TV do 3000zł

Penki5

New member
Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon połączony z kuchnią, ok. 16m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Najczęściej 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Gdy coś oglądamy to na wprost ekranu, ale często leci coś w tle i się dogląda. Myślę, że kąty nie są tak ważne. Myślę, że bliżej mi do VA niż do IPS.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisieć, żeby amplituner nie zasłaniał TV.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku od strony zachodniej, są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Monitor plazma - PPM42M5SS.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bezproblemowe podłączenie amplitunera Harman AVR-161S, Android, jakość obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? HD, LAN.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Harman AVR-161S, laptop, USB z filmami, serialami, może w przyszłości konsola, telefon.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3-5h niecodziennie.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/seriale o różnej tematyce.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Jak będzie wygodna obsługa to pewnie tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Na razie wcale, ale to może się zmienić, chociażby gry z telefonu czy lapka.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory, noce.
17. Preferencje co do wielkości? 49-55" z nastawieniem na 50".
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie odtwarzanie rozszerzeń .mkv.
19. Preferencje co do marki? Brak.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie potrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł na raty.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Za wiele jeszcze o tym nie czytałem, ale jak najbardziej.

Niby jest dużo tematów tego typu i czym więcej czytam tym mniej wiem. Na daną chwilę najbardziej się skłaniam do kupna Sony KDL-50W755C/KDL-50W756C patrząc na testy, opinie i posiadanie Androida. Za praktycznie tą samą cenę można dostać 55" PANASONIC TX-55CS630, z dobrymi parametrami, lecz bez androida. Nie zależy mi na 4k, choć początkowo brałem pod uwagę Philips 55PUH6400/88. Może macie jakąś jeszcze propozycję i czy też uważacie, że warto mieć Androida TV?

Pozdrawiam!

edit:
Z dostępnością wymienionych przeze modeli Sony jest dosyć problem, dlatego teraz rozważam między BRAVIA KDL-50W805C (3350zł) z 3D, którego raczej używać za wiele nie będę, albo 5" większy KDL-55W755C (3550zł) obydwa w ratach 0% i obydwa nowe. Chyba, że do tej kwoty (3,5k) coś innego polecacie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele które wymieniłeś i Sony i Samsung i Panasonic są już nie produkowane kilka miesięcy. To są modele fullhd. Jeśli zakup na 3-4 lata to jeszcze przy DVBt i Kablówce się obronią ale przy aplikacjach internetowych już nie.
Z bardzo dobrych masz 4K i 100Hz:
- Tcl 50S7806 za 2699 zł
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
- TCL 50S7906 za 2499 zł
 

voodoo_man

New member
Modele które wymieniłeś i Sony i Samsung i Panasonic są już nie produkowane kilka miesięcy. To są modele fullhd. Jeśli zakup na 3-4 lata to jeszcze przy DVBt i Kablówce się obronią ale przy aplikacjach internetowych już nie.
Z bardzo dobrych masz 4K i 100Hz:
- Tcl 50S7806 za 2699 zł
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
- TCL 50S7906 za 2499 zł

Modele TCL są 100Hz?

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Po co ci android?? W telefonie nie masz? Kupisz mediaboxa i bedziesz miał milion razy lepszy android niż w tv
 

100mek

New member
Modele które wymieniłeś i Sony i Samsung i Panasonic są już nie produkowane kilka miesięcy. To są modele fullhd. Jeśli zakup na 3-4 lata to jeszcze przy DVBt i Kablówce się obronią ale przy aplikacjach internetowych już nie.
Z bardzo dobrych masz 4K i 100Hz:
- Tcl 50S7806 za 2699 zł
- Philips 49PUS6561 za 2950 zł
- TCL 50S7906 za 2499 zł

TCL 50s7906 to 100Hz?
 

maniek530

Banned
TCL 50s7906 to 100Hz?

Przeczytaj i sam sobie odpowiedz :

Oraz drugie pytanie - czy matryce mają faktycznie 50 Hz czy 100Hz ?
(Nasze wyniki w dalszej części testu.)
Ponieważ firma TCL nie podaje jakie natywne matryce znajdują się w serii S7906, również takich danych nie podaje : 49.5" TCL U50S7906 - Specifications , skorzystaliśmy z wujka google, który pozwolił dotrzeć do napisanej informacji.
https://translate.google.pl/translat...tm&prev=search
I to była jedyna informacja, którą przy opisach udało się znaleźć w internecie.
Inne firmy i portale przy tych danych podawały N/C. Stąd nasza informacja prezentowana na forach o natywnym odświeżaniu 100Hz. Tym bardziej, że nominalnie TCL S7906 jest następcą telewizora serii S7806 który był 100 Hz.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ja mam inny problem i pytania w związku z tym. Otóż poszukuję telewizora 4K HDR 45-50 cali, minimum 100 hertzów, z jak najlepszą matrycą i odwzorowaniem kolorów. Nie interesują mnie żadne "wodotryski", Smart TV itp., bowiem będzie on używany praktycznie w roli monitora dla zewnętrznych odtwarzaczy plus soundbar. Warunki brzegowe to: 3-4 złącza HDMI w tym minimum jedno 2.0 i jedno z ARC. Marka dowolona.
 

100mek

New member
Przeczytaj i sam sobie odpowiedz :

Oraz drugie pytanie - czy matryce mają faktycznie 50 Hz czy 100Hz ?
(Nasze wyniki w dalszej części testu.)
Ponieważ firma TCL nie podaje jakie natywne matryce znajdują się w serii S7906, również takich danych nie podaje : 49.5" TCL U50S7906 - Specifications , skorzystaliśmy z wujka google, który pozwolił dotrzeć do napisanej informacji.
https://translate.google.pl/translat...tm&prev=search
I to była jedyna informacja, którą przy opisach udało się znaleźć w internecie.
Inne firmy i portale przy tych danych podawały N/C. Stąd nasza informacja prezentowana na forach o natywnym odświeżaniu 100Hz. Tym bardziej, że nominalnie TCL S7906 jest następcą telewizora serii S7806 który był 100 Hz.

Czytałem ten wątek, ale w dalszych postach jest napisane, że jednak seria S7906 to 50Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca w serii S7906 jest 100Hz, wspomaganie jest 50 Hz - taka jest oficjalna i jedyna wypowiedź fabryki TCL.

Kirek - ile masz max kasy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz 3 tyś to zdecydowanie za 2950 zł z kalibracją profesjonalną gratis masz 49PUS6561 - 4K, 00Hz, HDR, VP9, MxPlayer, Android 6,1, Ambilight.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jak masz 3 tyś to zdecydowanie za 2950 zł

Parametry w miarę, ale... Matryca 60 Hz, znana nadpłynność ruchu. A jak jest z HDMI? Wszystkie 2.x z najnowszą specyfikacją HDCP? Obsługa ARC?

I jeszcze jedno: czy w tym modelu można zmienić położenie nóżek na bardziej środkowe?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tutaj źródła totalnie się różnią. Jedne podają, że 60 Hz, drugie, że 120 Hz. Czy jest możliwe, że w modelach na różne kraje zastosowano różne matryce. Jeżeli wierzyć danym to na Polskę mamy w modelach 49 i 55" panel LG IPS z białymi diodami LED (W-LED) w systemie direct LED, więc według LG to 120 Hz. Można się pogubić...

A jak jest z tymi nóżkami, mogą być montowane bliżej środka lub jest możliwość zmiany podstawy na jedną centralną?
 
Do góry