Pierwszy w życiu "duży" tv - proszę o pomoc

SosinStgŁdz

New member
Może będe upierdliwy,ale co z tym input lagiem w tym Samsungu?
Nie chce,żeby mnie ktoś w Battlefieldzie zabijał tylko dlatego,że mój tv za wolno reaguje :grin:
 

memento_

New member
Input Lag na poziomie 44 - 48ms To ci spokojnie wystarczy naprawdę.

bzdura ! miałem tv w na poziomie 50ms czytałem wiele opini pseudo ekspertów, że taki input lag w zupełności starcza i nie odczuję różnicy. Efekt końcowy był taki, że mimo do obrazu żadnych zastrzeżeń nie było, to gra na poziomie singla była katorgą a co dopiero na multi. Może zabrzmi to kuriozalnie ale nawet takie symobliczne 10/15ms zrobi niewielką różnicę ale "zrobi" :) Poszukaj złotego środka do 35ms dobra rada nałogowego/niedzielnego gracza :)

P.S
rozumiem, że środki finansowe nie pozwalają ale przeanalizuj czy kupując coś z niższej półki masz zamiar z tym się męczyć plując sobie brodę z przeciętnego TV, są raty można coś pokombinować ;)
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Rzeczywiscie 35 czy 48ms to ogromna roznica, sam bzdury piszesz, jakby tak bylo to zaden tv by sie nie nadawal do grania, ja rozumiem na szczeblu zawodowym ale dla zwyklego gracza to jest akceptowalny wynik.
 

memento_

New member
Rzeczywiscie 35 czy 48ms to ogromna roznica, sam bzdury piszesz, jakby tak bylo to zaden tv by sie nie nadawal do grania, ja rozumiem na szczeblu zawodowym ale dla zwyklego gracza to jest akceptowalny wynik.

kolego właśnie zrobiłem przesiadkę o dokładne 18ms sam w to nie wierzyłem ale tak niestety jest...
nie, nie jestem zawodowcem po prostu nie lubię opóźnień :)

są ludzie którzy nie widzą róźnicy w czerni odnośnie matryc VA i IPS, z tym się nie wygra a temat rzeka :)
 
Ostatnia edycja:

Malix7

Member
Wiesz wogole ile to jest 1 milisekunda? 1/1000 sekundy, czasami gry maja wiekszy input lag niestety. Gralem na roznych tv i nigdy tego nie odczulem a gram od prawie 30 lat
 

memento_

New member
dlatego Tobie odpisałem, to jest sprawa indywidualna, jeden woli bmw a drugi Audi a trzeci jeszcze Passata :) Ciesze się, że masz taki staż, są ludzie, którzy piszą recenzje oraz ci co opiniują dany TV a siedzą w tym biznesie -naście latek. Powiem mało elegancko, czasami ich zbyt duża subiektywność oraz natarczywość, nie jest współmierna do ich wiedzy :)

Pozdrawiam Cieplutko !
 

Malix7

Member
Dla zwyklego zjadacza pada 10 ms nie robi roznicy ! Koniec kropka.
Niepotrzebnie macisz koledze w glowie, jakby gral zawodowo to ok ale do niedzielnego grania 45ms to jest wystarczajacy wynik!
Dobrze wiesz ze po sieci graja takie koty ze zwykly gracz i na tv 5ms nie ma szans, dla mnie ten input lag w jego przypadku to drugorzedna sprawa.
Sorry ze bez pl znakow ale w tablecie nie mam.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Chciałbym,ale plan był taki,że całość biore na raty(z ps4) i chciałem się zamknąć ze wszystkim w 200zł raty biorąc wszystko na 24msc.
200x24=4800 zł. Za konsolę PS4 slim +3 gry na start zapłacisz w granicach 1500-1600 zł. Zostaje około 3200 na TV, więc z modeli na 100 Hz matrycy masz
50W809c - 2690 zł
50J6240 - 2429 zł

na matrycy 50 Hz kupisz większe
55K5572 - 2899 zł
58J5200 - 2699 zł
 
Ostatnia edycja:

memento_

New member
zdecyowanie poszedłbym w strone SONY + android i KODI w gratisie, który daje multum filmów czy seriali w dobrej jakości. Poszperaj internety szybciej bo jest to jeden z najlepszych modeli FULL HD ale z dostępnością możesz mieć trudności (nie patrz na egzemplarze wystawowe)
 

memento_

New member
a ja uwielbiam prymitywne komentarze, które nic nie wnoszą na forum :)
Następny tak jak w przypadku PHILIPSA zakładam, że jesteś zadowolonym użytkownikiem tego modelu ponieważ wszyscy tak reagujecie ale ciesze się, że Tobie ładnie gra to kwestia gustu, upodobań nie bede rozpoczynał "gównoburzy" tak jak jak w wątku PHilipsa. Ponieważ szybko sie irytujecie i nie pojmujecie innych gustów tylko jak mantre potwarzacie "nie ! ten TV jest dobry za tą cene i CH... tak masz kupić" Tak jestem piratem jak i wielu innych, że korzystam z KODI wybrać za Ciebie 997 i przyznać się do przestępstwa ... ? :)

Tylko jeśli dla kolegi INPuT LAG jest priorytetem to wszystko co oscyluje w granicach 44/48ms jest tylko dobre a nie bardzo dobre. Kolega wyżej ma inne zdanie szanuje, ja osobiście się przeniosłem z 53ms na 35ms różnica dla mnie jest wystarczająco duża aby cieszyć się tym czym nie mogłem wcześniej. Inni tego ze strony technicznej nie odczuwają z tym, że skoro te 10ms jest mało istotne to zakładam ze 58ms jest na tyle akceptowalne co 35 :) tutaj można polemizować. Staraj się pomóc koledze merytorycznymi wypowiedziami a nie infantylnymi komentarzami.
 
Ostatnia edycja:

Dubek

Member
Bez reklam
Uwielbiam ten zestaw: drogi tv i piractwo w stylu kodi :D

Co w tym dziwnego? Wielu ludzi bierze TV na raty i spłaca przez 4 czy 5 lat. Filmy w Polsce są drogie i nikt nie powie że nie. Jakby ludzie chcieli często oglądać filmy i kupować oryginalne to by zbankrutowali. Ktoś ma kasę to kupuje płyty, ktoś nie ma to instaluje KODI i nie ma problemu.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
"Pierwszy w życiu "duży" tv".
No ja takiej podniety jeszcze nie doświadczyłem :wink:

A poważnie,życzę Ci najlepszego pudła ale tytuł tematu maksymalnie blondynkowy :wink:
 
Do góry