Pierwszy w życiu "duży" tv - proszę o pomoc

SosinStgŁdz

New member
Zamierzam się do kupna tv + ps4 i nie wiem jaki tv wybrać. Naczytałem się w sieci o input lagach,ale niestety nie moge znaleźć informacji co do wszystkich modeli i zdecydowałem się poprosić Was o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15-20m2 +-
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1,max 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie stał
6. Jak słońce świeci w pokoju? Będzie świecić za tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? Kineskopowy,to będzie mój pierwszy LCD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Póki co nie będe dobierał do niego żadnego sprzętu audio więc dobrze by było jak by miał głośniki 2x10w
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Póki co analogowy,skupiam się bardziej na konsoli,ale musi być też taki,żeby tą telewizje SD też dało się obejrzeć
10 .Jakie urządzenia ? PS4
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-7? Trudno powiedzieć
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?Obecnie na analogowej tv jest 8 kanałów więc to bez znaczenia :)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Z poziomu tv? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Gry - 80%,tv 20%,patrz pkt 9
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 40" jest trochę mały :) 48?49? ew. 46?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie miałem na codzień styczności z takimi dużymi telewizorami więc ciężko powiedzieć
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej dzień choć nie wykluczam zarywania nocek przy Wiedźminie czy Batllefieldzie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Dobrze było by zmieścić się w 2000pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Raczej niezbyt często
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Jedyne z czego będe korzystał to YT,ale to nie jest wymóg konieczny bo równie dobrze moge podpiąć pod niego laptopa

Philips 48PFH5500/88 - sam osobiście zastanawiam się nad tym modelem,ale w RTV Euro jest tylko jeden jedyny egzemplarz i to z ekspozycji,rozmawiałem z gościem z SATURNA i powiedział,że jeśli tylko nie ma uszkodzeń mechanicznych ani nie ma popękanych pikseli to on by go brał bo w tej cenie (1999zł) nic na tym poziomie(jeśli chodzi o podłączenie ps4) nie znajde.

Wszelkie wskazówki mile widziane :)

Pozdrawiam.
 
Philips 48PFH5500 to taki średniak z matryca 50hz i input lag ok. 43ms.
Jesli chcesz grac duzo w Battlefielda, to raczej szukaj TV z input lag ponizej 30ms...



PHILIPS 40PFH5300 – FHD /VA 50/60Hz /26 ms /SMART /WIFI
Sony KDL-40R550C – FHD /VA 50/60Hz /30 ms /SMART /WIFI
Sony KDL-40W705C – FHD /VA 50/60Hz /13,2 ms /SMART /WIFI
LG 42LF652V – FHD 3D/ IPS 100/120Hz /23,6 ms /SMART /WIFI
Samsung UE48J5100 – FHD /VA 50/60hz /27,7 ms /
PANASONIC TX-40CS630 – FHD 3D/VA 100/120Hz /27,7 ms /SMART /WIFI
Sony KDL-48W705C – FHD /VA 50/60Hz /13,2 ms /SMART /WIFI
Sony KDL-48R550C – FHD /VA 50/60Hz /30 ms /SMART /WIFI
PHILIPS 50PFH5300 – FHD /VA 50/60Hz /26 ms /SMART /WIFI
LG 50LF5610 – FHD/IPS 60Hz /29,8 ms /SMART /WIFI
Samsung UE50J5100 – FHD /VA 50/60Hz /27,7 ms /
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Do tej odleglosci wez 55 ile masz kasy zaplac a reszte na raty bedziesz zadowolony .Od ekranu 2,5m to co najmniej 55 a jak masz miejsce to i wiekszy.
 

Malix7

Member
Ja osobiście szukałbym używanego Samsunga le46b650 lub cos podobnego na 120hz matrycy, kupisz za 800 900zł do konsoli idealny i lepiej odbiera niż wszystkie te wymienione tutaj tv. youtube możesz sobie odpalać z konsoli.
 

SosinStgŁdz

New member
Do tej odleglosci wez 55 ile masz kasy zaplac a reszte na raty bedziesz zadowolony .Od ekranu 2,5m to co najmniej 55 a jak masz miejsce to i wiekszy.

Chciałbym,ale plan był taki,że całość biore na raty(z ps4) i chciałem się zamknąć ze wszystkim w 200zł raty biorąc wszystko na 24msc.
Nawet nie wiecie ile i tak już się nasłuchałem stękania jakie to dziecko jestem,że w tym wieku kupuje konsole :fool:

Domyślam się,że czegoś w typie hitachi 55hbw62 to wgl nie brać pod uwage?
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Ach te Żony :) ja też niby sobie kupiłem tv 58" bo mojej Żonie nie był potrzebny nowy, a teraz się nie mogę dopchać do pilota bo ciągle ślęczy, chciałem wymienić na lepszy nawet mniejszy 55" ale usłyszałem że w żadnym wypadku nie mniejszy :) Ten jest super według mojej Żony :)
 

SosinStgŁdz

New member
Ach te Żony :) ja też niby sobie kupiłem tv 58" bo mojej Żonie nie był potrzebny nowy, a teraz się nie mogę dopchać do pilota bo ciągle ślęczy, chciałem wymienić na lepszy nawet mniejszy 55" ale usłyszałem że w żadnym wypadku nie mniejszy :) Ten jest super według mojej Żony :)

Problem polega na tym,że Jej to bez różnicy na czym ogląda M Jak Miłość itp gówna,wszak gówno można oglądać na gównianym tv :hmm:

czy ten model
Panasonic TX-55DSU501
nada się do grania?
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Do grania lepszy byłby model z matrycą 120hz a ten Panasonic ma 60hz.
Ja też brałbym 55" zawsze lepiej kupić większy, poszukaj gdzie są raty 50x0% i może na coś lepszego wtedy starczy.
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Według mnie nie jest najważniejszy, to może i jest ważne dla zawodowych graczy a nie niedzielnych, najważniejsze to szybkość matrycy i zastosowane upłynniacze w tv, bo przy tej wielkości ma to znaczenie według mnie oczywiście.


Napisałeś że odbierasz sygnał analogowy czy się nie pomyliłeś? Dzisiaj tv analogowa to dramat a na led to już w ogóle będzie kaszana :)
 

Malix7

Member
No to jak masz pakiet abonamentowy nie ten w czynszu to będziesz miał programy cyfrowe sd + widzę tam parę w hd.
A nawet jak nie masz, to już lepiej swoją antenę zamontować i naziemne odbierać cyfrowo, każdy nowy tv będzie je odbierał beż dodatkowego dekodera.
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Nie wiem jak u ciebie są rozmieszczone nadajniki powinna wystarczyć, ja u siebie na drucie odbieram naziemną, ale widzę z okna pałac kultury :)
Jak ma być nie większy niż 50" ale ja bym brał nawet 60" to możesz zobaczyć Samsung UE50J6240 kosztuję niecałe 2,4k w Euro jest w 20 rat x 0%
Ile cali miałeś tego kineskopa?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Tylko nie bierz większego jak 50" bo zawrotu głowy dostaniesz ? - żartuje,postaraj się o jak najlepszy sygnał dostarczany do TV-to jest ważne !
 
Do góry