Jakiego 55'' wybrać ? Raczej nie Samsung

aksimoN

New member
Cześć,

od kilku miesięcy śledzę ceny i zastanawiam się jaki telewizor wybrać... Trochę się boję Samsungów (że niby się psują i czytałem że matryce z 55'' są słabsze niż w 50''). Szukam czegoś raczej z matrycą VA ale jeśli mnie ktoś przekona do IPS to nie wykluczam takiej możliwości, na pewno chciałbym aby matryca miała 100Hz/120Hz i dobrze by było zmieścić się w 6000zł...

Myślałem o SONY 55XD9305 nawet cena trochę spadła (6500zł) ale sam już nie wiem ktoś się skarżył na jego multimedialność, czy on ma problem z odtwarzaniem filmów z USB z napisami w oddzielnym pliku?!? Potrzebuję Tv który w optymalny sposób będzie odtwarzał pliki multimedialne, myślę o zrobieniu swego rodzaju serwera multimedialnego w postaci routera z dyskiem twardym podłączonym pod USB 3.0

Informacje z ankiety:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pomieszczenie ~ 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 2,5 - 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, ewentualne kąty raczej nie będą duże.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? TV będzie wisieć na ścianie.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Zaplanowana ściana na TV jest usytuowana bokiem do okna, okno nie daje za dużo światła ponieważ za nim znajduje się zadaszony balkon
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony BRAVIA KDL-40EX500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Na pewno chciałbym: 55", 100-120Hz, 4K, HDR, VA (do IPS ktoś musi mnie przekonać) odtwarzanie/nagrywanie z USB,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sygnał cyfrowy HDMI, internetowo Netflix,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Podłączone pod TV będą: laptop przez HDMI, Play Statnion, dysk multimedialny podłączony pod router
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Dzienny czas działania: 2-8h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? 1 program przez kilka godz. raczej się nie zdarza, częściej laptop podłączony na cały dzień
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Oglądam filmy fabularne, dokumenty, przyrodnicze, seriale, trochę sportu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Będę przeglądał internet z podłączonego laptopa.
15. Czy zamierzasz grać w gry? czasami konsola może gra z laptopa
16. Preferencje co do marki? Mam Sony nie psuł się przez wiele lat, boję się Samsungów
17. Preferencje co do wielkości? Chciałbym 55" (maks. duży ekran),
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? niewygodna obsługa (z trudną sobie poradzę, szybko przyswajam), problemy odtwarzaniem filmów z USB z dodatkowymi napisami, brak multimedialności

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczór, pokój z TV jest raczej ciemny
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chciałbym się zmieścić w 6000-6500zł ale jeśli znajdzie się coś tańszego to będę zadowolony
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Staram się kupować elektronikę na 5-10 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Zdarza się, jestem aktywny w tej kwestii ale nie zawszę łączyłem to z TV
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? mile widziane ale nie jest koniecznością, chyba pasywne było by lepsze ale jeśli łatwiej było by z aktywnym lub bez to też nie będzie to problem
 

aksimoN

New member
Ktoś coś poleci? Rozważam także jakiegoś Philipsa z matrycą 120hz, czy Philips 55PUS6561/12 sie sprawdzi?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Odpuść Philipsa i weź Sony XD93. To bdb model. - najlepszy w swojej klasie. Sprawdź tylko, czy z jakością jest Ok i nie widać wygięć.

Do oglądania głównie na wprost polecić można 58DX750" od Panasonika, a przy tym ostatnim 3" więcej piechotą nie chodzą - skoro Samsunga raczej się boisz.
 
Ostatnia edycja:

aksimoN

New member
Dzięki przemyśle to jeszcze bo zastanawiam się czy jest sens wydawać tyle na Sony xd93 czy może jest jakiś model trochę tańszy którego niższa jakość nie będzie dla mnie zauważalna. Jak w tym i innych Sony z odtwarzaniem i zapisywanie rzeczy z USB? Posiadają USB3.0?

Ps. Może niesłusznie boję się Samsungów? Jeśli tak to co od Samsunga?
 

aksimoN

New member
Cały czas zastanawia mnie kompatybilność Sony z inni peryferiami, z tego co wiem nie obsługuje dysków z NTFS. Czy jakość obrazu jest na tyle lepsza w porównaniu do konkurencji że można przemilczeć niewygody kompatybilności i słabą multimedialność. Mam nadzieję że nowe telewizory Sony radzą sobie z różnymi formatami napisów do filmów.
 

aksimoN

New member
kolejny problem jeśli chodzi o Samsungi to wypalanie pikseli nie mogę dodać linka bo jeszcze nie mam 5ciu postów


a na różnych forach przewijają się problemy z tą marką więc raczej sobie odpuszczę telewizor tej firmy...

Ten Panasonic 58DX750 mnie zainteresował ale musiałbym o nim trochę więcej się dowiedzieć czy to IPS czy VA, 120Hz, jaki system tam działa i czy się zawiesza, jak wygląda podłączanie zewnętrznych urządzeń
 

WuMike

New member
Bez reklam
DX750 to matryca VA 120Hz, system Firefox, nic się nie zawiesza. Dodatkowo,TV jest dobrze wykonany. Na ostatnie pytanie nie wiem, jak odpowiedzieć. Nie napotkałem się do tej pory na problemy z podłączaniem czegokolwiek, ale trzeba odpowiednio konfigurować porty HDMI. Dysków zewnętrznych nie podłączałem osobiście. Jest dedykowany wątek temu modelowi, w zakładce Panasonic.
 
Ostatnia edycja:

aksimoN

New member
No dobra Philipsy odpadły, Samsungi też odpadają... pozostały Sony, LG, Panasonic... co polecacie? 55'', 120Hz i dobra współpraca z zewnętrznymi urządzeniami (dyski twarde, sieć lokalna, marzy mi się dobry router i streamowanie treści po sieci)
 

nomnom

New member
LG zapomnij, chyba, że oled (masz 10 tys na 56j?). Jeśli możesz wziąć xd93 to bierz, tym bardziej, że możesz go mieć za 6500, wątpię, żeby cena jeszcze bardziej spadła do wejścia modeli 2017, jeśli nie to 58dx750, wziąłem rodzicom i jest mega (chociaż przesiadka z jakiegoś crt na nowy telewizor to pewnie przy każdym modelu byłoby super), wprawdzie tylko kablówka, ale obraz jest na prawdę świetny, smart prosty i jest wszystko najważniejsze, przede wszystkim szybki, jak testowałem androida na telewizorach sony w mm i innych sklepach to zwiechy aż szkoda patrzeć, niby będzie aktualizacja ale wątpię, żeby poprawiło to działanie smarta. Jak będę następnym razem w Polsce to namówię rodziców na cyfrowy polsat albo coś innego (co wybrać? ;)) i zamówię im kalibrację bo sam jestem ciekaw co można jeszcze wykrzesać z tego tv.
 
Ostatnia edycja:

aksimoN

New member
Zamówiłem jednak SONY KD-55SD8505 niechaciałem zakrzywionego ale matryca ma lepsze parametry niż ta z KD-55XD8505 a zawsze to 1000zł mniej.

Założę osobny wątek odnośnie na co zwracać uwagę i podzielę się wrażeniami.
 

strazakp

Banned
LG zapomnij, chyba, że oled (masz 10 tys na 56j?). Jeśli możesz wziąć xd93 to bierz, tym bardziej, że możesz go mieć za 6500, wątpię, żeby cena jeszcze bardziej spadła do wejścia modeli 2017, jeśli nie to 58dx750, wziąłem rodzicom i jest mega (chociaż przesiadka z jakiegoś crt na nowy telewizor to pewnie przy każdym modelu byłoby super), wprawdzie tylko kablówka, ale obraz jest na prawdę świetny, smart prosty i jest wszystko najważniejsze, przede wszystkim szybki, jak testowałem androida na telewizorach sony w mm i innych sklepach to zwiechy aż szkoda patrzeć, niby będzie aktualizacja ale wątpię, żeby poprawiło to działanie smarta. Jak będę następnym razem w Polsce to namówię rodziców na cyfrowy polsat albo coś innego (co wybrać? ;)) i zamówię im kalibrację bo sam jestem ciekaw co można jeszcze wykrzesać z tego tv.
Też chciałem Panasonic ale z serii dx700 bo na 750 mnie nie stać ;-) TV fajny ale w dxz700 odstrasza tak drobną ale istotną dla mnie rzecz tj pilot. Pilot jest mega brzydki i nie pasuje do tej marki.

Kup NC+!!! Mam tą telewizję od 8 lat i jestem zadowolony. Warunkiem zadowolenia jest negocjowanie przy każdym przedłużeniu umowy :)
 
Do góry