"Przystawka" do TV pod NETFLIXA

pelzak

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za info. Właśnie wczoraj wieczorem poczytałem o tych certyfikacjach Google, które ograniczają dostępność streamingu FHD i 4K na TV Boxach.

Ten Roku 2 to jest normalny Android TV, czy jakaś mocna przeróbka? Jak to będzie działać w polskich realiach? W sensie czy działają na tym polskie VOD, Kodi. Jak działa DLNA?

Roku to nie android ; kodi nie pójdzie; polskich VOD nie próbowałem , nie wiem czy są dostępne >> mogę spr u rodziców ( w ciągu tygodnia )
zależało Im w zasadzie tylko na Netflixie >> tu działa bez problemu
pzdr
 

rafmik

Member
Roku to nie android ; kodi nie pójdzie; polskich VOD nie próbowałem , nie wiem czy są dostępne >> mogę spr u rodziców ( w ciągu tygodnia )
zależało Im w zasadzie tylko na Netflixie >> tu działa bez problemu
pzdr


Szukam czegoś bardziej uniwersalnego (też dla rodziców). Musi pójść Netflix, YouTube w minimum 1080p, oraz musi działać Kodi plus jakieś polskie VOD oraz DLNA.

Niby znalazłem Wetek Core - ale on nie jest na ten moment dostępny :(
Ok też jest Xiaomi Mi Box 4k (w sumie ideał) tylko nie ma gniazda Ethernet :( Tylko wifi.

Z tego co wiem Boxy z Allegro po ok 250-300 zł (np MHQ Pro+) nie mają certyfikacji Google Widevine DRM i na nich YT i Netflix nie działają w 1080p i 4K :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poczytaj o tym Xiomi, miałem brać parę dni temu.
To niemal ideał w swojej cenie, jest cała masa recenzji video w sieci.
 

rafmik

Member
Poczytaj o tym Xiomi, miałem brać parę dni temu.
To niemal ideał w swojej cenie, jest cała masa recenzji video w sieci.

Czytam czytam, i to jest ideał. Przeszkadza mi tylko jedna rzecz - brak gniazda ethernet :( Tylko połączenie wifi.

Tak jeszcze znalazłem KM8 PRO w cenie ok 340 zł na Allegro. Ma już szybszego procka (S912) i teoretycznie wspiera Google Widevine DRM, czyli powinno chodzić w 1080p/4K na Netflixie.
Pytam jeszcze sprzedawcę czy tak jest.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, ale zauważ, że w takim Chromecaście też nie ma gniazda, a śmiga aż miło. Też się tego obawiałem. W tym filmy z PC, Netfix, YT itp. Błyskawicznie i beż żadnych ścinek.
Ja bym się w ogóle tym nie przejmował, zresztą możesz dokupić huba na usb które ma wejście i po sprawie.
 

rafmik

Member
Tak dłubie po różnych forach i chyba się zdecyduję na Wetek.HUB. Kosztuje z wysyłką bezpośrednio "od producenta" 99 euro.
Ma mało ramu, więc nie nadaje się do gier, ale jako "odtwarzacz wszystkiego" jest to w tej chwili najlepszy sprzęt w tej cenie obok Xiaomi Mi Box 4k (info z forum Kodi). Netlfix/YT działa w 1080p.
Cena taka sama jak Xiaomi, a ma gniazdo Ethernet.
 
Ostatnia edycja:

rafmik

Member
Finalnie zamówiłem wczoraj wieczorem Wetek Hub.
Rozważałem Xiaomi Mi Box 4K i właśnie Wetek Hub.

Wybór padł na Weteka ze względu na to, że posiada gniazdo Ethernet.
Będzie od podłączony do TV FHD, to pełne wsparcie dla 4k (netflix, YT) mi nie potrzebne - dodatkowo czytałem, że jest w planach aktualizacja Wetek'a, żeby na Netflixie i YT działało 4K.

Cięzko z zakupem tego urządzenia w PL, finalnie kupiłem go bezpośrednio od producenta, zapłaciłem 105 euro, wczoraj wieczorem złożyłem zamówienie i zapłaciłem, dzisiaj został wysłany (z Portugalii), na jutro mam przewidzianą dostawę :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj znać jak to wypada, ważne żeby miał ew. wsparcie.
Ja pierwszy raz o tej firmię słyszę, za to o Xiami bardzo głośno.
 

rafmik

Member
Daj znać jak to wypada, ważne żeby miał ew. wsparcie.
Ja pierwszy raz o tej firmię słyszę, za to o Xiami bardzo głośno.


Xiaomi znam, mam nawet ich telefon, rodzice też. Zero zastrzeżeń. I kupił bym na 100% właśnie Mi Box'a, gdyby nie brak gniazda Ethernet.

Wetek jest uważany za jednego z najlepszych producentów TV Boxów, a już zwłaszcza pod kątem Kodi - mają własnego forka, bardzo wysoko ocenianego.
Jest polecany przez moderatorów forum Kodi: START HERE - Pick the Right Kodi Box (updated Feb 2017)

Na AVForums ma "rekomendacje do zakupu".
 
Ostatnia edycja:

rafmik

Member
DHL się wyrobił :) Paczka wysłana wczoraj o 16:40 z Portugalii, dzisiaj ok 12:00 miałem już w rękach :)

Rozpakowałem, wygląda wszystko porządnie, dobrej jakości plastik, kable, sam box jest ciężki. I tak jak pisali w recenzjach, pilot niestety nie przystaje do reszty, jest gorszy jakościowo.

Zaraz podłączam boxa do TV i zdam pierwszą relację wieczorem lub jutro :)
 

pawelele

Member
Miałem xiaomi mi box i zwróciłem po jednym dniu, ma fatalną płynność odtwarzania. Nie ma autoodświeżania, 24 klatki na sztywno ustawione nie dają też płynności bo powinni mieć do wyboru 23,976 ale nie mają (może sie coś zmieniło, miałem je 2-3 tygodnie temu). Wg mnie szarpie obraz strasznie, Netflix najlepiej chodzi na 60 klatkach ustawionych w menu a Kodi na 24, chociaz wciaz nie idealnie, i wez tu zmieniaj ciagle ten parametr jak uzywasz na zmiane kodi i netflixa... Zmienilem na nvidie shield, kosztuje fortune ale nie ma boxa ktory jest tak dobry jak on. I z tego co wiem na xiaomi nie bedzie Amazon Prime nigdy bo nie zapewnia idealnego odtwarzania wg Amazona, za to na nvidie shield powoli wprowadzaja te aplikacje w roznych Panstwach.
 

rafmik

Member
Miałem xiaomi mi box i zwróciłem po jednym dniu, ma fatalną płynność odtwarzania. Nie ma autoodświeżania, 24 klatki na sztywno ustawione nie dają też płynności bo powinni mieć do wyboru 23,976 ale nie mają (może sie coś zmieniło, miałem je 2-3 tygodnie temu). Wg mnie szarpie obraz strasznie, Netflix najlepiej chodzi na 60 klatkach ustawionych w menu a Kodi na 24, chociaz wciaz nie idealnie, i wez tu zmieniaj ciagle ten parametr jak uzywasz na zmiane kodi i netflixa... Zmienilem na nvidie shield, kosztuje fortune ale nie ma boxa ktory jest tak dobry jak on. I z tego co wiem na xiaomi nie bedzie Amazon Prime nigdy bo nie zapewnia idealnego odtwarzania wg Amazona, za to na nvidie shield powoli wprowadzaja te aplikacje w roznych Panstwach.


Dużo rzeczy mam teraz na głowie, więc test będzie trochę później.
W tym Wateku można sobie ustawiać odświeżanie dla każdego programu oddzielnie, lub ustawić automat.
I tak np w YouTube cześć materiałów ma 60Hz, a część 24Hz, samo się ustawia przy odpaleniu filmiku na YT. W 24Hz chodzą głównie trailery filmów.

Co do Kodi, mało testowałem, wypowiem się może jutro.


Z pierwszego wrażenia - chodzi wszystko ok, na pewno sprawniej niż smart TV (zwłaszcza youtube, szybko interfejs reaguje - pisze to w porównaniu do Smart TV Samsunga i Panasonica).

Pilot faktycznie słaby jest, najlepiej kupić klawiaturę na BT z gładzikiem.
 

Salah Ad-Din

New member
Miałem xiaomi mi box i zwróciłem po jednym dniu, ma fatalną płynność odtwarzania. Nie ma autoodświeżania, 24 klatki na sztywno ustawione nie dają też płynności bo powinni mieć do wyboru 23,976 ale nie mają (może sie coś zmieniło, miałem je 2-3 tygodnie temu). Wg mnie szarpie obraz strasznie, Netflix najlepiej chodzi na 60 klatkach ustawionych w menu a Kodi na 24, chociaz wciaz nie idealnie, i wez tu zmieniaj ciagle ten parametr jak uzywasz na zmiane kodi i netflixa... Zmienilem na nvidie shield, kosztuje fortune ale nie ma boxa ktory jest tak dobry jak on. I z tego co wiem na xiaomi nie bedzie Amazon Prime nigdy bo nie zapewnia idealnego odtwarzania wg Amazona, za to na nvidie shield powoli wprowadzaja te aplikacje w roznych Panstwach.


w specyfikacji jest ze ma 60 fps przy 4k
Odtwarzacz multimedialny Xiaomi Mi Box 4K HDMI USB (6743300034) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

jest też inny :

Xiaomi Mi 3 S Zwiększona TV Box TV Box3 Pro Android 5.1 2 GB RAM 8 GB ROM 2.4 GHz/5 GHz 4 K multi-media Player mini pc
 
Do góry