i o niego mi chodziło, jeśli napisałem inaczej, mogła gdzieś wkraść się literówka, przepraszam.
 

konrad_1977

New member
Na tapetę także biorę pod uwagę Philipsa 55pus7181. Na co zwrócić uwagę w tym modelu? Czy posiada jakieś bolączkioraz czy jest to dobra alternatywa dla 55x8509c lub 55xd9503?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli VA tylko stare Sony - ale już nie kupisz.
Masz też TCL 58S7806 , czyli 4K, 100Hz, za 3199 zł z kalibracją.
 

konrad_1977

New member
Kiki jakie modele Sony masz na myśli?
Rozważam jeszcze dołożenia do 55xd9305. Czy dokładnie około 1500 zł ma w tym przypadku uzasadnienie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kosztuje 6599 zł z kalibracją
Płacisz tylko za lepszą czerń - czy warto to pytanie tylko do Ciebie?
A jaki masz teraz telewizor ?
 
Do góry