Pomoc w wyborze tv 65 cali

mafia_863

New member
Potrzeba tv 65' do salonu 35 m2. Myślę,że to minimum. Z łóżka do ściany mam ponad 5m. Wymagania to dobry smart dla żony i dziecka, bajki seriale itp. Obecnie mam plazmę LG PA6500 50' obraz ok, tylko brak smarta no i mógłby być większy:) aha plazma do sprzedania, ile można krzyczeć za nią?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

mafia_863

New member
Nikt się nie wypowie? Ktoś użytkuje TCL U65S7906 ?Cena i wygląd ok. Czy trochę trzeba dopłacić do przyzwoitego tv?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
Cześć, Jak masz 5m to bym uzbierał na 75 cali i poczekał jeszcze rok z zakupem, nie pali Ci się chyba i dupy nie urywa z braku TV że tak powiem delikatnie :)
Masz na czym oglądać Telewizje obecnie, a zapewniam Cię że z 5 m i 65 cali będzie za mały do 4K. A jak chcesz kupić telewizor FHD to tez bierz 75 cali
bo to odległość idealna . Rozważ też zakup na raty X... x 0%
 

mafia_863

New member
Tak ale jest bariera w postaci miejsca między witryną a komodą. Mam 140 cm lukę i będę musiał przesunąć je jakoś. Brakuje 6 cm około. Jestem zmuszony do 65'. To co byś polecił za około 5k?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ja kupiłem niedawno Samsung UE70KU6000.
VA + 8bit panel + 4K

Troche ponad 6k pln. Zadowolony jestem, choc glownie z rozmiaru. Wady technologii LCD wystepują jak w kazdym innym tego typu tv ale przy rozmiarach +55 cali są mocniej widoczne i bardziej uwierają ;)

Ogladany z 3-5metrow.
Przy 5 metrach juz rozmiaru brakuje.
Przy 4 m jest idealnie do filmow i sportu.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Za ok. 5000 zł był ostatnio w MM Sony 65W855. Bardzo dobre recenzje, dobry obraz i kontrast, matryca VA.
Jest na androidzie, więc możliwości multimedialne niemal nieograniczone. No ale jak to android, może się czasem przywiesić ;)
Tak czy siak w cenie +/- 5000 zł nie widziałem ostatnio niczego korzystniejszego w 65 calach...
 

mafia_863

New member
Teraz widzę za około 6k tego soniaka. Nie dam tyle. Skłaniam się ku TCL S7906. Na moje potrzeby chyba wystarczy. KIKI podasz cenę z kalibracją?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

orzecho

New member
Ja kupiłem niedawno Samsung UE70KU6000.
VA + 8bit panel + 4K

Troche ponad 6k pln. Zadowolony jestem, choc glownie z rozmiaru. Wady technologii LCD wystepują jak w kazdym innym tego typu tv ale przy rozmiarach +55 cali są mocniej widoczne i bardziej uwierają ;)

Ogladany z 3-5metrow.
Przy 5 metrach juz rozmiaru brakuje.
Przy 4 m jest idealnie do filmow i sportu.
Kolego ale mi tym wpisem namieszales, bo już byłem zdecydowany na 65dx750 Panasa, ale bylem dziś w MM i był właśnie wystawiony 65KU6000 i grał nieźle, 70 nie było. I pomyślałem że jednak może lepiej 70 cali. Te 5 cali to robi różnicę. Cena 70 ku6000 i 65dx750 prawie taka sama. Sam nie wiem co lepiej zrobic dołożyć 5 cali czy zostać przy pierwszym pomyśle. Jesteś kolego zadowolony z zakupu tego Samsunga?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież Samsung ma 50Hz, a Panasonic ma 100Hz.
Różnica i pod względem obrazu też jest na korzyść Panasonica.
 
Te 5 cali to robi różnicę. Cena 70 ku6000 i 65dx750 prawie taka sama. Sam nie wiem co lepiej zrobic dołożyć 5 cali czy zostać przy pierwszym pomyśle. Jesteś kolego zadowolony z zakupu tego Samsunga?

Ja szukałem jak najwiekszego TV za nieduze pieniadze (osoba z konca pomieszczenia ma do ekranu 6,5m). Srednio te 4 metry są.
Wczesniej wisiała plazma Samsunga 42 cale i jak powiesilismy tego Samsunga 70 cali to naprawdę było WOW :)
Do filmów, prezentacji KU6000 sprawuje sie bez zarzutu. (podłaczony jest Xiaomi Mi Box)
Ma tylko 60hz ale w sumie jak oglądaliśmy mecze i wczoraj skoki to nikt nie marudził (9 osób) - zreszta kiki mi poradził aby kupic jak najwiekszy i to sie sprawdziło.

Teraz przedkładam rozmiar TV nad czestotliwość odswiezania.
Jedyne z czego nie schodzę to kontrast i czerń - musi być dobre odwzorowanie i dynamika obrazu, więc dla mnie tylko matryce VA i OLED.

Inna sprawa, że Panas DX750 to o klasę lepszy sprzęt od KU6000. Tyle, że nas nie było stać na DX750 w takim rozmiarze.
 

maniek530

Banned
Kolego ale mi tym wpisem namieszales, bo już byłem zdecydowany na 65dx750 Panasa, ale bylem dziś w MM i był właśnie wystawiony 65KU6000 i grał nieźle, 70 nie było. I pomyślałem że jednak może lepiej 70 cali. Te 5 cali to robi różnicę. Cena 70 ku6000 i 65dx750 prawie taka sama. Sam nie wiem co lepiej zrobic dołożyć 5 cali czy zostać przy pierwszym pomyśle. Jesteś kolego zadowolony z zakupu tego Samsunga?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ja chyba skłaniałbym się ku DX750 - 65" to już spory kawałek obrazu, matryca 100Hz, bardzo ładnie świeci (nie widziałem KU6000 co prawda) - za KU przemawia tylko rozmiar i Tizen - obraz i płynność będziesz miał lepszy w Panasie
 

orzecho

New member
Dzięki wielkie za rady, chyba jednak zostanę przy tym 65dx750. Mam jeszcze dwa pytania. Czym oświetlić i jak ścianę za telewizorem. Taśmami led, czy może lepiej np. 3 żarówki ledowymi z tyłu? Jakie macie doświadczenia? I drugie pytanie czy jak siedząc na kanapie mam oczy na wysokości gdzieś ok. 1m to środek tv powieszonego na ścianie powinien się znajdować również na tej wysokości? Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

maniek530

Banned
Tylko to FHD a ja chcę 4K

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Kup 65DX750 będziesz zadowolony :eek:k: - sam jak kupowałem 2 m-ce temu byłem bliski wzięcia 58DX750 - zdecydowały względy finansowe (2k plz różnicy) - mój na 3-4 lata spokojnie wystarczy - zobaczymy co będzie na rynku w okolicach 2020r (fajnie to brzmi :) )
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Ja również mogę polecić 65DX750. Dobry zakup na przeczekanie kilku lat, aż duze OLEDy 65" będą kosztowały kilka tysięcy :)
 
Do góry