Zakup TV KD-55X9005C vs UE55KS7000S

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,

Kolega ma dylemat w wyborze TV między KD-55X9005C a UE55KS7000S.
Ja ma Samsunga i mogę być nieobiektywny. Z Sony ja jak i on nie miałem styczności.
Obecnie Sony jest w promocji za 4290zł, samsung 4990zł.
Zależy mu na jakości obrazu, oglądanie gównie wieczorami. Co waszym zdaniem lepiej wybrać?

Jaka matryce ma sony IPS czy VA?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Kolega ma dylemat w wyborze TV między KD-55X9005C a UE55KS7000S.
Ja ma Samsunga i mogę być nieobiektywny. Z Sony ja jak i on nie miałem styczności.
Obecnie Sony jest w promocji za 4290zł, samsung 4990zł.
Zależy mu na jakości obrazu, oglądanie gównie wieczorami. Co waszym zdaniem lepiej wybrać?

Witam uprzejmie,

Biorąc pod uwagę , że telewizor firmy Samsung posiada matrycę z "rodziny" VA , moim skromnym zdaniem wybrałbym jego . :-| Oczywiście sprawdzić obudowę i czy matryca nie ma uszkodzonych
pikseli .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam uprzejmie,

Biorąc pod uwagę , że telewizor firmy Samsung posiada matrycę z "rodziny" VA , moim skromnym zdaniem wybrałbym jego . :-| Oczywiście sprawdzić obudowę i czy matryca nie ma uszkodzonych
pikseli .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Mama Samsunga i jestem zadowolony :). nie wiem jak to jest z tym Sony, a nie chce koledze źle doradzić :D
 

accu

New member
Bez reklam
Mama Samsunga i jestem zadowolony :). nie wiem jak to jest z tym Sony, a nie chce koledze źle doradzić :D

Witam uprzejmie,

Telewizor firmy Sony o którym piszesz , jest ładny z wyglądu . To muszę przyznać . Jednak wyświetlany obraz na jego ekranie ,
dla mnie jest nie do przyjęcia . Jakby Twój kolega trafił przypadkiem na telewizor firmy Sony , KD-55X8505C to można go również brać śmiało pod uwagę do kupna , bo ma dobrą jakość obrazu . :neutral: Ma matrycę VA .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
accu dzięki za info.
Jutro jedziemy do mediamarkt, mają Sony KD-55X8505C oraz Samsunga. Umówiliśmy się że postawią je koło siebie i zobaczymy na żywo jak to wygląda :).
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam mam w domu VA i IPS kolorystycznie IPS może być, ale jeżeli chodzi o kontrast to jest duża różnica.
 

Malix7

Member
Powiem wam że ja tego jakoś nie ogarniam, oglądałem w sklepach różne ipsy i każdy na mój gust ładniej wyświetlał obraz mimo że światło duże. Żony też pytałem który według niej ładniej wyświetla, bez wahania wskazała na ipsa mimo że w ogóle nie wiedziała o co chodzi z matrycami.
Czy ktoś jest w stanie mi to jakoś wytłumaczyć ? Że co ipsy za słabo w domu świecą że każdy o ten kontrast tak płacze? Za ciemno jest czy jak? Serio pytam bo ja nie ogarniam tego.
Jak oglądam va to obraz jest taki jakiś zamdlony nie wiem jak to napisać jakiś taki bardziej za folią, na ips wydaję mi się że głębia obrazu jest dużo większa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo różnic dużych nie ma zniwelowały się już i niwelują się co raz bardziej.
IPS ma więcej kolorów zawsze, szerszą paletą barw dlatego bardzo często są stosowane matryce do najlepszych monitorów na świecie.
W dzień różnic nie zobaczysz, tym bardziej na sklepach.
Bardziej przy wyborze skłaniam się do właściwego doboru dla określonych potrzeb i preferencji kupującego niż do rodzaju matryc.

A jaki model wybierasz na dziś ?
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy możecie mi wyjasnić czym różni się samsung model KS7000S od KS7000. Ja mam model UE55KS7000S, kolega zdecydował się na UE60KS7000. Nie mogę znaleźć co oznacza te "S" na końcu.
 
Powiem wam że ja tego jakoś nie ogarniam, oglądałem w sklepach różne ipsy i każdy na mój gust ładniej wyświetlał obraz mimo że światło duże. Żony też pytałem który według niej ładniej wyświetla, bez wahania wskazała na ipsa mimo że w ogóle nie wiedziała o co chodzi z matrycami.
Czy ktoś jest w stanie mi to jakoś wytłumaczyć ? Że co ipsy za słabo w domu świecą że każdy o ten kontrast tak płacze? Za ciemno jest czy jak? Serio pytam bo ja nie ogarniam tego.
Jak oglądam va to obraz jest taki jakiś zamdlony nie wiem jak to napisać jakiś taki bardziej za folią, na ips wydaję mi się że głębia obrazu jest dużo większa.

W sklepie masz nienaturalne warunki, mega jasno do tego swiatlo jarzeniowe. W takich warunkach plazma nie swieci kompletnie, OLED bez szału VA ciut lepiej, IPS zddcydowanie najlepiej.

No ale sytuacja sie odwraca jak w domu wieczorem wlaczamy film.
Wtedy IPS to dno, VA zaczyna przypominac dobry obraz, plazma daje super naturalne kolory, a OLED powoduje opad szczeki czernią i naturalnoscia ruchu w filmach.

Ale mam np. znajomego, ktory od lat kupuje aparaty foto tylko Sony, bo saturacja jest podkrecona i zdjecia lekko przeswietlone ale on to uwielbia !
Jak mowi kolory "wychodzą" ze zdjęć.
Taki typ obrazu swego czasu dawał Samsung w TV, zreszta do dzis wiele osob nazywa go cukierkowym.
 

Malix7

Member
Takie gadanie, to co jak w domu jest ciemniej to tv na matrycy ips już nie jest w stanie wyświetlić obrazu z taką głębią jak w sklepie?
Jest jakiś Samsung na matrycy ips?
Czy to można porównać do matrycy ips w tablecie?
Oglądam często wieczorem jak leże filmy na tablecie i nigdy nie narzekałem na ten tablet.
Dla mnie matryca va to porażka, przynajmniej w moim tv.
 

Malix7

Member
Model

A jaki model wybierasz na dziś ?


Niestety wszystkie na ipsie są na Androidzie a to jest ostatni system jaki bym chciał w tv, i nie przekonasz mnie kiki że to dobry system :) więc nawet nie próbuj :)
Zawsze jak tv oglądam wieczorem to mam jakieś światło włączone, nie lubię w warunkach kinowych oglądać, dlatego myślę że ips byłby dla mnie najlepszy bo czasami spoglądam tez pod lekkim kątem i matryca va mnie strasznie drażni że już ciemny wpada w jakieś kolory.
 
Niestety wszystkie na ipsie są na Androidzie a to jest ostatni system jaki bym chciał w tv, i nie przekonasz mnie kiki że to dobry system :) więc nawet nie próbuj :)

Android TV sam w sobie jest dobrym systemem. Problemem jest miernota techniczna telewizorow czyli 1gb ram do tego najwolniejsze 2 lub 4 rdzeniowe Mediateki w cenie 11 usd za układ :( zarowno Sony jakni Philips montuja taki sprzet w swoich popularnych modelach TV.

Zobaczysz jak w modelach na 2018 pojawi sie 2-3GB RAM plus Helio, Snapdragon lub AmLogic to nagle okaze sie ze wszystko smiga doskonale, szybko i bezproblemowo.
Wystarczy wlaczyc sobie np Weteka czy inny Android Box nawet na S905 i zobaczyc jak to fajnie działa !
 

Malix7

Member
Dlatego uważam że tv powinien być do tv a nie jakiś kombajn multimedialny, jak ktoś ma ochotę na multimedia to do tego służy odpowiedni sprzęt a nie tv :) Takie jest moje zdanie.
Na dzień dzisiejszy chyba nie robią jeszcze tv dla moich preferencji i zasobności portfela :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
IPS działa normalnie i rano i w południe i wieczorem.
Wszystkie najlepsze na świecie monitory profesjonalna są na matrycy IPS i nie słyszałem żeby np producent filmowy , montażysta narzekał na jakość.
Panasonic AX900 był najlepszy na świecie i najlepszą czernią więc pierdoły o IPS można schować głęboko.
Wystarczy podkręcić algorytmy aby IPS miał najlepsza czerń na rynku.
Nie mam zamiaru przekonywać, że to najlepsza na świecie rzecz.
Kto chce kupuje kto nie - nie!
 

Malix7

Member
Kiki ale my teraz piszemy o androidzie, twoja odpowiedź wygląda trochę nie na temat, przecież pisałem że ips mi się bardziej podoba i na 60% z taką matrycą wolałbym tv.
 

RHJG

New member
Bez reklam
IPS działa normalnie i rano i w południe i wieczorem.
Wszystkie najlepsze na świecie monitory profesjonalna są na matrycy IPS i nie słyszałem żeby np producent filmowy , montażysta narzekał na jakość.
Panasonic AX900 był najlepszy na świecie i najlepszą czernią więc pierdoły o IPS można schować głęboko.
Wystarczy podkręcić algorytmy aby IPS miał najlepsza czerń na rynku.
Nie mam zamiaru przekonywać, że to najlepsza na świecie rzecz.
Kto chce kupuje kto nie - nie!
Witam IPS to dopiero ma być dobre,małe porównanie na stronie Panasonica:
jn160407-1-5.jpg
 
Do góry